صفحه ساز رایگان Elementor Page Builder

صفحه ساز رایگان Elementor Page Builder (بروز رسانی شد)

موضوع آموزش وردپرس امروز: المنتور Elementor صفحه سازی فارسی و رایگان

سلام دوستان،

چقدر از صفحه سازهای ساخته شده برای وردپرس استفاده میکنید. آیا اصلا از ساختار خود قالب استفاده میکنید یا از صفحه سازها برای ایجاد وبسایت خود استفاده میکنید. اصلا با ویژوال کامپوزر محبوبترین صفحه ساز وردپرس که پرفروشترین افزونه دنیا نیز است و دومین پرفروش اینویتو نیز هست آشنایی دارید. این افزونه بیشتر از 200 هزار فروش را تا الان برای خود ثبت کرده است. بالاخره نسخه فارسی این افزونه هم وجود دارد و میتوان به راحتی استفاده کرد.

مشکل بسیاری از کاربران ما در استفاده از افزونه هایی است که به زبان اصلی یعنی انگلیسی در دسترس هستند بنابراین شاید هرکسی توانایی استفاده از افزونه های انگلیسی خصوصا افزونه های مهمی چون افزونه های وردپرس تعریف گر که بسیار استفاده میشوند را نداشته باشد.

افزونه وردپرس صفحه ساز و تعریف گر Elementor Page Builder

.

صفحه ساز رایگان Elementor Page Builder

.

اما امروز افزونه ای را برای معرفی در نظر گرفته ایم که در مخزن نیز با سازگاری وردپرس 4.6 آپلود شده است به همین دلیل با همه نسخه ها و همه قالب ها سازگار است. اما صفحه ساز ما رایگان است. حتی فارسی نیز هست و استفاده بسیار آسانی دارد ولی بصورت آنلاین استفاده میشود. به این صورت که در هنگام سفارشی سازی یا ویرایش نوشته و برگه بخواهید تغییراتی را با این افزونه انجام دهید، افزونه به مرکز اصلی توسعه دهنده متصل شده سپس عناصری که پشتیبانی میکند را در اختیار شما قرار میدهد. ابزارهای جالبی که دارد و امکانات و سرعت کار این افزونه در کنار تمیز بودن کار باعث شده تا توسط وبسایت های بزرگ نیز معرفی یا آموزش داده شود.

حال که این افزونه فارسی را هم پشتیبانی میکند بد نیست که امتحانش کنید. حداقل میتوانید با آن تایم لاین های خوبی بسازید یا جعبه های متن را در نوشته های خود قرار دهید.

البته نکته خوشایندی که در مورد این افزونه وجود دارد اینست که توسعه دهندگان آن قصد دارند هر روزه امکانات آن را افزایش دهند و اینکه آن را با این همه زحمت توسعه در فاز رایگان حفظ کنند تا همه بتوانند استفاده کنند.

[button color=”white” size=”medium” link=”http://farishtheme.ir/opposition-with-brute-force-attack/” icon=”fa-plug” target=”true”]   مقابله با حمله ی فراگیر[/button]

ابزارهای زیر در حال حاضر در المنتور در دسترس هستند:

[tie_list type=”checklist”]

 • سربرگ
 • ستون ها
 • تصویر
 • ویراستار متن
 • ویدیو
 • دکمه
 • فاصله گذار
 • جداساز
 • کادر تصویر
 • نقشه گوگل
 • آیکن
 • کادر آیکن
 • گالری تصویر
 • چرخونک تصویر
 • لیست آیکن
 • شمارنده
 • نوار پیشرفت
 • نقل قول مشتریان
 • تب ها
 • محتوای باز شونده
 • تغییر وضعیت
 • آیکن های شبکه های اجتماعی
 • هشدار
 • Sound Cloud
 • HTML
 • کدهای کوتاه
 • ستون کناری
 • لنگر مربوط به منو

[/tie_list]

در کنار همه ی امکانات مذکور از امکاناتی که خود وردپرس در ویژوال کامپوزر ارائه میدهد در اینجا هم میتوانید در این صفحه ساز از آنها استفاده کنید.

هچنین اگر قالبی که استفاده کرده اید امکاناتی داشته باشد که مربوط به افزونه های تعریف گر باشد اینجا نیز میتوانید به آنها دسترسی داشته باشید.

بروز رسانی اول و شروع آموزش کار با افزونه المنتور (پیکربندی المنتور) در تاریخ 20/07/1395

پس از نصب و فعال سازی روی گزینه المنتور در نوار منو کلیک کنید تا صفحه ی پیکربندی برای شما باز شود. پیکربندی را با توجه به راهنمای زیر دنبال کنید:

صفحه ساز رایگان Elementor Page Builder

Elementor

بخش پیکربندی پایه ای المنتور

تنظیمات عمومی

Post Type

در این قسمت شما میتوانید مشخص کنید که ویرایشگر المنتور در چه نوع نوشته ها و برگه ها در دسترس قرار بگیرد. لازم به ذکر است که گاها افزونه های تعریف گر دیگری که دارید نیز میتوان در آنها از صفحه ساز یاد شده استفاده کرد.

صرف نظر از نقش ها

در این بخش شما میتوانید نقش هایی که علاوه بر مدیریت میتوانند از المنتور استفاده کنند تا صفحات را بسازند نیز تعیین کنید. به این ترتیب شما میتوانید در پایین ترین درجه آن را در اختیار مشترک ها نیز قرار دهید البته اگر از فرم های ارسال مقاله استفاده میکنید و سیستم مقاله مهمان دارید میتوانید از این صفحه ساز را نیز در اختیار این درجه کاربری قرار دهید.

از طرفی از از سیستم های همکاری در فروشی مانند دکان استفاده میکنید میتوانید به فروشندگان خود نیز اجازه دهید تا از المنتور برای صفحه سازی استفاده کنند.

 

صفحه ساز رایگان Elementor Page Builder

 

ردگیری استفاده از دیتا

اگر میخواهید به کسانی که توسعه المنتور را به طول بیش از یکسال به عهده گرفته اند میتوانید کمک کنید تا تجربه کاربری و ابزارهای پر استفاده ای که شما به کار میگیرید به صورت یک سری اطلاعات به دست توسعه دهندگان برسد تا المنتور را بهبود ببخشند.

اگر با این امر موافقت میکنید المنتور تضمین کرده که اطلاعات نامربوط و حساس از وبسایت شما خارج نشود.

 

صفحه ساز رایگان Elementor Page Builder

 

تنظیمات استایل

در این قسمت ظاهر المنتور را میتوانید تغییر و بنا به میل خود پیکر بندی کنید.

فونت های پیشفرض کلی      

اگر نام فونتی که بصورت پیش فرض استفاده میکنید را میدانید، میتوانید آن را در اینجا بنویسید تا در المنتور متونی که مشاهده میکنید با آن نمایش داده شود.

 

صفحه ساز رایگان Elementor Page Builder

 

غیرفعال کردن پالت‌ها

اگر دقت کرده باشید کاربرانی با دسترسی مدیریت و ویرایشگر و نویسنده هنگامی که پنل خود را دارند میتوانند در همان قدم های اول، ترکیب رنگ هایی که برای وردپرس استفاده میشود را تغییر دهند. اگر شما این قسمت را در وردپرس نیز برای پنل خود سفارشی سازی کرده اید میتوانید تیک این را بزنید تا رنگ های بخش ویرایش المنتور با رنگ های وردپرس شا خود را وفق دهد.

صفحه ساز رایگان Elementor Page Builder

غیرفعال کردن فونت‌های پیشفرض

میتوانید تیک این گزینه را بردارید تا فونت هایی که بصورت پیش فرض در وردپرس و در قالب خود استفاده میکنید در المنتور استفاده شوند.

 

صفحه ساز رایگان Elementor Page Builder

 

Tools

ابزارها

Sync Library

در این قسمت شما میتوانید کتابخانه ای که در المنتور برای نگه داری صفحه های پیش ساخته خود را دارید با تنظیماتی که تازه ایجاد نمودید بروز رسانی کرده و وفق دهید.

 


 

 

کار با بخش نوارهای پیشرفت در المنتور در تاریخ 22/08/1395

برای ایجاد نوار های پیشرفت که یکی از عناصر زیبا و کارای صفحه سازها بخصوص در المنتور هستند، در قسمت ویرایشگر، المنتور را برای ویرایش انتخاب کنید.صفحه ساز رایگان Elementor Page Builder

در بخش گزینه هایی در المنتور در دسترس هستند به قسمت های پایین رفته و “نوار پیشرفت” را زیر نشانگر ماوس نگه داشته و به بخش محتوا کشیده و رها کنید.صفحه ساز رایگان Elementor Page Builder

همچنین در بخش ویرایشگر هم میتوانید از “افزودن بخش جدید” استفاده کرده و ماژول را انتخاب کنید.صفحه ساز رایگان Elementor Page Builder

در بخش ویرایشگر نوار پیشرفتی که ایجاد کرده اید، سه گزینه دارد، گزینه مداد برای ویرایش، گزینه ی بعدی برای تکثیر نوار و گزینه X برای حذف نوار است.صفحه ساز رایگان Elementor Page Builder

برای ویرایش و شروع سفارشی سازی نوار، روی گزینه ی مداد کلیک کرده تا پنل سمت راست برای شما باز شود.

این قسمت از تظیمات نوار، بخش محتوا بوده و متن های مربوط به خود نوار درج می شود.صفحه ساز رایگان Elementor Page Builder

به بخش استایل رفته و برای تعیین رنگ بندی نوار تنظیمات خود را استفاده کنید.

در همین قسمت اگر روی گزینه ی دیگری که وجود دارد کلیک کنید تنظیمات بیشتری برای شما نمایش داده خواهد شد.صفحه ساز رایگان Elementor Page Builderصفحه ساز رایگان Elementor Page Builder

در ادامه این گزینه ، تنظیماتی ارائه میشود که برای سفارشی سازی هرچه بیشتر نوار، میتوانید در اختیار داشته باشید.

بخش تنظیمات پیشرفته

صفحه ساز رایگان Elementor Page Builderدر این قسمت میتوانید استایل دهی CSS عنصر را تنظیم کنید.

صفحه ساز رایگان Elementor Page Builderهمچنین انیمیشن های نوار را انتخاب کنید.

صفحه ساز رایگان Elementor Page Builderدر بخش پس زمینه و کادر دور نوار نیز، گزینه های زنگ بندی و استایل های CSS نیز نمایش داده شده است.

صفحه ساز رایگان Elementor Page Builderدر ادامه اگر گزینه ی سایه کادر را به عنوا فعال انتخاب کنید، رنگ بندی و دیگر تنظیمات سایه نیز نمایش داده خواهد شد.

صفحه ساز رایگان Elementor Page Builderهمچنین نوار ها میتوانند بسته به نوع دستگاه، مخفی شده یا نمایش داده شوند. این قابلیت واکنش گرایی میتواند در دستگاه های مشخص شده فعال و غیر فعال شود.

صفحه ساز رایگان Elementor Page Builderنمونه ای از نوار را مشاهده میکنید.

 

 

 

افزونه وردپرس Elementor Page Builder

[button color=”green” size=”medium” link=”https://downloads.wordpress.org/plugin/elementor.0.9.3.zip” icon=”fa-download” target=”false”]   دریافت مستقیم Elementor Page Builder[/button]

[button color=”purple ” size=”medium” link=”https://wordpress.org/plugins/elementor/” icon=”fa-info-circle” target=”true”]   مشاهده مشخصات[/button]

منبع: فریش تم – ارائه دهنده: آموزش وردپرسآموزش سئو  – آموزش ووکامرسافزونه تجاری وردپرسآموزش ویدیویی وردپرس

 • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
 • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
 • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
 • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

 • سلام , مهمان