خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / آموزش شمارش تعداد رکورد های یک کلید در متا

تاریخ انتشار: آبان 10, 1394 تعداد بازدید: 749 بازدید تعداد دیدگاه ها: 0

آموزش شمارش تعداد رکورد های یک کلید در متا

سلام دوستان عزیز وقت شما بخیر
در ادامه آموزش های وردپرس در خدمت شما عزیزان هستم.در این آموزش ها بررسی میکنیم که چگونه میتوان تعداد رکورد های یک کلید در متا را به دست آورد.دوستان عزیز برای این منظور باید از یک هک بسیار کاربردی که در ادامه به توضیح آن میپردازم استفاده کنید.

برای مشخص کردن این تعداد باید از دو بخش زیر استفاده کنید:
در بخش اول باید برای بدست آوردن یک زمینه دلخواه از تابع get_post_meta استفاده کنیم.برای استفاده از این تابع باید سه مورد از آن را تنظیم نمائید. به ترتیب، ورودی های ID، نام کلید و نوع مقدار بازگشتی را باید مشخص کنید.

دوستان عزیز در سطر اول این قطعه کد برای بدست آوردن ID نوشته ها در وب سایت وردپرسی، از تابع get_the_ID استفاده کرده ایم و نام کلید را به صورت فرضی test-meta گذاشته ایم. حال نتیجه فراخوانی این تابع، مقداری خواهد بود که در متغیر getMetaData ذخیره میشود.

حال در بخش دوم این آموزش وردپرس با استفاده از مقدار به دست آمده از مرحله ی قبل و همچنین یک رشته دستور ساده sql، تعداد رکوردهای حاوی کلید test-meta رو در متغیر countMeta ذخیره میکنیم و توجه به یک نکته بسیار مهم است که دوستان عزیز برای اتصال به پایگاه داده وردپرس، از کلاس wpdb استفاده میشود و به این دلیل است که دوستان عزیز حتما باید متغییر سراسری global $wpdb; را پیش از تعریف سایر متغیرها، فراخوانی کنید.

کد گفته شده به صورت زیر است:

حال این آموزش نیز به پایان رسید و شما میتوانید با قرار دادن این کد در تنظیمات وب سایت خود آن را استفاده کرده و از خاصیت شمارش تعداد رکورد ها بهره مند شوید فقط توجه کنید که قبل از انجام هرکاری نسخه پشتیبان را تهیه نمائید

منبع: فریش تم ارائه دهنده قالب نمونه کار وردپرس و قالب موزیک وردپرس

در تـلگـرام فــریــش تـم عضـو شـوید | تخفـیف های ویـژه و محصـولات جـدید
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
  • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید