jd

آموزش wp_enqueue در وردپرس،قسمت اول

سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما دوستان و همراهان عزیز
در ادامه آموزش های حرفه ای وردپرس همراه شما هستم.امیدوارم بتوانید در انتها با این آموزش ها وب سایت خود را سفارشی سازی کرده و بر طبق میل خود آن را ویرایش نمائید.توجه کنید که این آموزش ها برای افزاد حرفه ای بوده و برای درک بهتر آن باید با برنامه نویسی وب سایت را بدانید

در این آموزش وردپرس به معرفی تابع کاربردی wp_enqueue در وردپرس اشاره میکنیم.این تابع در واقع برای رجیستر کردن فایل های css و js می باشد و بیشتر در مواردی از قبیل ساخت افزونه و ساخت شورت کد ها استفاده دارد و شما میتوانید با استفاده از آن افزونه وردپرس را نیز ویرایش نمائید.برای مثال فرض کنید که افزونه ای از وردپرس را توسعه میدهید. اگر نیاز باشد به افزونه وردپرس استایل مشخصی بدهید می بایست در کدها از تابع wp_enqueue استفاده کنید.

ابتدا برای درک آن باید با طرز نوشتن آن آشنا شویم که به صورت زیر است:

حال باید پارامتر هایی که در ان استفاده شده است را بررسی کنیم به صورت زیر:

[tie_list type=”checklist”]

  • $deps: این پارامتر اختیاری است و شما در قرار دادن آن میتوانید حق انتخاب داشته باشید نوع آن آرایه می باشد. این مورد شامل آرایه ای از نام فایل های رجیستر شده است و شما با این مورد میتوانید فایل هایی را به این فایل اضافه کنید.در این حالت فایل هایی که نامشان را در این پارامتر ذکر کرده اید قبل از فایل فعلی اجرا خواهند شد.
  • $ver : این پارامتر نیز اختیاری میباشد و نوع آن رشته ای است. در این مورد باید شما شماره نسخه فایل را وارد می کنید. اگر مقدار این پارامتر را وارد کنید، به انتهای مسیر query sting اضافه خواهد شد و اگر مقدار را وارد کنید خود وردپرس به طور خودکار یک شماره نسخه برای فایل در نظر می گیرد.
  • $in_footer: این پارامتر نیز همانند دو مورد بالا اختیاری است و نوع آن رشته می باشد.در حالت عادی اسکریپت ها و فایل های استایل داخل تگ head رجیستر می شوند اما اگر مقدار این پارامتر را true قرار دهید فایل قبل از تگ </body> قرار می گیرد. مقدار پیشفرض: false

[/tie_list]

در قسمت بعدی به ادامه این آموزش وردپرس میپردازیم
ممنونم از همراهی شما عزیزان

آموزش wp_enqueue در وردپرس،قسمت دوم
آموزش wp_enqueue در وردپرس،قسمت سوم

منبع فریش تم ارائه دهنده : فروش قالب وردپرس , قالب فارسی وردپرس , قالب هاستینگ وردپرس , خرید پوسته وردپرس

  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
  • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

  • سلام , مهمان