صحبتی پیرامون Font Awesome

صحبتی پیرامون Font Awesome

سلام دوستان

سرویس اینترنتی شاید ناشناخته ای وجود دارد که نام آن بمعنی قلم شگفت انگیز، قلم بسیار معروف یا قلم فوق العاده است. سرویس Font Awesome یک سرویس آیکن فونت است. در واقع آیکن فونت ها، همانند قلم ها یا فونت ها، حروف آیکنیک یا نمادین دارند، هر حرف میتواند یک آیکن باشد، البته این قلم برای استفاده تحت وب است و به صورت اینترنتی در دسترس است نه اینکه بتوان در برنامه هایی نظیر واژه پرداز استفاده کرد.

از آیکن فونت ها یا قلم های نمادین برای تعریف ساده تر ساختار صفحات وب استفاده میشود و همانطور که از کاربرد آیکن ها در می یابیم، کاربرد این قلم هم برای نمایش آیکن ها در کنار حروف الفبا خواهد بود.

چرا آیکن فونت Font Awesome

اگر یک وبلاگ ساده داشته باشید، کار خوبی انجام داده اید اما اگر یک وبلاگ زمخت داشته باشید کار بدی انجام داده اید، از آیکن ها که نماد ها یا علامت هایی از ابزارها، اشیاء و بسیاری موارد دیگر است میتوان برای تعریف بهتر قسمت های وبسایت استفاده کرد.

مثلا در ناوبری وبسایت خود، قبل از منو، یک شکل خانه را نمایش دهید، به این صورت کاربر بهتر متوجه میشود که منو از بخش برگه اصلی بوده و همان خانه وبسایت که صفحه اول است، تعریف شده است. و موارد دیگری که میتوان به سادگی در وبسایت استفاده کرد.

چگونه از نمادهای آیکن فونت Font Awesome استفاده کنید؟

به طرزی بسیار ساده میتوان در قالب های حرفه ای وردپرس چه قالب های تجاری وردپرس عرضه شده توسط فریش تم و چه قالب های رایگان وردپرس، میتوان از آیکن فونت نام برده استفاده کرد. بسیاری از قالب های حال حاضر دنیا، از این ویژگی به طور درونی استفاده میکنند.

اما برای استفاده گسترده تر یا اینکه در قالبی که به طور درونی استفاده از این آیکن فونت را فراهم نکرده میتوان از افزونه ها استفاده کرد.

Better Font Awesome از این افزونه میتوان برای استفاده و نمایش آیکن های آیکن فونت سرویس نام برده در بخش های مختلف وبسایت حتی در برگه ها و نوشته ها استفاده کرد.

Font Awesome 4 Menus نیز یکی دیگر از افزونه های این دسته بوده و میتوان از آن برای نمایش آیکن های این سرویس استفاده کرد. نام این افزونه نشان دهنده استفاده مخصوص آیکن ها می باشد، به طوری که گفته شده از این افزونه برای نمایش آیکن ها در منو استفاده میشود اما نسخه جدید آن امروز میتواند همانند افزونه قبلی برای بخش های بیشتر استفاده شود و حتی تنظیمات بیشتری را برای آیکن ها در نظر گرفت.

Terme Nav Menu Icon افزونه ایرانی نیز یکی دیگر از این افزونه ها بوده و استفاده از آن فقط محدود به منوی ناوبری کاربر است. اگر میخواهید یک آیکن برای دسته بندی ها قرار دهید و از آیکن های Font Awesome استفاده کنید، افزونه وردپرس نام برده که کدنویسی تمیزی هم دارد و بسیار سبک است میتواند گزینه های بعدی شما برای استفاده از آیکن ها باشد.

آیا سرویس آیکن فونت های Font Awesome خوب است؟

آیکن فونت ها رسپانسیو هستند و همانند فونت های وبسایت شما در دستگاه های مختلف نمایش داده میشوند، ایرادی در بزرگ نمایی ها دیده نمیشود و از کیفیت کاسته نمیشود. و البته با تمام قالب و فونت الفبا هم هماهنگ است.

آیکن های این سرویس امروز بیشتر از 650 آیکن زیبا و رسپانسیو را در خود دارد و کاربران میتوانند از انها استفاده کنند. این سرویس رایگان است، روز به روز گسترده تر میشود و استفاده بسیار آسانی دارد.

منبع: فریش تمارائه دهنده: قالب تک صفحه ای وردپرس

  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
  • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

  • سلام , مهمان