خانه / وبلاگ / گوناگون / افزایش فروش / فروش تک،فروش متامیز(USP)

تاریخ انتشار: بهمن 3, 1394 تعداد بازدید: 596 بازدید تعداد دیدگاه ها: 0

فروش تک،فروش متامیز(USP)

منظور از فروش تک یک ویژگی است که محصول شما رو از دیگر محصولات مشابه متامیز میکند فروش تک یعنی فروش منحصر به فرد یا ویژگی و کاربردی که محصول شما رو به کلی از سایر محصولات جدا میکند و یک محصول تک جلوه میدهد.

Whats-your-USP

Usp هم همین است یعنی متمایز بودن در فروش یعنی تفاوت در فروش کالا حالا هم تفاوت در نحوه فروش هم تفاوت در ذات محصولی که میفروشید که بیشترین تفاوت هم باید در همین زمینه ی تفاوت در ذات خودت محصول میباشد.

0000

Usp کوتاه شده جمله Unique Selling Propsition به معنی “پیشنهاد فروش منحصر به نفرد” که فریش تم در این پست به بررسی همین موضوع میپردازد.

در  ابتدا باید بررسی شود که منظور از فروش محصول منحصر به فرد چیست؟

با یک سوال ساده میتوان جواب این سوال رو داد:

محصول شما چه تفاوتی با سایر محصولات موجود دارد و مشتری برای چی باید محصول شما رو خریداری کند؟فرق محصول شما با مابقی محصولات چیست؟

فرض کنید شما سایت طراحی وب دارید قالب های شما چه تفاوتی و چه ویژگی خاصی دارند که مخاطبین و مشتریان باید به سمت اون جذب بشوند؟

چه تمایزی بین قالب شما با سایر قالب هایی موجود وجود دارد؟چرا مشتریان باید از محصولات شما استفاده کنند؟

با جواب دادن به این سوالات پی میبرید که چرا مشتری برای خرید پیش شما میاید یا نمیاد؟ چه چیزی فرق شما رو با سایر تولید کنندگان محصول مشابه رو تعیین میکند؟

اگر در فروشتان موفق نیستید یکی از دلایل اصلی شما میتواند عدم داشتن یک Usp درست باشد باشد.

عواقب تعریف نکردن درست Usp:

• سرد شدن مشتریان از فروشگاه و محصولات شما

• خراب کردن دسته محصولات شما(برند شما)

• تغییر دید مشتری نسبت به محصول و کلا آن نوع از محصول و شاید هم از خرید اینترنتی!!!

حالا حتما میپرسید که برای جلو گیری از این عواقب چکاری باید کرد یا چگونه میشود یک Usp خوب داشته باشیم؟

شاید شما اولین راه برای داشتن یک Usp خوب رو کاهش قیمت هاتون نسبت به رقبا و هم رده هاتون بدونید اما گاهی اوقات قیمت حرفه اول را نمیزند پس نمیتواند دلیل مناسبی باشد که یک مشتری از سایت شما به دلیل قیمت خرید کند.

قبل از اینکه نکاتی رو خدمت شما عرض کنیم یک راه خیلی ساده ای رو به شما پیشنهاد میکنم که با استفاده از آن میتوانید به موفقیت های چشمگیری در همه ی زمینه های فروش داشته باشید وآن این است: “سوال کردن” درسته باسوال کردن از خود به خود خیلی میتوانید کمک کنید برای مثال همین Usp را در نظر بگیرید و از خود سوال بپرسید!!!:

• دلیل جذب مشتری چیست؟

• مشتری از چه چیزی خوشش می آید؟

• مشتری چه میخواهد؟

• چه چیزی باعث جلب توجه مشتری میشود؟

• چرا مشتری از شما خرید میکند؟

و…

حالا در زیر برخی از این سوالات رو پاسخ میدهیم.

unique_selling_point

و اما برای داشتن یک Usp خوب به پیشنهادات ما توجه کنید:

دلیل جذب مشتری شما چیست؟دقت داشته باشید که یک مشتری همیشه با توجه به عواطف و احساسات و مشاهدات و از این قبیل فاکتورها تصمیم بر خرید میگیرد پس شما باید روی اینها کار کنید و کارهایی رو انجام بدهید که برروی احساسات،عواطف،منطق و… مشتری تاثیر گذار باشد.برای مثال شما شما قالب سایت میفروشید یکی از قابلیت های خاصی که مشتری با داشتن قالب شما میتواند داشته باشد رو به صورت واضح برای آن توضیح دهید با این ترفند میتوانید روی همان فاکتورها تاثیر مثبتی داشته باشید.

همیشه از دید مشتری نگاه کنید:قطعا شما به عنوان یک فروشنده محصول همیشه ادعایتان این است که من بهترین محصول و کالاها رو در صنف خودم ارائه میدهم اما اگر میخواهید واقعا به یک فروشنده تراز اول تبدیل شوید خودتان رو جای خریدار بگذارید،ببیند مشتری شما در هنگام خرید محصول به چه چیزهایی توجه میکند،خوبی ها و بدی های محصول خود را از دیدی مشتری بررسی کنید.شما وقتی فروشنده قالب وردپرس هستید باید بدانید که یک مشتری درسته توجه اصلی و هدف خرید آن خرید قالب است اما آیا مشتری فقط میخواهد قالب بخرد؟به هیچ چیزه دیگری توجه نمیکند؟یعنی اصلا کیفیت قالب شما،کارایی قالب شما،نحوه خرید،نحوه تحویل دادن،نحوه پشتیبانی شما،نحوه قیمت گذاری شما و…. هیچکدام از اینها در خرید مشتری موثر نیست؟

مصلما تاثیرات خیلی زیادی این موارد روی خرید مشتری خواهند گذاشت،پس بدانید که یک Usp فقط قیمت نیست و خیلی فاکتور های بیشتری برای تعریف یک Usp وجود دارد که باید به آن توجه کنید.

چرا مشتری از شما خرید میکند؟:اینبار دیگر این سوال رو از خود نپرسید نظر مشتریان خودتون رو راجع به محصولات وخدمات خود بپرسید،بپرسید چرا شما را انتخاب کرده اند این میتواند یک Usp عالی باشد.

و در اخر وقتی با توجه به این نکات یک Usp عالی رو تعریف کردید باید توجه کنید که Usp رو کجا به نمایش بذارید؟

هنگام تبلیغاتتان میتوانید usp رو در دیدترین جای تبلیغتون به نمایش بذارید.

ارائه دهنده فریش تم،طراحی قالب،وردپرس،بازاریابی اینترنتی

باما همراه باشید.

 

در تـلگـرام فــریــش تـم عضـو شـوید | تخفـیف های ویـژه و محصـولات جـدید
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
  • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید