خانه / وبلاگ / بازاریابی اینترنتی / بازاریابی شبکه اجتماعی / اشتباهاتی که در استفاده از هشتگ نباید انجام داد

تاریخ انتشار: بهمن 20, 1394 تعداد بازدید: 747 بازدید تعداد دیدگاه ها: 0

اشتباهاتی که در استفاده از هشتگ نباید انجام داد

در پست های قبلی اشارتی به هشتگ و کاربردهای آن کردیم و آنرا به طور کامل مورد بررسی و توضیح قرار دادیم.

هشتگ در اصل همان کارکتر مربعیست که برای عوام جا افتاه است که علامت آن در دنیای کامپیوتر”#”است اما کاربرد هشتگ ها در چند سال اخیر در شبکه های اجتماعی برای دسته بندی مطالب به جهت آسان شدن عمل جستجو و راحتی در پیدا کردن مطلبی در این شبکه های به کار برده میشود.

در این پست فریش تم قصد دارد به بازاریابان در استفاده از هشتگ کمک کند تا بتوانند از هشتگ ها بهره ی بهتری ببرند.

 

images

 

همانطور که در پست های قبلی اشاره کردیم هشتگ توسط کمپانی توییتر برای بار نخست استفاده شد و شخص با استفاده از هشتگ(#) میتواند به دسته بندی مطالب و موضوعات مختلف بپردازد تا سایر کاربران بتوانند برای دسترسی به مطالبی که دنبالش هستند سریعتر اقدام کنند و مطالب مشابه با مطالب مورد جستجوی خود را براحتی و سهولت بیشتر بدست بیاورند.

 

hashtags1

 

اما استفاده از هشتگ برای بازاریاب ها آنقدر رایج نشده و کمتر بازاریابی دیده میشود که از هشتگ ها بهره ببرد در صورتی که هشتگ یک ابزار بسیار قدرتمند است اما امسال نسبت به سال گذشته بازاریاب های بیشتری رو مشاهده میکنیم که از هشتگ استفاده میکنند و به این منظور اشتباهاتی رو ممکن است مرتکب شوند که به هیچ وجه اصلا نباید دچار آنها شوند رو در این پست بررسی و تحلیل میکنیم:

کوچک و کوتاه کردن هشتگ ها:

خاصیت هشتگ و ابداع آن فقط به منظور راحتی و سهولت بوده است اما وقتی در استفاده از هشتگ از هشتگ های طولانی استفاده میکنیم با خاصیت اصلی هشتگ در تضاد است.توییتر با محدود کردن تعداد حرف ها در هر توییت توانست جلوی این امر را بگیرد و برای مخاطبین جا انداخت که تا حدامکان از هشتگ ها کوچک و کوتاه استفاده کنند.

دقت کنید که هشتگ های بزرگ استفاده نمیشوند تلاش کنید تا آنها را همیشه کوچک نگه دارید البته منظور از کوچک و بزرگ همان کوتاه و بلند است!!!

hashtag-vector-icon-free

 

هشتگ های پر استفاده:

بررسی کنید که کدام هشتگ ها بیشتر مورد پسند کاربران قرار گرفته اند و از آنها بهره ببرید همچنین دریابید که کدام هشتگ ها توسط سایر کاربران بیشتر دنبال میشوند و پس از انجام این کار براحتی هشتگی تولید کنید وبرای بزینس خود قرار دهید که بیشتر مورد استفاده کاربران قرار میگیرد و از محبوبیت بیشتری برخوردارند.

البته دقت کنید که هشتگ هایی که استفاده میکنید باید همراستا با نحوه کار و بزینس شما باشند.

6-free-hashtag-vectors

هشتگ های غیرسازگار:

توییتر این امر را به طور شفاف اعلام نکرده که با توییت هایی که هشتگ های آنها با آنها سازگاری ندارند را مورد تحلیل قرار میدهد و سپس درصورت ثابت شدن عدم سازگاری هشتگ با توییت حساب کاربری شما رو تا چند وقتی بلوکه میکند یا معلق میکند.

همخوانی داشتن هشتگ با موضوع در توییتر یک امر اساسیت البته نه تنها در توییتر بلکه در همه ی شبکه های اجتماعی باید این رو رعایت کنید به این دید نگاه کنید که این امر یک فرهنگ است که باید جا بیوفتد تا در استفاده از هشتگ در مطالب از هشتگ های سازگار با مطلب که همخوانی دارند بهره ببرید.

هشتگ های القا کننده ی منفی:

هشتگ هایی رو میتوانید ببینید که در مواجه با آنها برخی کاربران مثبت و برخی دیگر منفی در مواجه با آنها برخورد خواهند کرد اما بیشتر آنها منفی هستند دقت کنید که در استفاده از هشتگ ها همیشه از مثبت ها بهره ببرید و نگذارید این برخورد منفی حاصل هشتگ شما باشد و خود شما نیز در برخورد با همچین هشتگ هایی آنها را نادیده بگیرید.

images (1)

کنترل استفاده در هشتگ:

در استفاده از هشتگ های خود کنترل داشته باشید زیرا استفاده زیاد از هشتگ ها به طور غیر مستقیم با مخاطبین شما در ارتباط است.تجربه نشان داده است که با استفاده ای بیش از حد از هشتگ شما به طور غیر مستقیم مخاطبین و مشتریان خودتون رو از دست خواهید داد پس در استفاده از هشتگ وسواس به خرج دهید همچنین دقت داشته باشید که هشتگ هایی را مورد استفاده قرار دهید که همیشه هم ارزش و همسو با محتوای شما باشند و باعث کاهش ارزش مطالب شما نشوند.

 

ارائه دهنده فریش تم،وردپرس،قالب رایگان وردپرس،بازاریابی اینترنتی.

باتشکر از همراهی شما.

در تـلگـرام فــریــش تـم عضـو شـوید | تخفـیف های ویـژه و محصـولات جـدید
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
  • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید