راهنمای یادگیری ساز گیتار

با این که در دنیای موسیقی ابزارهای زیادی وجود دارد، اما بدون تردید می‌توان گفت گیتار در میان آن‌ها از طرفداران بیشتری برخوردار است. اینطور که پیداست، تعداد علاقه‌مندان به موسیقی در میان نسل جوان کشور در حال افزایش بوده و نمی‌توان نقش گیتار را در این زمینه نادیده گرفت، زیرا نظرات زیادی را به خود جلب می‌کند. افراد زیادی احساس می‌کنند با خرید یک گیتار می‌توانند تبدیل به یک هنرمند ماهر شوند و هر لحظه موزیک مورد علاقه خود را بنوازند، اما اینطور نبوده و یادگیری آن دشواری‌های خاص خود را دارد. در حالت کلی می‌توان جذب شدن نوجوانان، جوانان و حتی بزرگسالان به این ابزار موسیقی پرطرفدار در جهان را به فال نیک گرفت، اما باید دید برای یادگیری آن چه اقداماتی انجام خواهند داد.

آیا شما گیتاریست خوبی خواهید شد؟

یادگیری گیتار

افراد زیادی فکر می‌کنند داشتن استعداد به تنهایی می‌تواند باعث موفقیت در زمینه موسیقی شود و آینده درخشان را رقم بزند، اما به نظر شما چنین چیزی امکان‌پذیر است؟ آیا تلاش و کوشش نمی‌تواند در پیشرفت افراد نقش داشته باشد؟

چنین تفکری را می‌توان نه رد کرد و نه پذیرفت، زیرا استعداد و علاقه را می‌توان برای شروع تمام کارها، لازم دانست، اما بدون داشتن تلاش و کوشش نمی‌توان در زمینه هنر به جایگاه خوبی رسید. گیتار زدن را نباید فقط در داشتن یک ابزار و صدای خوب خلاصه کرد، زیرا یک گیتاریست باید مسائل و آموزش‌های زیادی را تجربه کرده باشد تا بتواند از عهده انجام این کار، برآید و توانمندی‌های خود را به رخ مخاطبین بکشاند.

هنرجویانی که قصد دارند تا در کلاس آموزش گیتار شرکت کنند و آموزش استفاده از گیتار را تجربه کنند، باید هدف جدی را برای خود تعیین نمایند. همانطور که می‌دانید هنر موسیقی به یک تجارت پر سود در جهان تبدیل شده است، اما کسانی می‌توانند موفقیت واقعی را به دست آورند که بتوانند تفاوت ایجاد کنند. در صورتی که شما دارای ذهن خلاق هستید و احساس می‌کنید قدرت کافی برای یادگیری گیتار زدن را دارید، درنگ نکنید و وارد عمل شوید. ما در ادامه قصد داریم شما را با نکاتی آشنا کنیم که یک گیتاریست باید بداند.

1: داشتن یک احساس عالی، مهم‌ترین سرمایه موسیقی است

مخاطبین به هنرمندی علاقه دارند که بتوانند با او ارتباط برقرار کنند. در حقیقت احساس یک هنرمند می‌تواند مهم‌ترین وسیله ارتباطی باشد که در اختیار طرفدارانش قرار می‌دهد. یکی از مسائلی را که نمی‌توان در دنیای موسیقی با پول به دست آورد، قطعا احساس است.

فرض کنید گیتار خود را در دست گرفته‌اید و روی یک میز نشسته‌اید و قصد دارید یک آهنگ زیبا را اجرا کنید، آیا می‌خواهید احساس مصنوعی به مخاطبینتان تحویل دهید؟ شک نداشته باشید که آن‌ها خواهند فهمید و همین مسئله می‌تواند عدم موفقیت شما را رقم بزند، اما در صورتی که بتوانید احساس خود را به مرور زمان تقویت کنید، قطعا به یکی از بزرگ‌ترین گیتاریست‌ها تبدیل خواهید شد.

2: صدای خود را تقویت و توسعه دهید

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های گیتاریست را می‌توان صدا دانست. آیا شما صدای خوبی دارید و فکر می‌کنید می‌توانید با آن در زمینه موسیقی به موفقیت برسید؟ خب می‌توان گفت بیشتر راه را پیموده‌اید، اما کافی نیست و نباید صدای خود را به حال خود رها کنید. یکی از نکات مهمی که باید علاقه‌مندان به یادگیری گیتار بدانند، توسعه و تقویت صدا بوده و اهمیت آن می‌تواند سرنوشت شما در دنیای موسیقی را رقم بزند.

بد نیست بدانید افراد زیادی با صدای متوسط وارد دنیای یادگیری گیتار شده‌اند، اما توانستند با توسعه و قدرتمندتر کردن آن، توانایی‌های خود را به رخ دیگران بکشند و حتی افرادی هم بودند که کاری برای تقویت صدا نکردند و همین مسئله موجب شد نتوانند راه خود را در دنیای موسیقی ادامه دهند و شکست خوردند. در صورتی که می‌خواهید به یک گیتاریست موفق تبدیل شوید، باید تقویت و توسعه صدا را به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت، مدنظر قرار دهید.

3: هدف خود را تعیین کنید

موفق‌ترین افراد در زمینه تجارت موسیقی را می‌توان افرادی دانست که کاملا روی کار حرفه‌ای خود تمرکز کردند. این افراد اهداف خاص خود را در ذهن دارند و هر کاری هم برای رسیدن به آن‌ها انجام خواهند داد.

اگر کمی از دنیای موسیقی فاصله بگیریم، خواهیم دید که ورود به هر کاری بدون داشتن هدف، قطعا فایده‌ای نخواهد داشت و ضرر آن به مراتب بیشتر از سود احتمالی خواهد بود. در صورتی که قصد دارید به صورت جدی برای یادگیری گیتار اقدام کنید، باید بتوانید یک هدف مشخص را برای خود تعیین کنید. داشتن یک هدف در دنیای موسیقی می‌تواند به فعالیت‌های شما جهت دهد و باعث شود تا بتوانید از نیرو و استعداد خود در بهترین راه ممکن، استفاده کنید. در صورتی که نتوانید هدف خاصی برای فعالیت خود انتخاب کنید، می‌توان با قاطعیت گفت که فقط وقت خود را به خوبی هدر داده‌اید.

توجه داشته باشید که هدف شما از یادگیری موسیقی، لزوما به این معنا نیست که تبدیل به یک هنرمند سرشناس شوید، گاهی وقت‌ها افرادی که به آموزشگاه‌ها مراجعه می‌کنند، تمایل دارند گیتار زدن را یاد بگیرند تا بتوانند از این کار خود لذت ببرند و هدف نهایی آن‌ها را می‌توان شاد بودن خودشان توصیف کرد.

4: یادگیری از اساتید را جدی بگیرید

یکی از خواسته‌های هنرجویان موسیقی، علی‌الخصوص هنرجویانی که تصمیم به یادگیری گیتار دارند را می‌توان کاهش زمان یادگیری و حرفه‌ای شدن در استفاده از گیتار دانست. هیچ راهی برای بهبود سریع در این زمینه وجود ندارد، مگر آن که بتوانید با گیتاریست‌های برجسته و اساتید توانمند ارتباط برقرار کنید.

اساتید موسیقی که در زمینه آموزش گیتار فعالیت دارند را می‌توان به عنوان یک گنجینه مهم توصیف کرد. هر کدام از هنرجویان که می‌خواهند راه یادگیری را سریع‌تر بپیمایند، باید بدانند که رمز موفقیت در نزدیک به افراد ماهر و اساتید است. موسسه‌های موسیقی زیادی در زمینه آموزش گیتار فعالیت دارند که هر کدام سعی می‌کنند امکانات خاصی در اختیار هنرجویان قرار دهند، اما پیدا کردن یک موسسه عالی با اساتید مجرب نیازمند بررسی‌های زیادی است.

یکی از مراکزی که در زمینه آموزش گیتار و موسیقی فعالیت دارد و توانسته موفقیت‌های زیادی را هم به دست آورد، بدون تردید موسسه آموزشی موسیقی فردوس در تهران است. همانطور که گفته شد، داشتن اساتید موسیقی مجرب که بتوانند آموزش‌های خوب و حرفه‌ای را با وجدان کاری بالا ارائه دهند، فقط از یک گروه حرفه‌ای بر خواهد آمد و با قاطعیت می‌توانیم بگوییم موسسه فردوس دارای چنین قابلیت‌هایی می‌باشد.

در صورتی که علاقه‌مند به یادگیری گیتار هستید و آینده خوبی را برای خود در دنیای موسیقی متصور می‌شوید، بدون تردید زمان آن رسیده تا با یک آموزشگاه حرفه‌ای ارتباط برقرار کنید و پیشنهاد ما به شما عزیزان، آموزشگاه موسیقی فردوس است. البته توجه داشته باشید که زمینه فعالیت این آموزشگاه گسترده بوده و صرفا به آموزش گیتار ختم نمی‌شود.

شما می‌توانید در هر بخش از دنیای موسیقی که استعداد دارید یا فکر می‌کنید می‌توانید موفق شوید، کار خود را ادامه دهید. همچنین اساتید این آموزشگاه می‌توانند شما را در شناخت بهتر و هدایت استعدادتان در جهت صحیح، کمک کنند که این مسئله می‌تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد و آینده خوبی را برای شما رقم بزند. ممنون که با سایت فریش تم همراه هستید.

با عضویت در خبرنامه

آخرین آموزش ها را در ایمیل خود دریافت کنید

ما هم مثل شما از ایمیل های اسپم خوشمان نمی آید پس خیالتان در مورد  ایمیل ها راحت باشد.