1

آغازی نو با فروشگاه ساز ووکامرس (3)

در صورتی که بخش اول آموزش ووکامرس را خوانده باشید، نصب سریع و جادویی ووکامرس را به همراه توضیحات راه اندازی آن آموزش داده شد.در بخش دوم آموزش ووکامرس در پیشخوان وردپرس و با کلیک بر روی ووکامرس و تنظیمات پیکرده بندی، هر یک از بخش ها را توضیح دادیم.همگانی، محصولات ، مالیات و و تسویه حساب از جمله بخش هاییست که به صورت کامل توضیح داده شد.در تنظیمات پایه افزونه ووکامرس ،افزونه ی وردپرسی که جلوه ها و کاربرد های آن بی نهایت است، تب های دیگری هم وجود دارد که ابتدا به بررسی آن ها و در ادامه به آموزش نحوه ی افزودن محصول می پردازیم.

آموزش گام به گام استفاده از ووکامرس فارسی

آشنایی با تنظیمات اولیه ووکامرس

همان طور که گفتیم در وکامرس و قسمت پیکرده بندی، گزینه های زیر وجود دارد:

همگانی

محصولات

مالیات

تسویه حساب

حمل ونقل

حساب های کاربری

ایمیل ها و API

4 تب اول را قبلا معرفی کردیم.

تب پنجم:حمل ونقل

این تب به خودی خود از زیرمجموعه هایی که در تصوی زیر می بینید تشکیل شده است:

آغازی نو با فروشگاه ساز ووکامرس

امکانات حمل ونقل

در صورتی که محصولات خود را با پس ارسال می کنید، باید حتما این قسمت را تکمیل کنید.

این که مبلغ افزوده شده برای حمل ونقل چه موقعی به خریدار نشان داده شود،نمایش روش های حمل ونقل به شیوه های مختلف ،محدوده حمل و نقل و نهایتا روش های حمل و نقل از جمله ارسال رایگان یا غیررایگان را تعیین می کنید.

آغازی نو با فروشگاه ساز ووکامرس

در بخش بعدی نرخ ثابت را تعیین می کنید.این بخش خیلی کاربردی میست و بهتر است بعد از تنظیما اصلی و در صورت نیاز به آن بپردازید.

زیرمجموعه بعدی ، حمل و نقل رایگان است.در صورتیکه برای شهر های خاص و یا کاربران خاص ( مثلا دارای کارت تخفیف و..) ارسال رایگان  را در نظر دارید، این بخش را تکمیل کنید.

آغازی نو با فروشگاه ساز ووکامرس

حساب های کاربری

این بخش مربوط به کاربران شماست.به صورت پیش فرض بخش های مختلف این قسمت، نظیر آدرس و ایمیل و اطلاعات تماس قابل ویرایش در نظر گرفته شده اند تا کاربران بتوانند در هر زمان این بخش ها را تغییر دهند و مجبور به ساخت حساب کاربری جدید در وب سایت شما نباشند.

آغازی نو با فروشگاه ساز ووکامرس

ایمیل

قطعا وقتی که خریدار از وب سایتی خریدخود را انجام میدهد،باید شرح خرید به صورت یک فکتور برای او ارسال شود.این ارسال شیوه های مختلفی دارد که فرستادن ایمیل یکی از آن هاست.سفارشی سازی ایمیل های ارسالی شما، از جمله تعیین رنگ متن و پس زمینه و متنی که نمایش داده میشود، در این قسمت انجام خواهد شد.

آغازی نو با فروشگاه ساز ووکامرس

API

این بخش که مربوط به ارتباطات نرم افزای می باشد، به صورت پیش فرض تیک خورده است و بهتر است تغییر داده نشود.

آغازی نو با فروشگاه ساز ووکامرس

وضعیت سیستم در ووکامرس

وقتی روی ووکامرس کلیک می کنید، زیرمنوهای زیر را مشاهده می کنید:

سفارشات

کوپن ها

گزارشات

پیکره بندی

وضعیت سیستم

اولین بخشی که لازم است بعد از نصب ووکامرس تنظیم شود، پیکره بندی است که به صورت مفصل توضیح داده شد.پیش از آن که به افزودن محصولات و توضیحات آن بپردازیم، ابتدا بخش های دیگر را در ووکامرس، نظیر وضعیت سیستم،کوپن و گزارشات  را تنظیم خواهیم کرد.

برای دسترس به این بخش ابتدا وارد ناحیه مدیریت، بخش ووکامرس در منوی ناحیه مدیریت و سپس وضعیت سیستم میروید.

بعد از کلیک ، وارد چنین صفحه ای خواهید شد:

آغازی نو با فروشگاه ساز ووکامرس

این بخش از بخش های حیاتی ووکامرس می باشد.به صورت خلاصه باید بدانید که اطلاعات روی سایت و همچنین فضای پشت سایت ( ناحیه مدیریت) ،نسخه فعلی ووکامرس، سایز ،ورود به این قسمت و محدودیت ها از این بخش کنترل میشوند.

همان طور که در شکل بالا مشاهده کردید،خود این بخش سه زبانه ی ابزار،لاگ ها و وضعیت سیستم را دارد که به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

وضعیت سیستم

این بخش نیاز به ویرایش زیادی ندارد و تنها بهتر است با هر بخش آشنا باشید.

مدیریت حافظه، مدیریت PHP در بخش سرور سبز که مقادیر خاصی دارد و میزان آپلود PHP را محدود کرده است، گزینه های پایگاه داده برای ووکامرس،برگه های فروشگاه و پوسته فعلی وردپرس در این قسمت تنظیم میشوند.تمام قسمت ها به حالت پیش فرض بمانند.

ابزار

به طور کلی استفاده از این بخش باید توسط خود فروشنده صورت گیرد.زمانی که مدت زیادی از فعالیت شما سپری شد، همواره در حافظه بخشی به نام کش یا cache جمع میشود که آثار مختلفی از جمله کاهش سرعت سایت و تاثیر منفی بر سئو سایت دارد.با پاک کردن هر قسمت از این امر جلوگیری کنید.

آغازی نو با فروشگاه ساز ووکامرس

گزارشات در ووکامرس

یکی دیگر از بخش هایی که در ووکامرس دیده میشود گزارشات است.در این قسمت نمودار های مربوط به فروش را مشاهده می کنید.در واقع ووکامرس یه آنالیزگر خودکار دارد که درآمد کسب شده را به همراه مقایسه ی سود ماه ها با هم به شما نمایش می دهد.

این بخش خود شامل سه قسمت سفارشات،مشتریان و انبار است.

در بخش سفارشات، در صورتی که هنوز هیچ خرید و فروشی صورت نگرفته باشد، نمودار زیر را میبینید:

آغازی نو با فروشگاه ساز ووکامرس

در بخش سفارشات هم نام تمام مشتریان را طی ماه ها و سال های فعالیت خواهید دید.همچین امکان مقاسه تعداد خرید ها توسط مشتریان و مهمان ها وجود دارد.

قسمت بعدی یعنی انبار، موجودی فعلی را به شما یادآوری می کند.این قسمت ها که در ابتدا توسط خود شما برای هر محصول تکمیل میشوند، با هربار خرید تغییر می کنند.افزودن تعداد موجودی هر محصول در قسمت محصولات در ووکامرس انجام میشود که آن را در بخش بعدی و آموزش افزودن محصول جدید در ووکامرس می آموزید.

پیروز باشید.

منبع فریش تم ارائه دهنده : قالب های حرفه ای برای وردپرس , قالب فارسی وردپرس , قالب تجاری وردپرس ,پوسته وردپرس

  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
  • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان
  • مطالب آغازی نو با فروشگاه ساز ووکامرس از نظر بنده جالب و کاربردی بود، انشاء الله از بقیه مطالب خوب ووکامرس ارائه شده هم استفاده می نمایم ، متـشکـر