خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / توضیحاتی در مورد توابع وردپرس، قسمت اول
توضیحاتی در مورد توابع وردپرس، بخش اول

تاریخ انتشار: اردیبهشت 10, 1395 تعداد بازدید: 530 بازدید تعداد دیدگاه ها: 0

توضیحاتی در مورد توابع وردپرس، قسمت اول

به نام خدا

سلام دوستان گرامی فریش تم

 

توضیحی در مورد توابع در وردپرس:

متن باز یعنی شما تا حد مشخصی اجازه تغییرات سفارشی در برنامه ها را دارید. وردپرس هم متن باز است. پس دست شما هم باز است تا به کد نویسی در وردپرس بپردازید و کدهای دلخواه خخود را به کار ببرید اما کد نویسی گرچه کاری آسان است اما درصد خطا همیشه در این بخش وجود دارد و به هر کسی توصیه نمیشود.

مشخص است که با کد نویسی اعمال زیادی را به اجرا در آورد.ارتباط با رسانه ها و شکه های اجتماعی را پایدار نگه داشت. در مطالب و محتوا به صورت های مختلف تغییر ایجاد کرد و یا قابلیتی دلخواه به سات اضافه کینم و همه این ها قابلیت های کدنویسی را به ما نشان میدهند.

سعی ما بر این بوده تا به زبانی ساده چند نمونه از توابع معرفو وردپرس را در زیر تعریف کنیم.

تابع Antispambot

کاربرد این تابع در مخفی سازی ایمیل های شماست. برای اینکه شما بخواهید مشخصات ایمیل خود را از دسترسی همه افراد خارج کنید شما میتوانید از این تابع استفاده کنید. این تابع که قابلیت های HTML کار میکند برای مخفی سازی بعضی موارد مانند ایمیل کاربرد دارد و روش استفاده از آن به صورت زیر است.

تابع Human_time_diff

این تابع از سال 2005 و از نسخه 1.5 به وردپرس اضاف شده و کاربرد آن برای محاسبه بین تاریخ انتشار نوشته آخر در سایت و زمان حاضر است که اختلاف بین دو زمان انتشار و زمان حاضر را محاسبه میکند:

تابع Wp_upload_bits

مورد بعدی در این توابع تابع Wp_upload_bits است.دوستان عزیز با استفاده از این تابع در وردپرس شما می توانید امکان آپلود فایل را به صورت مستقیم تحت سیستم وردپرس خود فعال کنید که این برای وب سایت های وردپرسی میتواند بسیار مفید باشد.

این تابع میتواند باعث تسریع انجام عمل امورات شما شود. با این تابع آپلود مستقیم به بخش رسانه ای وبسایت وردپرس یا WordPress media section برای شما ممکن میشود.

و در کنار این تابع برای کارها می توانید از تابع wp_insert_attachment() استفاده کنید.

شما در این کد سه بخش مشاهده میکنید. بخش اول نام پرونده و بخش دوم مقدار null بوده و بخش سوم هم خود فایل است.

تابع Get_post_field

دوستان عزیز قبل از پیشرفت برنامه نویسی و درست شدن قطعه کد های حرفه ای برنامه نویسان حلقه ای را برای شمارش تعداد کامنت های بازدیدکننده ها از یک پست خاص را می نوشتند یا حتی برخی یک کوئری اختصاصی برای این منظور در نظر می گرفتند که کاری بسیار سخت بود و اصلا صرفه ای برای زمان و آسانی ان نداشت. اما حالا و در این زمان باید بدانید که دیگر نیاز به استفاده از این روش های به نسبت خسته کننده ندارید و زبان های برنامه نویسی پیشرف بسیاری کرده اند و تنها کاری که لازم است برای نیل به این هدف انجام دهید استفاده از الگوی دستوری get_post_field() می باشد.دوستان عزیز توجه کنید که کار اصلی این تابع در سیستم مدیریت محتوای وردپرس این است که مقدار یک فیلد منفرد را برای یک پست منفرد در پایگاه داده بازیابی می کند.

این تابع به شما کمک میکند در سایت خود برای یک پست یک فیلد بخصوص را بازیابی کنیم. برای مثال این تابع در وردپرس به صورت زیر است:

تابع Wp auto paragraph

یکی از تابع های ایجاد پاراگراف در وردپرس که به تازگی مورد توجه برخی قرار گرفته است. گرچه برای بسیاری نیز ناشناس بوده اما کارایی این تابع شبیه PHP native nl2br بوده و تفاوتی که با این تابع دارد اینست که در عوض ساخت خط های جدید برای محتوا، آن را در قالب پاراگراف ها قرار میدهد.

مثالی که برای کاربرد این تابع در زیر آورده شده است؛

پایان بخش اول.

این مطلب را نیز بخوانید:

   توضیحاتی در مورد توابع وردپرس، قسمت دوم

 

تشکر از همراهی شما دوستان گرامی همچنین امیدواریم از این آموزش وردپرس استفاده لازم رو برده باشید.

منبع: فریش تم – ارائه دهنده: قالب وردپرسآموزش وردپرسهاست وردپرس

در تـلگـرام فــریــش تـم عضـو شـوید | تخفـیف های ویـژه و محصـولات جـدید
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
  • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید