خانه / رپورتاژ آگهی / ثبت طرح صنعتی چگونه است؟
ثبت طرح صنعتی چگونه است

تاریخ انتشار: 15 اسفند, 1397 تعداد بازدید: 8 بازدید تعداد دیدگاه ها: 0

ثبت طرح صنعتی چگونه است؟

ثبت طرح صنعتی یکی از خدمات پر متقاضی ای است که در کشورمان توسط مرکز مالکیت معنوی که در واقع یکی از ادارت زیر مجموعه قوه قضاییه محسوب می شود، به متقاضیان ارائه می گردد.

برای ثبت طرح صنعتی نیاز به برخی اطلاعات مهم دارید و همچنین باید مدارک مورد نیاز آن را نیز فراهم آورید که در ادامه با یکدیگر بررسی می نماییم.

اطلاعات مهم مورد نیاز برای ثبت طرح صنعتی

  1.  منظور از ثبت طرح صنعتی، صرفا ثبت شکل ظاهری طرح است
  2.  مالک یک طرح صنعتی می تواند هم شخص حقوقی باشد و هم شخص حقیقی و همچنین این امکان وجود دارد که مالک یک طرح صنعتی دو یا چند شخص حقیقی و حقوقی باشند که در این شرایط نام همه مالکین با ذکر درصد مالکیت ایشان در سند طرح ثبت می شود
  3.  اشخاص خارجی نیز می توانند نسبت به ثبت طرح صنعتی اقدام نمایند که برای این منظور باید قبل از هر اقدامی نسبت به اخذ کد فراگیر خود اقدام نمایند
  4.  همانطور که در بند دوم ذکر گردید، مالک طرح صنعتی می تواند شخص حقیقی هم باشد، بنابراین چنانچه تصمیم به ثبت طرح صنعتی دارید، لازم نیست قبل از آن ثبت شرکت انجام دهید، مگر آنکه بخواهید ابتدا شرکت خود را ثبت کنید و پس از آن طرح صنعتی خود را بعنوان زیر مجموعه شرکت خود ثبت نمایید
  5.  همانطور که گفته شد، مرجع ثبت طرح های صنعتی، ثبت برند و لوگو که به اختصار علائم تجاری نامیده می شوند و همچنین ثبت اختراعات، مرکز مالکیت معنوی است که زیرمجموعه قوه قضاییه محسوب می شود و در تهران مستقر است

مدارک مورد نیاز برای ثبت طرح صنعتی

مدارک مورد نیاز برای ثبت طرح صنعتی به شرح ذیل است:

  1.  کپی برابر اصل مدارک هویتی (شناسنامه و کارت ملی) مالک و یا مالکین طرح صنعتی
  2.  کپی روزنامه رسمی ثبت تاسیس شرکت و همچنین اگر شرکت تغییراتی داشته است، کپی روزنامه رسمی ثبت تغییرات شرکت (اگر مالک طرح شخص حقوقی باشد)
  3.  تصاویر کاملا واضح و با کیفیت از جهات مختلف طرح صنعتی (حدود 6 عکس)، بگونه ای که زمینه تمامی تصاویر به رنگ روشن باشد.

برای ثبت طرح صنعتی از کجا شروع کنیم؟

از آنجاییکه ثبت طرح صنعتی از امور تخصصی و زمانبر است و کوچکترین اشتباهی در فرآیند ثبت، منجر به صدور اخطار رفع نقص و یا بدتر از آن منجر به صدور اخطار رد پرونده می شود، برای صرفه جویی در زمان و هزینه هایتان، توصیه می نماییم چنانچه نیاز به استعلام برند و ثبت برند، ثبت طرح صنعتی، علائم تجاری، اختراع، ثبت شرکت و تغییرات شرکت و انحلال شرکت دارید، از خدمات متخصصین این امور بهره مند شوید.

یکی از موسسات خوشنامی که سال هاست در این زمینه در سطحی گسترده به فعالیت می پردازد، موسسه حقوقی مشهور است و می توانید با خیالی آسوده امور حقوقی و ثبتی خود را به کارشناسان خبره و وکلای مجرب این موسسه محول نمایید.

برای تماس با موسسه حقوقی مشهور می توانید از طریق وبسایت موسسه به آدرس www.mashhoor.ir مراجعه نمایید و یا از طریق شماره 43000430-021 با کارشناسان و وکلای این موسسه در تماس باشید.