خانه / رپورتاژ آگهی / فروش دوربین مداربسته
دوربین مداربسته خیابان

تاریخ انتشار: 27 آذر, 1397 تعداد بازدید: 45 بازدید تعداد دیدگاه ها: 0

فروش دوربین مداربسته

با توجه به شرایط روز جامعه و افزایش بی سابقه جرائمی مانند دزدی و غیره …، استفاده از دوربین مداربسته روز به روز در حال افزایش است، هر روز ما شاهد استفاده بیشتر از دوربین های مدار بسته در فروشگاه ها، جاده ها، منازل و غیره هستیم. علاقه و تمایل فراوان مردم برای خرید و نصب دوربین مدار بسته در منزل و یا محل کار خود بسیار زیاد است و همین عامل سبب افزایش فروش دوربین مدار بسته در کشور شده است. یا یک جستجوی ساده در اینترنت می توان تعداد زیادی از موسسات و مراکز فروش دوربین مدار بسته در شهرهای مختلف را مشاهده کرد، که بازار فروش دوربین مدار بسته در کشور هر روز پر رونق تر از دیروز می شود و تعداد افرادی که از دوربین مدار بسته استفاده می کنند، روز به روز در حال افزایش می باشد.

تاریخچه دوربین مدار بسته

در گذشته حفاظت و نظارت بر اماکن و محل های مختلف و تامین امنیت آنها کاری سخت بود و نیاز به استخدام نگهبانان مختلف برای حفظ اماکن مهم و پر تردد احساس می شود و هر کسی از توانایی مراقبت و نظارت بر این امکان برخوردار نبود. در حالی که امروزه دوربین مدار بسته این کار را برای انسان بسیار آسان کرده است. امروزه برای نظارت بر اماکن داخلی و خارجی معمولا از دوربین مدار بسته استفاده می شود.

مخترع دوربین مدار بسته شخصی به نام والتر بروش بود که در سال 1942 اولین دور بین مدار بسته توسط ارتش آلمان برای نظارت بر چگونگی شلیک موشک V2 در ایستگاه پرتاپ این موشک نصب شد و حدود 7 سال بعد در آمریکا سیستم های دوربین مدار بسته تجاری به بازار عرضه شود. اما اولین دوربین های تحت شبکه در سال 1996 توسط شرکت Axis با استفاده از نرم افزاری لینوکس تولید شد. این دوربین ها بر اساس استانداردهای HTTP و RTSP طراحی گردیده بودند و از استانداردهای IP برای ارسال تصاویر در قالب اطلاعات (Data) استفاده می کردند

استفاده از دوربین های مداربسته

 بسیاری از ساختمان ها و فروشگاه ها که مکان پر تردد و پر رفت و آمدی هستند برای باز و بسته کردن در از جک بازویی استفاده می کنند، با استفاده از جک بازویی رفت و آمد افراد بسیار احت تر شده و امنیت بالایی دارد، چرا که در محلی که از جک بازویی استفاده می شود، نصب دوربین مدار بسته هم امری لازم و واجب می باشد و ما شاهد این هستم که بالایی ورودهایی که در ورودی و خروجی آن ها مجهز به جک بازویی است، دوربین مدار بسته هم نصب شده است تا ورود خروج افراد مختلف را ثبت و ضبط نماید و امنیت محل را افزایش دهد.

جک بازوییچرا که کاربرد اصلی و عمده دوربین های مدار بسته در سیستم های حفاظتی می باشد. اما کاربردهای آن تنها به حفاظت محدود نمی شود و از آن فراتر هم می شود در محل هایی که در ورود و خروج با جک بازویی باز و بسته می شود، دوربین های مدار بسته به عنوان نظارت و حفاظت مورد استفاده قرار می گیرند. با استفاده از دوربین های مدار بسته مخفی می توان تا حد زیادی از ارتکاب جرائم جلوگیری نمود و به همین دلیل استفاده نامحسوس از دوربین های مداربسته مخفی بسیار رواج یافته است. به طور مثال می توان به دوربین هایی طلا فروشی ها اشاره کرد، در این مغازه ها با اینکه در با جک بازویی باز و بسته می شود ولی دوربین همه افراد وارد و خارج شده به فروشگاه را ثبت می کند و یا در پارکینگ هایی درب ورودی و خروجی با جک بازویی باز می شود، برای نظارت بر اطراف و باز و بسته شدن در از دوربین مدار بسته استفاده می شود.

اتصال دوربین مدار بسته به آیفون تصویری

آیفون تصویریبسیاری از مردم وقتی برای خرید آیفون تصویری می روند و از کار کرد آن آگاه می شود، با خود می گویند که از نظر آنها نصب دوربین مدار بسته برای آیفون تصویری چندان کارایی نداشته باشد و آنها درب دیگر ندارند که بخواهند که دوربین مدار بسته را به آیفون تصویری متصل کنند.

اما می توان گفت که نصب دوربین مدار بسته به آیفون تصویری یک مزیت فوق العاده به شمار می رود. زیرا حتی با نداشتن درب دیگری شما می توانید به وسیله دوربین مدار بسته با استفاده زا آیفون تصویری خود متصل کنید و از طریق آیفون تصویری خود پارکینگ و یا محلی که دوربین مدار بسته نصب شده را کنترل کنید. برخی از افراد سودجو و سارقین می دانند که آیفون تصویری تنها می تواند فضای دید محدودی را پوشش دهد و از همین جهت بعد ار ورود افراد به سرعت پشت سر آنها وارد خانه شده و اقدام به زور گویی و سرقت نمایند.

با این وجود شما می توانید از طریق دوربین مدار بسته که به آیفون تصویری خود متصل نموده اید محیط را کنترل نمایید. و یا خیلی از سارقین از درب دوم وارد خانه شده و در صورتی که مانیتور شما قابلیت نصب دوربین دوم را نداشته باشد شما نمی توانید فضای بیرونی درب دوم خود را مشاهده نمایید و از ورود افراد به داخل خانه مطلع شوید. دزدگیر سیم کارتی

دوربین مدار بسته بهتر است یا دزدگیر سیم کارتی

دوربین مدار بسته مانند یک ردیاب عمل می کند، هر چند بدون مشاهده از راه دور، فیلم گرفته شده از این نوع دوربین ها می تواند به طور پیش فرض به عنوان شاهد سناریو استفاده شود وقتی مزاحمین به راحتی نمی توانند با وجود چنین دوربین های امنیتی ردیابی شوند.

بسیاری از مردم بر این باورند دزدگیر فقط سیستمی برای زنگ زدن و هشدار دادن است، اما دزدگیر ویژگی های دیگری نیز دارد اینکه قابل مشاهده بوده و زمانیکه هشدار دزدگیر فعال است، زنگ خطر آن افزایش می یابد، مشاهده از راه دور می تواند سطح خطر را ارزیابی کند و در صورت لزوم و در حالت اورژانسی به سرویس های سرقت و جنایت موارد را اعلام کند.

اگر چه از دوربین های مدار بسته برای حفاظت از اماکن مختلف استفاده می شوند، ولی می تواند از دزدگیر سیم کارتی هم برای حفاظت و اطلاع رسانی استفاده نمود، اما از آنجایی که ممکن است خطوط تلفن قطع شود، و در برخی مناطق دسترسی به خطوط تلفن وجود نداشته باشد از این رو، در دزدگیرهای سیم کارت خور به بازار ارائه شده اند. یک دردگیر سیم کارت خور می توان علاوه بر هشدار بر روی خط تلفن ثابت، از طریق خطوط تلفن همراه هم اقدام به ارسال هشدار پیامکی و یا هشدار تماسی به مسئولین مورد سرقت بپردازد. خرید دوربین مدار بسته

خرید دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته بر حسب شرایط و محیط مورد استفاده انواع مختلفی دارد، از این رو، در هنگام خرید دوربین مدار بسته نوع آن را بر حسب شرایط و محلی که می خواهید، استفاده کنید، انتخاب نمایئد. دوربین های مدار بسته ویدئوی با دوربین های مدار بسته دیجیتالی فرق می کنند و باید در هنگام خرید و انتخاب دوربین مدار بسته این نکته را مد نظر داشته باشید.

کلمه دوربین مدار بسته ترجمه کلمه انگلیسی (Closed-circuit television camera) می باشد که به اختصار به آن CCTV هم می گویند و معنای آن جعبه جادویی مدار بسته می باشد. و به دوربین های گفته می شود که در جای خود ثابت هستند. یعنی دوربین مدار بسته به کلیه دوربین های گفته می شود که در محل خود ثابت بوده و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال می کنند، بیشتر دوربین های مدار بسته برای حفاطت، نظارت و سیستم های مانیتورنیگ امنیت مورد استفاده قرار می گیرند و بیشتر افرادی هم که به خرید دوربین مدار بسته اقدام می کنند، هدف شان نظارت و حفاظت از اموال و دارایی خود و افزایش امنیت محل زندگی شان می باشد. با خرید و نصب دوربین مدار بسته در انواع فروشگاه ها، خیابان ها و محلات مردم اطمینان خاطر پیدا می کنند و آمار جرم و جنایت در این محلات و امنیت آنها بسیار بالا می رود. به ویژه خرید دوربین های مدار بسته مخفی امنیت را چند برابر می کند، دوربین های مدار بسته مخفی در هر شکل و اندازه وجود دارند و استفاده از آنها کاملا ابتکار ی می باشد، البته نصب دوربین های مداربسته مخفی نیاز به مجوز قانونی دارد. یعنی برای نصب دوربین مدار بسته مخفی به طوری که سایر افراد حاضر در محل از وجود آن مطلع نوشد باید حتماً مجوز از مراجعه قانونی و در مدتی محدود به دست آورد و اگر بدون مجوز نصب شود شخص خاطی تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد و مجازت می شود.

برخی از انواع دوربین های مداربسته علاوه بر ضبط فیلم توسط خود دوربین، دارای شیار کارت خور یا کارت حافظه SD می‌باشد که تا حجم 64 گیگابایت را پشتیبانی می‌نماید. این حجم از حافظه برای ذخیره فیلم به مدت 6 شبانه روز کفایت می‌کند. همچنین دوربین مداربسته لامپی ۳۶۰ درجه که به دوربین مداربسته چشم ماهی هم نام برده می شود، دارای تصویر پانورامای فول اچ دی ۳۶۰ درجه با زاویه دید بسیار وسیع می‌باشد. این دوربین ها همچنین دارای قابلیت ضبط صدای با کیفیت و امکان مکالمه دو طرفه‌ اینترنتی هستند.

در پایان می توان گفت که در دنیای امروز با توجه په پیشرفت های به وجود آمده دز عرصه تکنولوژی دیگر نیاز به مراقبت و حفاظت از محل زندگی خود که کاری سخت و طاقت فرسا بود نمی باشد. با سرچ ساده از اینترنت و با چند کلیک می توانید دوربین مدار بسته خود را خریداری کنید. امروزه شرکت های مختلفی در بازار مشغول فروش دوربین مدار بسته هستند که می توانید با استعلام قیمت دوریبن مدار بسته و دارا بودن مجوزهای لازم یکی از این شرکت ها را برای نصب دوربین مدار بسته در محل زندگی و کار خود انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید که در هنگام خرید دوربین مدار بسته به ارزان بودن آن زیاد بها ندهید، چرا که دوربین های مدار بسته در ارتباط با امنیت و زندگی انسان می باشد و بسیار مهم است که از کیفیت بالایی بر خوردار باشند.