خانه / وبلاگ / بازاریابی اینترنتی / اثرات مطالب کپی روی سایت

تاریخ انتشار: بهمن 5, 1394 تعداد بازدید: 452 بازدید تعداد دیدگاه ها: 0

اثرات مطالب کپی روی سایت

همانطور که در پست “کپی کردن مطالب سایت ها درست یا غلط؟” خدمت شما در باره ی درست یا غلط بودن صحبت کردیم در ادامه آن مطلب اثرات یک مطلب کپی رو روی سایت شما بررسی میکنیم.

copy

خوب همانطور که قبلا گفته شده کپی کردن مطالب یکی از رایج ترین کارها برای افزایش تعداد مطالب سایت و هم چنین پر کردن سایت است.

این کپی و پیست ها در اصل نوعی دزدیست اما هیچ جرایمی در انتظار آن نیست!!

حتما تاحالا مشاهده کردید که وقتی یک مطلب رو در کادر سرچ موتورهای جستجو تایپ میکنید نتایج حیرت آوری رو مشاهده میکنید!!!

این نتایج حیرت آور چیزی جز کپی پیست های عزیزان ایرانی نیست!!

بله از بس این فرهنگ در بازاریابی اینترنتی ایران رواج یافته که شما وقتی یک کلمه ای رو سرچ میکنید مطالب تا چند صفحه اول تماما بدون حتی کوچکترین کمی یا زیادی یکسان هستند تازه بعد از چند صفحه اول میتونید مشاهده کنید که یک شخص کپی کننده به خودش زحمت داده و تیتر مطلب رو عوض کرده اما بازهم متن و محتوای آن یکسان است.

حالا مشکل از کجاست؟موتورهای جستجو؟یا ما؟

قطعا موضوع مربوط به موتورهای جستجو نمیشود و مشکل از اشخاص کپی کننده ی ایرانیست همانطور که گفته شد فرهنگ کپی رایتینگ در ایران چنین رواج یافته که اینکار رو یکی از بهترین راه ها برای چرخاندن یک سایت میدانند.

اما شما یک کلمه و یا یک متن انگلیسی رو سرچ کنید ببین تا چندین صفحه اول یک مطلب تکراری میبینید؟

متاسفانه این فرهنگ در ایران خوب جا نیوفتاده و کپی پیست کردن یک کار رایج وب مستر ها(صاحبان وبسایت) شده است الآن وقتی من دارم این مقاله که اختصاصی فریش تم هست رو برای شما مینویسم میتونید بعد از انتشار این مطلب ارو به وفور در چندین صفحه اول نتایج گوگل مشاهده کنید جالب اینجاست که حتی زحمت تغییر عنوان این مطلب رو هم به خود نمیدهند جالب تر از همه این هست که این کپی کاران رو میتونید با رنک های بسیار دیدی مثلا 4 یا 3 رقمی و یا زیر 4000 مشاهده کنید که این واقعا جای تشویق داره از همت این کپی کاره قهار!!!

GoogleAlerts-Logo

و اما موتورهای جستجو این وسط چه کار میکنند؟

همیشه در سایت ما یا در سایر سایت هایی که میخواهند به مخاطبین در جهت داشتن یک وبسایت خوب کمک کنند میتوانید مشاهده کنید که همیشه صحبت از تولید محتوای جدید و کاملا نوع است که یک نویسنده از ذهن و دانسته های خود منتشر میکند.

حالا موتورهای جستجو همیشه در این تلاش هستند که با ایجاد طرح های کمک کنند به نویسندگان واقعی و نه کپی کاران!

موتورهای جستجو به خصوص گوگل دارای پایگاه های داده ای(Data Base) های هستند که مطالب منتشر شده توسط وبسایت ها در آن ذخیره میشود و در هنگام ذخیره اولین مطلبی که ذخیره میشود که در اصل همان منتشر کننده اصلی مطلب است،اگر مطالب دیگری با این عنوان و متن ذخیره شوند بدلیل ساختار ترتیبی پایگاه های داده قطعا بعد از مطلب اصلی قرار خواهند گرفت و این باعث میشود تا حق منتشر کننده تا حدودی ضایع نشود که خودش جای شکر دارد!.

این موتورهای کاری میکنند که مطلب یک نویسنده واقعی درنتایج زودتر از مطالب کپی همان مطلب قابل مشاهده باشند،هرچند این کاره سختیست چون تا حالا هم تلاش های زیادی از جانب موتورهای جستجو دیده شده اما هم اکنون هم میتوانید ببینید که تازه سایت های کپی کننده در هنگام نتایج بالاتر از سایت منتشر کننده است و این واقعا جای تاسف دارد.

و اما خبر خوب برای منتشر کنندگان مطالب:

گوگل درصورت مشاهده وبلاگ ها یا وبسایت هایی که بیش از حد به کپی و پیست میپردازند آنها را بلوکه و تحریم میکند تا دیگر به دزدی های خود ادامه ندهند.

به شما پیشنهاد میکنیم از این مطلب بازدید کنید:

موتورهای جستجو و نحوه کارکرد آنها

 

باتشکر از همراهی شما با فریش تم،بازاریابی اینترنتی،قالب وردپرس،قالب رایگان.

 

در تـلگـرام فــریــش تـم عضـو شـوید | تخفـیف های ویـژه و محصـولات جـدید
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
  • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید