خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / آموزش اضافه کردن حاشیه به عکس ها در وردپرس
اضافه کردن حاشیه به عکس ها در وردپرس

تاریخ انتشار: مرداد 9, 1394 تعداد بازدید: 1,337 بازدید تعداد دیدگاه ها: 0

آموزش اضافه کردن حاشیه به عکس ها در وردپرس

آیا می‌خواهید در وردپرس به عکس‌های خود حاشیه اضافه کنید؟

در این آموزش وردپرس راه آسانی برای این کار بدون نیاز به مهارت کد نویسی و ویرایش کدهای HTML و CSS معرفی می‌کنیم.

استفاده از پلاگین وردپرس برای اضافه کردن حاشیه به تصاویر در وردپرس

این روش برای مبتدیانی که تمایل به ویرایش کدهای HTML و CSS ندارند، پیشنهاد می­شود. اولین کاری که لازم است انجام دهید این است که پلاگین  WP Image Borders را نصب و فعال‌سازی کنید. بعد از فعال سازی برای درست کردن تنظیمات، به بخش تنظیمات پلاگین بروید.

اضافه کردن حاشیه به عکس ها در وردپرس

در قسمت اول از تنظیمات پلاگین وردپرس عکس‌های موردنظر خود را انتخاب می‌کنید. می‌توانید با تیک زدن گزینه‌ی ‘Add borders to all images in blog posts’ به تمام عکس‌های پست‌های خود در وردپرس حاشیه اضافه کنید.

روش دیگر این است که کلاس‌های CSS مشخصی را برای حاشیه گذاری انتخاب کنید. در ادامه‌ی این مقاله افزودن کلاس CSS به یک عکس بخصوص را نشان خواهیم داد. فعلاً کافی است همه چیز را در یک کلاس CSS مثلاً border-image. قرار دهید. (به تصویر بالا توجه کنید)

قسمت دوم تنظیمات پلاگین برای تنظیم مشخصات حاشیه موردنظر شما بکار می‌رود. در این قسمت می‌توانید سبک حاشیه، عرض، شعاع و رنگ حاشیه را انتخاب کنید.

قسمت آخر در صفحه تنظیمات به شما امکان اضافه کردن سایه به عکس‌هایتان را می‌دهد. می‌توانید فاصله‌ی عمودی و افقی، شعاع محو شدن و انتشار و نیز رنگ کادر سایه را وارد کنید. اگر دوست ندارید به عکس‌هایتان سایه اضافه کنید، این فیلدها را خالی بگذارید.

فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات پلاگین روی دکمه‌ی آبی Save Changes در انتها کلیک کنید.

اگر گزینه‌ی ‘Add borders to all images in blog posts’ را انتخاب کرده باشید کار شما در این مرحله به پایان رسیده است و حاشیه به تمام عکس‌های سایت شما اضافه خواهد شد.

اما اگر می خواهید فقط به تعداد محدودی عکس انتخاب شده، حاشیه اضافه کنید، لازم است ادامه این مطلب را نیز بخوانید.

اضافه کردن کلاس CSS به عکس در وردپرس

اگر می‌خواهید تنها به عکس‌های موردنظر خود حاشیه اضافه کنید، باید به وردپرس بگویید که این عکس‌ها کدم‌اند. این کار با اضافه کردن کلاس CSS به این عکس‌ها انجام می‌شود.

کافی است عکس خود را بارگذاری کرده و به مطلب ارسالی‌تان اضافه کنید. بعد از اضافه کردن عکس در ویرایشگر روی آن کلیک کرده و سپس مطابق شکل زیر، روی دکمه‌ی ویرایش در نوار ابزار کلیک کنید.

 اضافه کردن حاشیه به عکس ها در وردپرس

این کار باعث باز شدن پنجره‌ی ویرایش عکس می‌شود. با کلیک کردن روی قسمت تنظیمات پیشرفته و باز کردن قسمت مربوطه، کلاس CSS عکس خود را در قسمت “کلاس CSS تصویر” وارد کنید.

نکته: کلاس CSS ای را که در تنظیمات پلاگین انتخاب کردید اینجا وارد کنید. برای مثال ما از کلاس border-image. استفاده کرده بودیم و همین نام را در اینجا وارد می‌کنیم.

 اضافه کردن حاشیه به عکس ها در وردپرسبرای ذخیره و به‌روزرسانی تنظیمات تصویر روی دکمه‌ی به روز رسانی کلیک کنید. حال عکس شما یک کلاس CSS دارد و حاشیه برای این عکس نشان داده می‌شود.

منبع: فریش تم

در تـلگـرام فــریــش تـم عضـو شـوید | تخفـیف های ویـژه و محصـولات جـدید
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
  • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید