خانه / رپورتاژ آگهی / لوازم جانبي دوربين مدار بسته
دوربین مداربسته

تاریخ انتشار: 27 آذر, 1397 تعداد بازدید: 62 بازدید تعداد دیدگاه ها: 0

لوازم جانبي دوربين مدار بسته

دوربین های مدار بسته که امروزه به صورت گسترده مورد استفاده بیشتر مردم قرار می گیرند، از لوازم جانبی بسیاری برخوردار می باشند، که در زمان خرید و استفاده باید به لوازم جانبی آن توجه کرد. امروزه همه مردم به اهمیت و ضرورت نصب دوربین مدار بسته آشنایی دارند، ولی بسیاری از افراد با لوازم جانبی دوربین های مدار بسته آشنایی چندانی ندارند. لوازم جانبی دوربین مدار بسته در هنگام نصب و راه اندازی سیستم دوربین مدار بسته مورد استفاده قرار می گیرند، که در این مقاله به بررسی لوازم و همینطور خرید و فروش آن می پردازیم.قيمت دوربين مدار بسته

قيمت دوربين مدار بسته

اگر در بازار گشتی بزنید و به بررسی دوربین های مدار بسته بپردازید، انواع و اقسام دوربین های مختلف را مشاهده خواهید نمود، که هر کدام دارای ویژگی ها و خصوصیات مختلف می باشند و بر اساس همین ویژگی ها و خصوصیات مختلف، قیمت دوربین مدار بسته هم متفاوت است.

معروف ترین برند های تولید کننده دوربین مدار بسته

 • فاروس
 • هایک ویژن
 • سینتکس
 • اونیف
 • داهوا
 • یوروکوانتوم
 • ریولینک
 • وری فوکال
 • فوسکم
 • پروماکس

برخی از دوربین ها ارزان قیمت و برخی گران قیمت هستند. چرا که بر حسب امکاناتی که دوربین مدار بسته دارد، قیمت دوربین مدار بسته می تواند بالا و پایین شود. علاوه بر این دوربین های مدار بسته با یکدیگر تفاوت دارند، چرا که دوربین های مدار بسته به دو دسته کلی دوربین مدار بسته آنالوگ و دوربین مدار بسته تحت شبکه یا دیجیتال تقسیم می شوند، که قیمت این دستگاه ها بر حسب آنالوگ و یا دیجیتال بودن فرق می کند. همچنین خود این دو دسته از دوربین ها به دلیل رزولوشن تصویر، پردارزش تصویر، انعطاف پذیری و امکان گسترش، سادگی در نصب و نگهداری با یک دیگر فرق می کنند و لذا قیمت دوربین مدار بسته متفاوت است.

دوربین های مداربسته متفاوت و شکل های مختلفی دارند که بر اساس روش کار و نوع کاربرد طبقه بندی می شوند.

 • مخفی یا مینیاتوری
 • بولت دید در شب
 • دام
 • دام نصب شده روی دکل
 • باکس
 • بولت
 • اسپید دام
 • حرارتی

 

قیمت دوربین مدار بسته با توجه به کیفیت، برند و امکانات و خصوصیات آن تعیین می شود، با این حال باید گفت که وقتی مردم می خواهند، به خرید دوربین مدار بسته بپردازند، قیمت یکی از فاکتورهای اصلی خرید می باشد، اما توصیه ما به شما این می باشد، که در زمان خرید دوربین مدار بسته ارزان تنها به قیمت آن اکتفا نکنید، بلکه توجه به خصوصیات و شرایط متفاوت دوربین مدار بسته مانند رم خور بودن، سیم کارتی و غیره باید دوربینی را که متناسب محلی که می خواهید استفاده کنید باشد، انتخاب کنید و با توجه به همین این خصوصیات به خرید دوربین مدار بسته ارزان اقدام کنید.

خريد دوربين مدار بسته ارزانخريد دوربين مدار بسته ارزان

قیمت های دوربین مدار بسته با یکدیگر بسیار فرق می کنند، ولی خرید دوربین مدار بسته ارزان که با کیفیت باشد و برای کار و هدف ما متناسب باشد، شاید کار راحتی نباشد، چرا که هم ارزانی و هم کیفیت و امکانات گاهی با یکدیگر جمع نمی شوند و ما شاهد این هستیم که خرید دوربین مدار بسته ارزان سبب خرید دوربین با کیفیت پایین می شود که بعد از مدتی موجب پشیمانی شده و فرد خریدار را مجبور به خرید دوربین مدار بسته دیگر می نماید و با خرید یک دوربین مدار بسته ارزان دیگر نه تنها دوربین مدار بسته برای شما ارزان نمی باشد. بلکه احتمال خرابی و از بین رفتن آن نیز زیاد می باشد از این رو، برای خرید دوربین مدار بسته ارزان و با کیفیت که برای کار شما متناسب باشد می توانید از مشاوره و خدمات مرکز فروش دوربین مدار بسته ما بهره مند شوید و برای دریافت مشاروه و خرید دوربین مدار بسته ارزان با ما در تماس باشید.

دوربین مدار بسته اغلب به دلیل میزان توجه بیش از حد بر روی خود سیستم امنیتی دوربین مدار بسته نادیده گرفته می شوند. این قابل درک است دوربین مدار بسته و دستگاه ضبط تصاویر می توانند گران قیمت باشند. داشتن توجه کمتر به این اقلام کوچک می تواند کیفیت اقلام مهم تر را کاهش دهد. مرکز فروش دوربين مدار بسته

مرکز فروش دوربين مدار بسته

مراکز فروش دوربین مدار بسته خیلی زیاد می باشد، با چرخی که در شهر می زنید و یا با یک جستجوی ساده اینترنتی می توانید به انواع مرکز فروش دوبین مدار بسته در فضای مجازی برخورد کنید که همه ادعا دارند بهترین و با کیفیت ترین دوربین مدار بسته را به فروش می رسانند و همچنین دارای مجوز فروش می باشد. از این رو، شاید برای افراد تا حدودی گیج کننده باشد که از بین مراکز فروش دوربین مدار بسته بهترین مرکز فروش دوربین مدار بسته را انتخاب کنند تا بتوانند به خرید دوربین مدار بسته ارزان و با کیفیت بپردازند. در هنگام مراجعه به مرکز فروش دوربین مدار بسته از شرایط و خصوصیات دوربین های مدار بسته آگاهی داشته باشید تا بتوانید دوربین ها را با هم مقایسه کرده و بهترین آن را انتخاب کنید.

برای خرید دوربین مدار بسته به مرکز فروش دوربین مدار بسته که دارای مجوز قانونی می باشد مراجعه کنید از خرید دوربین ارزان قیمت از مراکز فروش غیر قانونی خودداری کنید، دوربین های مدار بسته که کارت خور و یا سیم کارتی هستند نسبت به دوربین های مدار بسته معمولی بهتر می باشند چرا که دوربین مدار بسته کارت خود امکان ذخیره بیشتر اطلاعات را دارد و دوربین مدار بسته سیم کارتی این امکان را دارد که اعلام هشدار دهد. از این رو، خرید دوربین مدار بسته کارت خور و یا سیم خور با توجه به محل استفاده شما می تواند بهتر باشد. در مرکز فروش دوربین مدار بسته شما می توانید از دو نوع دوربین را پیدا کرده و بر حسب نیاز خود خریداری کنید ولی اگر می خواهید از محل نصب دوربین مدار بسته شما کسی خبردار نباشد بهتر است مداربین مدار بسته مخفی بخرید این دوربین ها هم می توانند کارت خور و یا سیم کارت خور باشند ولی برای نصب آن باید حتما از مراکز قانونی مجوز داشته باشید و برای مدت مشخص آن را می توانید در محل دلخواه نصب کنید و پس از آن باید دوربین مدار بسته مخفی را بردارید.لوازم جانبی دوربین مدار بسته

لوازم جانبي دوربين مداربسته

وازم جانبی دوربین مداربسته به تجهیزاتی گفته می شود که برای تکمیل سیستم مداربسته از آنها استفاده می شود. این لوازم شامل تجهیزات متفاوتی می شود که بخش های مختلف سیستم مدار بسته را به هم مرتبط می کنند یا به عملکرد بهتر سیستم کمک می کنند. دوربین مدار بسته از لوازم جانبی زیادی برخوردار است که آشنایی با آنها برای استفاده و راحتی کار با دوربین مدار بسته ضروریی می باشد، از جمله لوازم جانبی دوربین مدار بسته عبارتند از:

1- هارد دیسک دوربین مدار بسته

یکی از لوازم جانبی مهم و اصلی در دوربین های مدار بسته هارد دیسک می باشد که قابلیت ذخیره حجم زیادی از اطلاعات را دارد. و چون اطلاعات بر روی سطوح الکترومغناطیسی ضبط می شود، امکان دسترسی آسان و سریع به داده های ذخیره شده در روی هارد دیسک دوربین مدار بسته وجود دارد و دوربین مدار بسته به صورت 24 ساعته به ذخیره اطلاعات می پردازید.

2- کابل دوربین مدار بسته

کابل هم از جمله لوازم جانبی دوربین مدار بسته است که در دوربین های آنالوگ تصاویر را از دوربین به دستگاه DVR  انتقال می دهد. کابل دوربین های مدار بسته کاملا به ساختار کابل تلویزیون شبیه است.

3- مانیتور دوربین مدار بسته

یکی از بخش های مهم و تاثیر گذار در سیستم های نظارتی مانتیور می باشد. برای مشاهده تصاویر دوربین مدار بسته به سیستم نظارتی و وسعت آن نیاز به یک یا چند نمایشگر می باشد.

4- منبع تغذیه دوربین مدار بسته

یکی دیگر از لوازم جانبی دوبین مدار بسته منبع تغذیه آن می باشد در سیستم های امنیتی دوربین مدار بسته میزان برق و ولتاژ مورد نیاز 12 ولت به صورت DC است.

5- تستر دوربین مدار بسته

تستر دوربین مداربسته دستگاهی است که معمولا دارای یک مانیتور کوچک بوده و به شما این امکان را می دهد که دوربین نظارتی را به آن متصل کرده و تنظیمات و تست های لازم را انجام دهید. این دستگاه توسط کسانی که دوربین مداربسته را نصب و تعمیر می کنند، قابل استفاده است.

6- علامت نشانگر نصب دوربین مداربسته

به جز دوربین مدار بسته مخفی که باید از دید عموم و سایر افراد حاضر در محل مخفی باشد و نصب آن نیاز به مجوز دارد، سایر دوربین های مدار بسته باید علامت نشان نگر نصب دوربین مداربسته را داشته باشد. در هر مکان عمومی که دوربین مداربسته نصب شده باشد، این امر باید توسط برچسب هایی به اطلاع افراد برسد. در شکل بالا نمونه ای از این برچسب ها را مشاهده می کنید.

7- لنز دوربین مداربسته

لنز از لوازم جانبی اساسی است که بر روی دوربین مداربسته قرار می گیرد. از انواع لنزهای دوربین مداربسته می توان به لنزهای Fix ،Varifocal و Motorize اشاره کرد.

8- دیگر لوازم دوربین مدار بسته

باکس پلاستیکی، که برای قرار دادن آداپتور در کنار دوربین مورد استفاده قرار می گیرد. داکت برای پوشاندن کابل ها در محیط های مسقف استفاده می شود. لوله فلکسی یا فلزی برای پوشاندن و محافظت از کابل ها در محیط های غیر مسقف استفاده می شود.

برخی از این لوازم جانبی مانند آداپتور دوربین مدار بسته یا کابل تصویر دوربین مدار بسته که به دستگاه DVR یا دستگاه NVR متصل می گردد، برای راه اندازی سیستم های امنیتی لازم می باشد. استفاده از برخی دیگر از این لوازم جانبی الزامی نیست ولی با این وجود بسیار کاربردی و حائز اهمیت می باشند. مانند لنز دوربین مدار بسته که در بعضی موارد به جهت افزایش کیفیت و وسعت تصویر و افزایش کارایی، مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید لوازم جانبی دوربین مدار بسته

نکته ای که در خرید لوازم جانبی دوربین مدار بسته یا دستگاه های مرتبط با سیستم دوربین مداربسته باید مد نظر داشته باشید، این است که محصول یا محصولاتی که خریداری می نمایید با هم تطبیق داشته باشند و کارکرد یکدیگر را مختل نکنند.

همچنین باید در خرید لوازم جانبی دوربین مداربسته به تناسب آن ها با دوربین مدار بسته دقت داشته باشید. بطور مثال هر نوع لنز مناسب یک سری از دوربین های مدار بسته می باشد و یا برای خرید آداپتور دوربین مدار بسته لازم است به تعداد دوربین های مداربسته توجه نمایید. همچنین کابل دوربین مداربسته با توجه به طول مورد نیاز و شرایط محیط باید انتخاب گردد.

خرید سیستم های امنیتی و لوازم جانبی آنها، همانند هر محصول دیگری مخصوصاً لوازم دیجیتال همچون ماشین های اداری و مواد مصرفی آنها، تجهیزات شبکه، تجهیزات آموزشی و تجهیزات فروشگاهی نیازمند بررسی و مقایسه محصولات مختلف و خریداری آن ها از فروشگاه های معتبر و دارای خدمات مشتری می باشد.