چند مورد از بهترین روترهای سیسکو

معرفی چند مورد از بهترین روترهای سیسکو با ما همرا باشید.

روتر سیسکو مدل 2811

روترهای سیسکو سری 2800 دارای امکاناتی نظیر ارائه اتصال گوناگون از طریق بسترهای E1/T1/xDSL، رمزنگاری به صورت (On-Board، اسلات DSP (Digital-Signal-Processor سیستم پیشگیری نفوذ (IPS) و عملکرد Firewall، پردازش تلفنی یکپارچه به صورت اختیاری و پشتیبانی از پست صوتی، پتشیبانی Interface برای طیف وسیعی  از اتصالات سیمی و بی سیم، عملکرد کافی حافظه برای گسترش شبکه و برنامه های کاربردی پیشرفته، را فراهم می نماید.

mr-6

مشخصات و اطلاعات Cisco Router 2811

روتر سیسکو مدل 2811 از خانواده روترهای سیسکو سری 2800 می‌باشد که در مقایسه با نسل‌های گذشته از نظر کارایی بهبود یافته و همچنین با افزایش ده برابر عملکرد امنیتی ، صدا ،افزایش عملکرد و چگالی حافظه در عین پشتیبانی بیش از 90 ماژول موجود در روترهای 1700، 2600 و سری سیسکو 3700  که مورد استفاده می شود، را فراهم می سازد.

روترهای سیسکو سری 2800 دارای امکاناتی نظیر ارائه اتصال گوناگون از طریق بسترهای E1/T1/xDSL، رمزنگاری به صورت (On-Board، اسلات DSP (Digital-Signal-Processor سیستم پیشگیری نفوذ (IPS) و عملکرد Firewall، پردازش تلفنی یکپارچه به صورت اختیاری و پشتیبانی از پست صوتی، پتشیبانی Interface برای طیف وسیعی  از اتصالات سیمی و بی سیم، عملکرد کافی حافظه برای گسترش شبکه و برنامه های کاربردی پیشرفته، را فراهم می نماید.

روتر سیسکو مدل 2811  از نسل روترهای سرویس یکپارچه یا به عبارتی Integrated Services Router )ISR) است، سرویس یکپارچه باعث سرعت بخشیدن به کسب و کار شما می‌شود و همچنین باعث صرفه جویی در هزینه‌ای شما نیز می‌شود.

 

امکانات سخت افزاری روتر سیسکو مدل 2811 :

 

 • پشتیبانی از ویژگی‌های امنیتی رایج مانند Cisco IOS Software Firewall، پیشگیری از نفوذ، IPsec VPN،  Secure Shell (SSH) Protocol Version 2.0 و Simple Network Management Protocol)SNMPv3) که  می تواند یک راه حل برای حفظ امنیت باشد.
 • پشتیبانی از 1500VPN tunnels
 • با خرید این روتر ، ماژول های بیشتری را می‌توان استفاده کرد که در نتیجه باعث صرفه جویی در هزینه‌ها می‌شود
 • پشتیبانی از بیش از 90 ماژول موجود و جدید
 • پشتیبانی از اکثر AIM ها، NMs، VICs، WICs و VWICs
 • دارای دو پورت اترنت با سرعت 10/100
 • پشتیبانی از سوئیچینگ لایه 2 با قابلیت POE یا همان Power Over Ethernet به صورت اختیاری

 

روتر سیسکو مدل 2811

 

نگاهی به پنل جلویی روتر سیسکو مدل 2811 :

روتر سیسکو مدل 2811

 1. فضای LED ها
 2. اسلات Compact Flash Memory Card
 3. دو عدد پورت USB Type A
 4. پورت کنسول RJ-45 Serial جهت Management
 5. پورت AUX
 6. کلید ON/OFF
 7. AC Power کانکتور

 

نگاهی به پنل پشت روتر سیسکو مدل 2811 :

روتر سیسکو مدل 2811

 1. یک اسلات NME (در شکل بالا نصب است)
 2. چهار اسلات High-Speed WAN interface cart slat 0,1,2,3
 3. دو عدد پورت Fast Ethernet)RJ-45)
 4.  اتصال به زمین

 

لینک خرید از مستر شبکه: https://mrshabake.com/product/cisco-router-model-2811/

 

روتر سیسکو مدل 2921

Cisco 2921 / K9 از توابع گسترش با ماژول ها و کارت ها پشتیبانی می کند و از ویژگی‌های بارز این سوئیچ پشتیبانی از ماژول VOIP برای انتقال و پردازش تماس‌های تلفنی بر بستر شبکه برای کسب و کارهای متوسط و کوچک می باشد.

mr-2911-1

نقد و بررسی : روتر سیسکو مدل 2921

 
 

مشخصات و اطلاعات Cisco Router 2921-k9

روتر سیسکو مدل 2921 ساخت کمپانی Cisco می‌باشد که از نسل خانواده روتر سیسکو سری 2900 است.این مدل از روتر سیسکو خدمات یکپارچه‌سازی یا همان (ISR (Integrated Service Router را ارائه می‌دهد یا به عبارت دیگر چندین سرویس Routing، Security، Video، Voice و خدمات نرم افزاری را پشتیبانی می‌کند و در کلاس Enterprise  در شبکه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از ویژگی‌های بارز این روتر پشتیبانی از ماژول VOIP برای انتقال و پردازش تماس‌های تلفنی بر بستر شبکه برای کسب و کارهای متوسط و کوچک می باشد.

این مدل از روتر سیسکو قادر است قابلیت‌هایی همچون شتاب‌گذاری سخت افزاری، پردازشگر دیجیتال سیگنال(DSP)، پردازش تماس، خدمات برنامه‌های کاربردی با قابلیت صوتی و تصویری، پیشگیری از نفوذ و پست الکترونیکی صوتی و تصویری را به صورت یکجا به کاربران خود ارائه دهد.

در خرید روترهای سیسکو یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن ها دقت داشته باشیم ، دارا بودن گارانتی  روتر سیسکو است که فروشگاه مستر شبکه به همراه دستگاه های خود یک تا دوسال گارانتی مستر شبکه را ارائه می دهد.

این دستگاه همان طور که در ابتدا گفته شد عضو خانواده سری 2900 سیسکو می باشد و به همین سبب از قابلیت های Firewall، SYSlog، VPN، MPLS، IPV6 پشتیبانی می‌کند .

برای نصب و پیکربندی و مدیریت این دستگاه می‌توان از پروتکل‌های SNMP و RMON استفاده کرد.

در درون این محصول ، سخت افزاری مخصوصی طراحی شده است (به صورت پیش فرض روی دستگاه نصب می‌باشد و نیازی به تهیه‌ی جداگانه‌ی آن نیست) که توسط آن رمزگذاری VPN را انجام می‌دهد که به کمک آن می‌توان ارتباط‌های امن را با استفاده از گروه‌های VPN ، Dynamic VPNs و Advance Easy VPN را برقرار کرد.

نکته: نکته‌ای قابل ذکر که در این دستگاه وجود دارد برخورداری آن از  IOS فایروال سیسکو و همچنین قابلیت IPS می‌باشد.

ابعاد این روتر در داخل رک U2 است. Flash روتر سیسکو مدل Cisco 2921-K9 به صورت پیش فرض 256MB (نصب شده) می‌باشد که این مقدار تا  8G قابل ارتقا است. RAM این محصول هم به صورت پیش فرض مقدار 512MB (نصب شده) است و این مقدار تا  2GB  قابل ارتقا است .

 

ویژگی های روتر سیسکو مدل 2921 :

 • دارای 3 پورت اترنت10/100/1000
 • برخورداری از دو پورت USB Type A
 • بهرمندی از یک پورت کنسول RJ-45 جهت Management
 • برخورداری از یک پورت RJ-45 جهت Auxiliary (پورت سریال)
 • طراحی این روتر به صورت ماژولار
 • بهره‌مندی از Power Redundancy جهت تامین برق روتر در مواقع خرابی منبع تغذیه اول و یا امکان اتصال به دو بستر برق(برق شهری و UPS)
 • بهره مندی از یک ماژول SFP

لینک خرید از مستر شبکه: https://mrshabake.com/product/cisco-router-2921-k9/

 

روتر سیسکو مدل CISCO 1841-K9

این روتر از نسل روترهای سیسکو سری 1800 است و جزء سری روترهای یکپارچه خدمات یا همان Integrated Services Router ISR نیز می‌باشد . و به نوعی محبوب‌ترین روتر در روترهای سیسکو سری 1800 می‌باشد. با توجه به قابلیت این روتر مناسب برای ، شرکت‌ها و کسب و کارهای کوچک تا متوسط است.

3D-mr

 

نقد و بررسی : روتر سیسکو مدل CISCO 1841-K9

 

مشخصات واطلاعات ROUTER CISCO 1841-K9

روتر سیسکو مدل CISCO 1841-K9  ساخت شرکت Cisco می‎‌باشد. این روتر از نسل روترهای سیسکو سری 1800 است و جزء سری روترهای یکپارچه خدمات یا همان Integrated Services Router ISR نیز می‌باشد . و به نوعی محبوب‌ترین روتر در روترهای سیسکو سری 1800 می‌باشد. با توجه به قابلیت هایی که این روتر دارد آن را  مناسب برای ، شرکت‌ها و کسب و کارهای کوچک تا متوسط کرده است.

 

 ویژگی‌های روتر سیسکو مدل CISCO 1841-K9:

 • قابلیت پردازشی مناسب
 • دارای حجم و اندازه کوچک دسکتاپی
 • تولید صدا و حرارت پایین و عمر طولانی بر روی روتر سیسکو مدل 1841-K9 به صورت سخت افزاری برای رمزنگاری VPN نصب شده است (رمزگذاری به صورت سخت افزاری)

 این مدل از روتر به صورت ماژولار طراحی شده است و باتوجه به نیاز شبکه می‌توانید ماژول‌های مختلف را تهیه کرده و بر روی روتر نصب کنید.

اگر بر روی روتر سیسکو مدل 1841-K9 به صورت اختیاری Image IOS Security فعال کنید قابلیت‌هایی مانند عملکرد VPN به کمک یک ماژول شتاب دهنده، افزایش می‌یابد. امکانات نرم افزاری این دستگاه شامل سیستم پیشگیری از نفوذ Intrusion Prevention System )IPS)، سیستم تشخیص نفوذ (IDS)، عملکرد فایروال، Interface برای طیف گسترده ای از اتصالات شامل پشتیبانی به صورت اختیاری از پورت‌های سوئیچیکپارچه، همچنین عملکرد کافی و اسلات حافظه برای گسترش شبکه در آینده، فشرده سازی به صورت سخت افزاری و برنامه های کاربردی پیشرفته، را فراهم می‌کند.

لازم به ذکر است علاوه بر قابلیت‌های بسیار زیاد این مدل از روتر سیکسو دارای ضعف هایی نیز می‌باشد و این ضعف‌ها پشتیبانی نکردن از کارت‌های مخصوص Voice و کارت های Network-Module  می‌باشد.

امکانات روتر سیسکو مدل CISCO 1841-K9 :

 • دارای دو Interface با سرعت 10/100 Fast Ethernet
 • بهرمندی از یک پورت USB Type A
 • برخورداری از یک پورت RJ-45 Serial جهت Management
 • دارای یک پورت RJ-45 Serial Auxiliary (پورت سریال) جهت Management
 • دارای RAM به مقدار 256Mb
 • پشتیبانی از پروتکل‌های مدیریتی از راه دور همچون SNMP، HTTP، SSH-2
 • امکان اتصال به چندین نوع اتصال شبکه E1، T1 و xDSL……..

لینک خرید از مستر شبکه: https://mrshabake.com/product/cisco-router-1841-k9/

 

روتر سیسکو مدل Cisco 1941-K9

این روتر را می‌توانید برای کسب و کارهای کوچک و یا شعبات، دفاتر راه دور استفاده کنید، که برای مقاصد و ماموریت‌های مختلفی چون انتقال دیتا، صوت، تصویر، امینت، مجازی سازی با امکان ارائه حداکثری کیفیت و صرفه اقتصادی مورد استفاده قرار می‌گیرد.این محصول به صورت ماژولار طراحی شده است و باعث انعطاف‌پذیری روتر شده است و به شما اجازه این را می‌دهد که به صورت دلخواه روتر خود را کانفیگ کنید.

ROUTER-CISCO-1941K9

نقد و بررسی : روتر سیسکو مدل Cisco 1941-K9

مشخصات و اطلاعات Cisco ROUTER 1941-K9

روتر سیسکو مدل Cisco 1941-K9  از روترهای سری 1900 کمپانی سیسکو می‌باشد، این روتر در شبکه‌هایی در سطح Enterprise مورد استفاده قرار می‌گیرد.

محصولات سری 1900 شرکت سیسکو  باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های جانبی مانند مالکیت و چابکی شبکه از طریق یکپارچه‌سازی هوشمند از امنیت، یکپارچه‌سازی ارتباطات، پیشگیری از نفوذ، خدمات بی‌سیم و نرم افزار را ارائه می‌دهد.

این روتر را می‌توانید برای کسب و کارهای کوچک و یا شعبات، دفاتر راه دور استفاده کنید، که برای مقاصد و ماموریت‌های مختلفی چون انتقال دیتا، صوت، تصویر، امینت، مجازی سازی با امکان ارائه حداکثری کیفیت و صرفه اقتصادی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طراحی این محصول به صورت ماژولار می‌باشد که باعث انعطاف‌پذیری روتر شده است و به شما اجازه این را می‌دهد که به صورت دلخواه روتر خود را کانفیگ کنید.

روتر سیسکو مدل Cisco 1941-K9  از نسل روترهای Integrated Services Router (ISR) می‌باشد و خدمات یکپارچه نظیر؛ ارائه رمزنگاری VPN را از طریق سخت افزار تعبیه شده در داخل روتر، Firewall به صورت اختیاری، پیشگیری از نفوذ و ارائه Application Services. علاوه بر این Router IOS از طیف وسیعی از اتصالات به صورت بی سیم و Wireless نظیر: Serial، T1/E1، xDSL، Third-Generation)3G) و Gigabit Ethernet )GE) پشتیبانی می کند.

روتر های سری ISR ها از اسلات ماژول‌های جدیدی نظیر: Enhanced High-Speed WAN Interface Cards (EHWICs)، Internal Services Modules(ISMs) و 2 CompactFlash cards نیز پشتیبانی می‌کنند.

روتر سیسکو مدل Cisco 1941-K9 دارای اتصالات LAN و WAN است. این روتر توانایی پیکربندی با کارت‌هایی مانند Interchangeable Interface Card و Internal Services Modules )ISMs) را دارا می‌باشند.

روترهای سیسکو سری 1900  در مدل‌های  1905، 1921، 1941 و 1941 (بی سیم) موجود می‌باشند که می‌توانید بر اساس نیاز و قابلیت دستگاه‌ها، روتر مورد نیار را تهیه نمایید. روتر سیسکو مدل 1941W با WI-FI Certified و استاندارد 802.11a/b/g/n سازگار است.

امکانات روتر سیسکو مدل Cisco 1941-K9 :

 • دارای یک پورت USB Mini Type-B Serial جهت Management
 • دارای یک پورت RJ-45 CONSOL جهت Management
 • دارای یک پورت AUX جهت Management
 • دارای دو اینترفیس با سرعت 10/100/1000 گیگابیت اترنت
 • دارای دو پورت USB Type A
 • دارای دو اسلات ماژول HWIC
 • برخوردای از یک اسلات ماژول Internal Services
 • دارای دو Compact Flash (یک نوع حافظه خاص است)

روتر سیسکو مدل 1941-K9 از دو اسلات ماژول EHWIC برای انعطاف‌پذیری کانفیگ پیشتیبانی می‌کند.

دارای پشتیبانی از دو ماژول :

1- double wide HWIC-D or single wide EHWIC/HWIC module

2- single wide E-HIC/HWIC module

از دیگر امکانات روتر سیسکو مدل 1941-K9 می‌توان به ارتباط امن از طریق انتقال گروهی رمزگذاری شده با VPN، Dynamic Multipoint VPN، Enhanced Easy VPN و کنترل تهدیدات یکپارچه از طریق استفاده ازCisco IOS Firewall، Cisco IOS Zone-Base Firewall، Cisco IOS IPs و Cisco Content Filtering. و مدیریت شناسایی از طریق Authentication، Authorization و Accounting و Public Key Infrastructure. اشاره کرد.

مدیریت هویتی که از تأیید هویت، مجوز و حسابداری (AAA) Authentication, authorization, and accounting (AAA), and public key infrastructure و زیرساخت کلید عمومی استفاده می‌کند.

لینک خرید از مستر شبکه: https://mrshabake.com/product/cisco-router-1941-k9/

 

روتر سیسکو مدل CISCO 2821-K9

 جزء روترهای سرویس یکپارچه یا به عبارتی Integrated Services Router)ISR) است. این محصول به علت قیمت مناسب و قدرت خوب ، مناسب برای کسب و کارهای کوچک و شاخه‌های شرکت‌های تجاری می‌باشند.

front-mr

نقد و بررسی : روتر سیسکو مدل CISCO 2821-K9

 

مشخصات و اطلاعات ROUTER CISCO 2821-K9

روتر سیسکو مدل CISCO 2821-K9 که از روترهای سری 2800 کمپانی سیسکو می‌باشد و جزء روترهای سرویس یکپارچه یا به عبارتی Integrated Services Router (ISR) است. این محصول به علت قیمت مناسب و قدرت خوب ، مناسب برای کسب و کارهای کوچک و شاخه‌های شرکت‌های تجاری می‌باشند.
این مدل از روتر یک راه‌حل به صورت یکپارچه برای ارتباط دفاتر از راه‌دور، کاربران تلفن همراه، به اشتراک گذاشتن شبکه خصوص مشترک و یا مدیریت تجهیزات که از جانب Service Provider در محل مشتری مستقر شده است، می‌باشد. معماری منحصر به فرد روترهای سری 2800 سیسکو حداکثر چابکی کسب و کار و حمایت از سرمایه‌گذاری را ارائه می دهد.

این محصول برای انتقال ایمن همزمان Data ، صدا و خدمات ویدیویی بهینه‌سازی شده است، و به صورت ماژولار طراحی شده‌است و امکان پشتیبانی از ماژول‌های مختلف WAN و همچنین PVDM و ماژول‌ VWIC را فراهم می‌کند و بسته به نیاز شبکه می‌توانید پورت‌های روتر را به کمک ماژول‌های مختلف پیکربندی کنید و بر روی روتر نصب نمائید.

این ماژول‌ها را می‌توان به‌صورت اختیاری نصب کرد تا از امکانات خاص آن استفاده کرد. کارت‌های رابط مناسب برای اسلات‌ها درماژول‌های شبکه و ماژول‌های voic در مدل روتر 2821 بدن باز کردن شاسی می‌توان نصب کرد. که ماژول‌های یکپارچه‌سازی پیشرفته Advanced integration modules )AIMs)، ماژول های Expansion DRAM Memory Modules)DIMMs) و ماژول Packet Voice Data Modules (PVDMs) به همان اتصالات داخل شاسی روتر وصل می‌شوند.

روترهای سری ISR جامع‌ترین سرویس‌های امنیتی در شبکه به کاربران ارائه می‌دهند. روتر سیسکو مدل 2821 قابلیت اتصال به چندین نوع اتصال شبکه از جمله XDSL-T1-E1 را دارا می‌باشد و همچنین دارای سخت‌افزار Onboard برای رمز‌گذاری VPN می‌باشد که در صورت ترکیب شدن به‌صورت اختیاری با IOS Software در زمینه امنیت Linkهای WAN و فال‌سازی VPN کمک می‌کند.
این روترها همچنین دارای سه اسلات DSP(Digital Signal Processor) به شکل Onboard می‌باشند.

ویژگی‌های روتر سیسکو مدل CISCO 2821-K9 :

 • سیستم جلوگیری از نفوذ IPS ) intrusion prevention system)
 •  عملکرد Firewall
 • رابط کاربری با داشتن وضوح بالا برای طیف گسترده‌ای از الزامات اتصال باسیم و بی‌سیم و Advanced Applications
 • دارا بودن پردازش تلفنی یکپارچه به صورت اختیاری و همچنین پشتیبانی از پست صوتی

امکاناتی روتر سیسکو مدل Cisco 2821-K9:

 • فراهم بودن امکان اتصال چهار اسلات HWIC یا دو اسلات Double-Wide (HWIC-D)بر روی روتر
 •  پشتیبانی از ماژول شبکه نظیر: Network Module Double-Wide ) NMD) و ماژول Network Module Enhanced Extended Double-Wide ) NME-XD) و ماژول Network Module )NM)
 • دارای دو Interface گیگابیت اترنت 1000/10/10
 • دارای Power به توان 240W
 • قابلیت استفاده به عنوان Firewall با بهره گیری از ویژگی های IOS Cisco Router
 • پشتیبانی از یک منبع تغذیه اختیاری جهت جلوگیری از خاموشی روتر در مواقعی که منبع تغذیه با مشکل روبرو شود.

لینک خرید از مستر شبکه: https://mrshabake.com/product/cisco-router-2821-k9/

با عضویت در خبرنامه

آخرین آموزش ها را در ایمیل خود دریافت کنید

ما هم مثل شما از ایمیل های اسپم خوشمان نمی آید پس خیالتان در مورد  ایمیل ها راحت باشد.