wordpress-wallpaper-06

آموزش کار با USER META ها در وردپرس

سلام دوستان عزیز وقت بخیر
امیدوارم که سالم و سلامت و سرحال همراه من باشید با این قسمت از آموزش های وردپرس.باز هم همراه شما دوستان عزیز هستم با یک آموزش وردپرس دیگر از سری آموزش های حرفه ای وردپرس و در این آموزش نیز میپردازیم به یک مبحث حرفه ار در وردپرس و ان را به صورت کامل بررسی میکنیم و امیدورام شما دوستان نیز تا انتها با من همراه باشید.فقط دوستان عزیز توجه کنید که این اموزش یک آموزش حرفه ای برای وردپرس است و شما باید با کد نویسی ان آشنایی کامل داشته باشید

دوستان عزیز در ابتدا باید در مورد USER META در وردپرس صحبت کنیم و شما باید ابتدا بدانید که اصلا USER META در وردپرس به چه جیز هایی اطلاق میشود.usermeta ها در واقع اطلاعات اضافی در مورد کاربران سایت وردپرسی ما هستند. در حالت عادی می توانیم اطلاعاتی از قبیل نام، نام خانوادگی، نام کاربری، رمز عبور و به طور کلی کلیه اطلاعاتی که در صفحه شناسنامه مشاهده می کنید را از کاربر دریافت و ذخیره کنیم و در ابتدا هر کاربر که بخواهد در وب سایت وردپرس ما ثبت نام نماید باید ان ها را وارد کند.

اما خب دوستان عزیز شاید زمانی نیاز داشته باشیم اطلاعاتی دیگر در مورد کاربر در سیستم ذخیره کنیم برای موارد مختلف ان ها را مورد استفاده قرار دهیم. شما دوستان عزیز فرض کنید که به عنوان مثال قصد دارید سیستم امتیازدهی را در وب سایت وردپرسی خود راه اندازی کنید و برای هر کاربر یک امتیاز در نظر بگیرید. برای این منظور خود سیستم مدیریت محتوای وردپرس در دیتابیس جدولی به نام wp_usermeta قرار داده است که اطلاعات اضافی در مورد کاربران را می توانیم در این جدول ذخیره کنیم که این یکی از قابلیت های وب سایت وردپرسی است.

حال در ادامه بررسی میکنیم که چگونه میتوان این موارد را در وب سایت وردپرسی خود ایجاد کنیم.پس باید شروع کنیم.دوستان عزیز در ابتدا فایل functions.php پوسته وردپرس خود را باز کنید و کدها زیر را امتحان کنید.

اولین مورد در این زمینه اضافه کردن usermeta در وب سایت وردپرسی است که میتوانید برای این منظور از کد زیر استفاده کنیم:

مورد دوم روش ویرایش این usermeta ها است که برای این منظور میتوان از هک زیر استفاده کرد:

در نهایت هم میتوان برای حذف usermeta ها از هک وردپرس زیر استفاده کنیم:

خب دوستان عزیز در قسمت بالا در صورتی که توجه کرده باشید user_id کد کاربر مورد نظر، meta_key نام فیلد و meta_value مقدار را مشخص می کند.که این برای شما میتواند در ویرایش این کد ها کمک کند حال که این آموزش را به صورت کامل بررسی کردیم باید یک مثال بزنیم تا ببینیم کار به چه صورت است

خب دوستان عزیز برای این مورد به عنوان مثال قصد داریم برای کاربر شماره ۲ یک فیلد امتیاز با نام rate و مقدار ۱۰ اضافه کنیم که برای این منظور کد را باید به صورت زیر قرار دهیم:

دوستان عزیز توجه کنید که شما میتوانید کد هر کاربر را از جدول wp_users پیدا کنید. بعد از اجرای کدهای بالا جدول wp_usermeta را بررسی کنید تا نتیجه کار را بتوانید مشاهده نمائید.

خب این اموزش وردپرس هم به پایان رسید.امیدورام این اموزش وردپرس مورد توجه شما دوستان عزیز قرار کرفته باشد.
در ادامه این اموزش های وردپرس نیز همراه من باشید دوستان عزیز.فقط توچه کنید که قبل از هر تغییری در کد های وب سایت وردپرس خود از ان ها نسخه پشتیبان بگیرید که به مشکلی نخورید.

منبع: فریش تم ارائه دهنده قالب وردپرس مجله خبری و قالب وردپرس چند منظوره

  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
  • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

  • سلام , مهمان