خانه / وبلاگ / بازاریابی اینترنتی / بازاریابی شبکه اجتماعی / چگونگی فعالیت در شبکه های اجتماعی جهت بازاریابی

تاریخ انتشار: بهمن 5, 1394 تعداد بازدید: 782 بازدید تعداد دیدگاه ها: 0

چگونگی فعالیت در شبکه های اجتماعی جهت بازاریابی

در مقاله های پیشین راجع به تاثیرات شبکه های اجتماعی در بازاریابی اینترنتی صحبت کردیم اما در این مطلب به بررسی این موضوع میپردازیم که چگونه این کار رو انجام دهیم.

Administrator_files_UploadFile_شبکه-های-اجتماعی

از کدام شبکه اجتماعی استفاده کنیم؟:

شبکه های اجتماعی بسیار زیادند شما هم میتوانید از همه ی آنها جهت بازاریابی بهره ببرید اما بحث اینجاس که کدام رو انتخاب کنیم؟

چون نباید به هیچ وجه این تصور را در ذهن خود نپرورانید که باید در همه شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشید تا یک بازاریاب خوب شوید اصلا اینطور نیست.

seo-in-social-network

در جواب سوال “از کدام شبکه اجتماعی استفاده کنیم؟” باید بدین صورت جواب داد:

نفراتی که در شبکه فعالیت دارند:باید بدانید که شبکه اجتماعی که انتخاب میکنید چقدر عضو دارد؟چند نفر در آن عضو هستند.اعضای بیشتر مساویست با بازاریابی بهتر و موفق تر.

نوع شبکه ی اجتماعی:در برخی از این شبکه ها میتوان فقط در یک زمینه فعالیت کرد اما شبکه های هم هستند که همه ی نوع زمینه ای را پوشش میدهند برای فعالیت شما.تکلیف شبکه هایی که در همه ی زمینه ها فعالیت دارند مشخص است شما هم میتوانید همه جوره فعالیت کنید،اما برای شبکه اجتماعی که برای سرگرمی طراحی شده است شما نباید در آن به فروش شامپو بپردازید و انتظار خوبی هم داشته باشید!!!

ویژگی های شبکه اجتماعی:هر شبکه ی اجتماعی خدمات و ویژگی های منحصر به خودش را دارد و هرچه این امکانات و ویژگی ها بیشتر باشد احتمال موفقیت شما نیز بیشتر است در بعضی از شبکه های بعلاوه ی صفحه پروفایلی که در اختیار دارید میتوانید یک صفحه شخصی نیز در اختیار داشته باشید که به ارائه کردن خود و نشان دادن محصولات و خدماتتان بپردازید اما همچین امکانی در همه ی شبکه ها نیستند پس دقت کنید که شبکه ای که انتخاب میکنید از چنین امکاناتی برخوردار باشد،وقتی شبکه ی اجتماعی صفحه شخصی رو در اختیار شما میگذارد دسته کمیا ز یک سایت ندارد!

محدود نبودن:همه ی افراد بتوانند به راحتی در آن فعالیت کنند و برای داشتن یک سری امکانات و انجام یک سری از کارها نیاز به پرداخت مبلغی نباشد که این خود در تعداد اعضا نیز موثر است.

شروع کنید:

همانطور که در مطالب قبلی به نحوه ثبت نام درست در این شبکه ها اشاره کردیم بعلاوه ی توجه به آن مطالب به این مبحث نیز دقت کنید که باید دنبال گروه ها و مجموعه هایی باشید که با محصول شما و با فعالیت شما مطابقت داشته باشد.در یک مثال ساده اگر فروشنده ماشین هستید در گروه های که اخبار ماشین ها و نکاتی راجع به ماشین را نشر میدهند عضو شوید و شروع به فعالیت کنید.

اما وقتی شما مثلا فروشنده شامپو هستید احتمالش کم است که چنین گروهی وجود داشته باشد که با اخبار شامپوها بپردازد!!!

راه حل چیست؟راه حله ساده این است که خودتان گروهی ایجاد کنید و هیچ چیزی ترسی نداشته باشید شاید در اول کار با مسخره کردن و تحقیر رو برو شوید اما دست نکشید و ادامه بدید شما موفق خواهید شد.

اما از گذاشتن مطالب هرز و غیر مفید جدا خودداری کنید و همیشه مطالب خاص و تک رو منتشر کنید که همه بدنبال آن هستند برای مثال”چه چیزی در شامپوی ضدشوره باعث کاهش شوره ها مشود!”.

پاسخگوی همه باشید و دست نکشید:

اگر میخواهید یک بازاریاب موفق در این حوزه باشید هیچوقت ازفعالیت دست نکشید و همیشه ادامه دهید و مسئولیت هایی رو که با ایجاد یک گروه بر دوش شما اضافه میشود رو پاسخگو باشید.

 

ارائه دهنده فریش تم،بازاریابی شبکه های اجتماعی.

 

در تـلگـرام فــریــش تـم عضـو شـوید | تخفـیف های ویـژه و محصـولات جـدید
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
  • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید