سیستم پیشرفته ی چت زنده رایگان با GetSiteControl Widget Chat

سیستم پیشرفته ی چت زنده رایگان با GetSiteControl Widget Chat

سلام دوستان

در این قسمت از مجموعه آموزش افزونه وردپرس GetSiteControl Widget میپردازیم به بخش آموزش تصویری راه اندازی سیستم گفتگو و پشتیبانی زنده که معمولا در وردپرس نیاز خیلی از کاربران است و امروز شما یاد خواهید گرفت به خوبی از آن استفاده کنید.

با ما همراه باشید…

اگر در مورد افزونه ای که این امکانات را ارائه میدهد اطلاعی ندارید سری بزنید به معرفی افزونه: مجموعه ابزارهای عالی برای مدیریت در وردپرس با GetSiteControl Widgets

سیستم پیشرفته ی چت زنده رایگان با GetSiteControl Widget Chatبرای ایجاد ابزارک نام برده روی دکمه Create Widget کلیک خواهید کرد، و روی گزینه ای که مشخص شده کلیک کنید. این گزینه همان ابزارک تماس را نمایش میدهد. این ابزارک به صورت یک پنل میتواند باز شود و به کاربران نمایش داده شود.

تب نمایش Appearance در چت Chat

سیستم پیشرفته ی چت زنده رایگان با GetSiteControl Widget Chat

Position : در این گزینه موقعیت فرم را در 4 حالتی که در دسترس است را انتخاب کنید. دو گزینه ی اول و دوم از سمت چپ به عنوان فرمی کشویی و دو گزینه ی سوم و چهارم از سمت چپ، به عنوان دکمه ی معلق نمایش داده شده که کاربر با کلیک روی آن پنل گفتگو را مشاهده خواهد کرد.

Colors : در این قسمت میتوانید رنگ بندی کلی را با اختیار کامل سفارشی سازی کنید. البته بهتر است رنگ بندی را مناسب با وبسایت خود استفاده کنید.

Chat Colors : این گزینه برای رنگ بندی فرم ها و پنل چت بوده و برای تک تک قسمت ها میتوانید از رنگ بندی خود استفاده کنید.

Apply theme : روی این گزینه کلیک کرده و یک رنگ را انتخاب کنید تا یک پوسته مناسب با آن رنگ برای شما ایجاد شود.

Font : در این گزینه شما میتوانید از 3 نوع فونت استفاده کنید. البته اگر میخواهید فونتی که در پاپ آپ نمایش داده میشود، همانند فونت وبسایت شما (مثلا ایران سانس)  نمایش داده شود باید این گزینه را روی Inherit قرار دهید تا فونت صفت “ارث بری” پیدا کرده و نسبت به وبسایت شما تعیین شود.

Animation : در این گزینه میتوانید انیمیشن های مختلفی که برای فرم وجود دارد را انتخاب کنید.

تب محتوا Content در چت Chat

سیستم پیشرفته ی چت زنده رایگان با GetSiteControl Widget Chat

General settings : تنظیمات همگانی برای فرم و طراحی چت

Title : در این قسمت میتوانید عنوان پنل که برای کاربران به عنوان چت نمایش داده میشود را تنظیم کنید.

To change your display name or avatar, go to Chat settings : همچنین گفته شده است که برای تغییر نام فرم به بخش تنظیمات چت بروید. کافیست روی آن کلیک کنید تا تنظیمات آن قسمت را انجام دهید. (فقط یک ایمیل اعلانیه و نام فرم)

Welcome message : در این قسمت میتوانید پیغام خوش آمدگویی خود را بنویسید.

Message placeholder : متنی که اینجا خواهید نوشت قرار است در بخشی نمایش داده شود که کاربر را راهنمایی میکند که متن خود را در کجا نگارش کند.

Email form settings : بخشی هم به عنوان فرم دریافت ایمیل نمایش داده خواهد شد. کاربر میتواند ایمیل خود را در فرم قرار دهد و هر وقت خودش از وبسایت خارج شود و شما بخواهید به سوالات وی پاسخ دهید، این جواب ها به ایمیل کاربر ارسال خواهد شد.

Operator online : وقتی اعضای پشتیبانی در دسترس هستند، چه متنی به کاربر نمایش داده شود مضمون بر اینکه برای پشتیبانی بهتر ایمیل خود را هم در اختیار شما قرار دهد.

Operator offline -unknown user : اگر کاربری برای اولین بار از گفتگو استفاده کند و هنوز ایمیل خود را در اختیار شما قرار نداده است، متنی بنویسید که وی میتواند ایمیل خود را در اختیار شما قرار دهد تا از طریق ایمیل باخبر شود.

Operator offline -user email already recorded : اینبار همانند گزینه ی قبلی، پشتیبانی در دسترس نیست و البته کاربر از قبل ایمیل خود را ثبت کرده است و کاربری شناخته شده است. متنی بنیوسید مبنی بر اینکه کاربر میتواند پیغام خود را ارسال کرده و جواب خود را از طریق ایمیل دریافت کند.

Email placeholder : این متن، همان متنی است که درون کادر ایمیل برای راهنمایی کاربر مبنی بر درج ایمیل نمایش داده خواهد شد.

Mobile : بخش موبایل را هم در این قسمت پیکربندی کنید.

Label for mobile : دکمه میتواند در موبایل و تبلت دارای یک متن باشد که به آن برچسب دکمه گفته میشود. میتوانید متنی بنویسید که در موبایل و تبلت برای کاربران به عنوان راهنما نمایش داده شود.

[button color=”white” size=”medium” link=”http://farishtheme.ir/wp-favorite-posts/” icon=”fa-plug” target=”true”]   بخش نوشته های مورد علاقه های من با WP Favorite Posts[/button]

تب رفتار Behavior در چت Chat

سیستم پیشرفته ی چت زنده رایگان با GetSiteControl Widget ChatStart to display the widget : از این گزینه میتوانید برای پیکربندی رفتار مربوط به نمایش ابزارک استفاده کنید.

ابزارک چگونه نمایش داده شود؟

at once : فقط یکبار نمایش داده شود.

under the Chating conditions : یا اینکه از تنظیماتی که در زیر تعیین میشود برای نمایش پیروی کند؛

when the user is leaving the website : اگر این گزینه را انتخاب کنید هنگامی کاربران بخواهند وبسایت را ترک کنند به آنها نمایش داده خواهد شد.

when the user reaches of the page : اگر این گزینه را انتخاب کنید زمانی به کاربر نمایش داده خواهد شد که درصد تعیین شده از برگه وبسایت را مطالعه کرده باشد.

after seconds : در این گزینه زمانی را انتخاب کنید که بعد از طی این مدت زمان، به کاربران نمایش داده شود.

Programmatically : در این گزینه میتوانید تنظیمات نمایش را به طرز دیگری انتخاب کنید.

Frequency : به صورت دوره ای نمایش را برای فرم پیشنهاد تنظیم کنید.

on every page view : در این گزینه فرم در تمام برگه ها نمایش داده خواهد شد.

not more than once every per user : برای هر کاربر تعداد دفعاتی که تعیین میکنید در تعداد روزهایی که تعیین میکنید نمایش داده خواهد شد. مثلا 2 در Week یعنی در یک هفته دوبار برای یک کاربر نمایش داده شود.

Stop to display the widget : در این گزینه میتوانید شروطی را تنظیم کنید که برای یک کاربر نمایش فرم پیشنهاد چت متوقف شود.

Never : اگر این گزینه را انتخاب کنید نمایش پیشنهاد چت برای کاربر هرگز متوقف نخواهد شد.

under the Chating conditions : این گزینه به معنی ” تحت شرایط دنباله” است و با آن میتوانید در گزینه های دنباله ای، شرایط توقف نمایش فرم را انتخاب کنید.

after the user performs the action : اگر این گزینه را انتخاب کنید بعد از اینکه کاربر، دکمه ها را کلیک کرد و فرایند را تکمیل کند، برای وی نمایش داده نخواهد شد.

after showing it times to the user : اگر این گزینه را انتخاب کنید بعد از تعداد دفعاتی که انتخاب میکنید دیگر پاپ آپ برای کاربر نمایش داده نخواهد شد.

Date : در این بخش نیز میتوانید شرایط نمایش فرم را، بر اساس تعداد روزهای مشخصی از هفته تعیین کنید. حتی دست شما باز است تا ساعت های نمایش را هم تعیین کنید تا در ساعات مشخصی نمایش داده شود.

start on : در این قسمت تاریخ شروع نمایش فرم را انتخاب کنید.

stop on : در این گزینه هم میتوانید تاریخ اتمام نمایش فرم چت را تنظیم کنید.

Time : در این بخش هم میتوانید از تنظیمات زمانی یادشده استفاده کنید،

From : در این گزینه زمان شروع نمایش را انتخاب کنید.

To : در این گزینه نیز نقطه پایانی زمان را انتخاب کنید.

time zone : در این قسمت هم میتوانید منطقه زمانی را انتخاب کنید تا زمان بندی و برنامه ریزی مناسب با کاربران داخل کشور باشد.

Days of the week : در این گزینه نیز میتوانید روزهای هفته را به عنوان روز های هدف و برنامه انتخاب کنید.

[button color=”white” size=”medium” link=”http://farishtheme.ir/4-features-a-content-of-favor-and-read/” icon=”fa-tag” target=”true”]   4 ویژگی یک محتوای پر طرفدار و خواندنی[/button]

تب هدفمندی Targeting در چت Chat

سیستم پیشرفته ی چت زنده رایگان با GetSiteControl Widget ChatWhere should this widget appear : در این قسمت شما میتوانید نمایش را هدف دار کرده و آن را فقط در برگه های مخصوصی نمایش دهید. اگر میخواهید آنها را در یک جای مخصوص قرار دهید میتوانید از گزینه ی Show on استفاده کنید. اگر میخواهید نمایش را در همه قسمت ها بجز آدرس های خاصی نمایش دهید میتوانید از Don’t Show استفاده کنید.

*/ : در این قسمت، آدرس مورد نظر را در گزینه های مختلف بنویسید.

+ Add expression : از این گزینه برای افزودن آدرس های بیشتر استفاده کنید. زمینه را افزوده و آدرس را درون آن قرار دهید.

Who should see this widget : در این قسمت نیز میتوان کاربرانی که فرم را مشاهده خواهند کرد باید تعیین کنید. البته در این قسمت امکان تغییری وجود ندارد و گزینه های پیشرفته در پلان تجاری در دسترس است.

all visitors : تمام کاربران ابزارک را مشاهده خواهند کرد.

Show to of selected visitors : در این قسمت که در پلان حرفه ای در دسترس است میتوان بر اساس گزینه های بسیار زیادی مانند دستگاه کاربران، سیستم عامل، مرورگرها و گزینه های بسیار زیاد دیگری که به دلیل غیر قابل استفاده بودن در تصویر و نوشته ذکر نشده اند میتوان دسترسی داشت.

وقتی در پشتیبانی به کاربر پاسخ دهید اعلانیه های خود را به شکل زیر خواهد دید:

سیستم پیشرفته ی چت زنده رایگان با GetSiteControl Widget Chat

در نهایت میتوانید آن را ذخیره کنید و به وبسایت خود مراجعه کنید. سپس در وبسایت خود دکمه ها را در حالت هایی که تعیین کرده اید مشاهده کنید.

برای مدیریت آن مجددا به پیشخوان خود در وبسایت توسعه دهنده مراجعه کرده و در آنجا با توجه به گزینه هایی که مشاهده میکنید میتوانید آن را ویرایش کرده و یا فعال/غیر فعال کنید.

[button color=”blue” size=”medium” link=”http://farishtheme.ir/tag/getsitecontrol/” icon=”fa-tag” target=”true”]   تمامی فصل های آموزش افزونه وردپرس GetSiteControl[/button]

منبع: فریش تمارائه دهنده: قالب املاک وردپرسقالب گرافیکی وردپرسقالب دایرکتوری وردپرس

  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
  • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان