خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / آموزش اضافه کردن فایل‌های صوتی و ساخت پلی لیست در وردپرس
اضافه کردن فایل‌های صوتی و ساخت پلی لیست در وردپرس

تاریخ انتشار: مرداد 9, 1394 تعداد بازدید: 3,628 بازدید تعداد دیدگاه ها: 1

آموزش اضافه کردن فایل‌های صوتی و ساخت پلی لیست در وردپرس

آیا می‌خواهید به سایت وردپرس خود فایل‌های صوتی اضافه کنید؟

با اینکه بسیاری از مبتدیان اطلاعی در این مورد ندارند، اما وردپرس به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا به‌صورت پیش‌فرض قابلیت کار با فایل‌های صوتی را دارد. در این مقاله، به شما نشان می‌دهیم که چگونه در وردپرس فایل‌های صوتی اضافه کنید و پلی لیست بسازید.

اضافه کردن فایل‌های صوتی و ساخت پلی لیست در وردپرس

چه فرمت‌هایی از فایل‌های صوتی در وردپرس پشتیبانی می‌شوند؟

وردپرس از تگ صوتی HTML5 برای جاسازی فایل‌های صوتی استفاده می‌کند که با بیشتر ابزارهای جدید، خصوصاً ابزارهای موبایل، سازگاری دارد. تگ صوتی HTML5 از فرمت‌های MP3، OGG و WAV پشتیبانی می‌کند. MP3 پراستفاده‌ترین فرمت صوتی است و بیشتر از سایر فرمت‌ها پشتیبانی می‌شود؛ بنابراین توصیه می‌کنیم تا حد ممکن از این فرمت استفاده کنید.

اضافه کردن یک فایل صوتی در وردپرس

اضافه کردن یک فایل صوتی یا یک آهنگ به پست‌ها یا صفحات وردپرس ساده است. کافی است در صفحه ویرایش پست روی دکمه‌ی “افزودن پرونده چند رسانه ای” کلیک کنید.

اضافه کردن فایل‌های صوتی و ساخت پلی لیست در وردپرس

سپس پنجره‌ی آپلود مدیا روی صفحه ظاهر می‌شود. برای انتخاب و بارگذاری فایل صوتی خود می‌بایست روی دکمه‌ی “بارگذاری پرونده” کلیک کنید. بعد از اتمام بارگذاری روی دکمه‌ی “گذاشتن در نوشته” کلیک کنید.

وردپرس فایل صوتی شما را به مطلب اضافه می‌کند. اگر ویرایشگر شما در حالت “دیداری” باشد، فایل صوتی را می‌بینید که درون پست شما جاسازی‌ شده است. اگر هم در حالت متن باشد، کد فایل صوتی را می‌بینید.

اضافه کردن فایل‌های صوتی و ساخت پلی لیست در وردپرس

می‌توانید به ویرایش پست خود ادامه دهید یا آن را ذخیره و منتشر کنید. بعد از انتشار می‌توانید همانند شکل زیر، پیش‌نمایشی از پست خود را ببینید که فایل صوتی شما در آن جاسازی‌شده است.

اضافه کردن فایل‌های صوتی و ساخت پلی لیست در وردپرس

یک راه ساده‌تر برای افزودن یک فایل صوتی تنها، این است که فایل را به کتابخانه‌ی مدیا اضافه کنید. سپس URL فایل را کپی کرده و در ویرایشگر جایگذاری کنید.

وردپرس (مانند وقتی‌که آدرس یک فیلم یوتیوب را در جایی وارد می‌کنید و وردپرس فیلم را به‌طور خودکار در آن محل قرار می‌دهد) به‌طور خودکار URL را برای شما جاسازی می‌کند.

افزودن پلی لیست صوتی در وردپرس

همانند گالری‌های عکس، می‌توانید با استفاده از media uploader پلی لیست‌های صوتی به مطالب ارسالی خود اضافه کنید. کافی است روی دکمه‌ی افزودن پرونده چند رسانه ای کلیک کنید تا فایل‌های صوتی خود را بارگذاری کنید.

بعد از بارگذاری فایل‌های صوتی، باید فایل‌هایی را که می‌خواهید در پلی لیست قرار بگیرند انتخاب کرده و سپس روی لینک “ساختن فهرست پخش صوتی” در ستون سمت راست کلیک کنید.

اضافه کردن فایل‌های صوتی و ساخت پلی لیست در وردپرس

با کشیدن و انداختن آهنگ‌ها در پلی لیست می‌توانید آن‌ها را به شیوه‌ی دلخواه خود مرتب کنید. به‌علاوه می‌توانید نمایش نام اثر، نام پدیدآورنده و عکس را فعال کنید. این اطلاعات با تگ‌های IDT در فایل MP3 شما جاسازی‌شده و به‌طور خودکار توسط وردپرس نمایش داده می‌شوند.

وقتی کار شما در این قسمت به پایان رسید، روی دکمه “ایجاد فهرست پخش تازه” کلیک کنید. پلی لیست به مطلب شما افزوده می‌شود و می‌توانید آن را در  ویرایشگر ببینید. سپس می‌توانید پست خود را ذخیره کرده و پیش‌نمایش پلی لیستتان را ببینید.

اضافه کردن فایل‌های صوتی و ساخت پلی لیست در وردپرس

ویرایش اطلاعات فایل‌های صوتی در وردپرس

وردپرس می‌تواند به‌طور خودکار اطلاعات فایل MP3 شما را دریافت کند؛ اما اگر اطلاعاتی در مورد فایل صوتی شما وجود نداشته باشد یا بخواهید این اطلاعات را تغییر دهید، می‌توانید در media uploader این کار را انجام دهید. برای راه‌اندازی media uploader روی دکمه “افزودن پرونده چند رسانه ای” کلیک کنید. می‌توانید فایل صوتی خود را آپلود کنید یا اگر قبلاً این کار را انجام داده‌اید، روی آن در کتابخانه مدیا کلیک کنید.

با انتخاب فایل صوتی، ستون جزئیات پیوست را در سمت راست صفحه مشاهده می‌کنید. در این قسمت می‌توانید عنوان آهنگ، نام پدیدآورنده، نام آلبوم، شرح و توضیح کوتاهی در مورد آهنگ وارد کنید. این اطلاعات در پلی لیست‌ها و در صفحات تک آهنگ نشان داده می‌شوند.

اضافه کردن فایل‌های صوتی و ساخت پلی لیست در وردپرس

اگر در فایل صوتی که آپلود کرده‌اید عکسی برای جلد آلبوم جاسازی‌شده باشد، به‌طور خودکار توسط وردپرس استخراج و در کتابخانه مدیا ذخیره می‌شود و در هنگام اضافه شدن این آهنگ به پلی لیست استفاده می‌شود؛ اما اگر فایل صوتی شما عکس روی جلد ندارد، می‌توانید با ویرایش فایل در وردپرس، یک عکس بارگذاری کنید. برای این کار کافی است به “رسانه> کتابخانه” بروید و فایلی را که می‌خواهید ویرایش کنید انتخاب کرده روی لینک “ویرایش” در پایین آن کلیک کنید.

media-library

حال به صفحه ویرایش پرونده چند رسانه ای می‌رسید که می‌توانید تمام اطلاعات راجع به فایل صوتی خود را ویرایش کنید و نیز در پایین سمت چپ صفحه یک “تصویر شاخص” آپلود کنید. از این تصویر در هنگام افزودن فایل صوتی به پلی لیست شما استفاده می‌شود.

افزودن فایل‌های صوتی و پلی لیست‌ها به ویدجت های سایدبار

وردپرس به‌صورت پیش‌فرض، URL فایل‌های صوتی را به‌طور خودکار جاسازی نمی‌کند. باید در ابتدا جاسازی خودکار (automatic embedding) را برای ویدجت های متنی و بعد کدهای کوتاه (shortcode) را فعال کنیم. کافی است این کد را در فایل functions.php زمینه یا پلاگین وردپرس مشخصی از سایت، جایگذاری کنید.

اضافه کردن فایل‌های صوتی و ساخت پلی لیست در وردپرس

حال می‌توانید یک فایل به کتابخانه مدیای خود افزوده و URL آن را کپی کنید. ویدجت متنی را به ستون کناری وردپرس اضافه کرده و URL را داخل آن جایگذاری کنید.

برای پخش فایل صوتی، وردپرس به‌طور خودکار URL را در پخش­کننده­ی مدیا جاسازی می‌کند.

برای اضافه کردن پلی لیست، باید از کد

Capture

به همراه شناسه فایل‌های مدیایی که می‌خواهید در پلی لیست شما قرار بگیرند استفاده کنید.

لازم است ابتدا فایل‌های صوتی که می‌خواهید در پلی لیست قرار بگیرند را آپلود کنید. سپس باید هر یک از این فایل‌ها را ویرایش کنید. کافی است روی لینک دکمه ویرایش در پایین فایل در کتابخانه مدیا کلیک کنید – همان طور که در بالا توضیح دادیم.

در صفحه‌ی ویرایش پرونده چند رسانه ای، در زیر عنوان فایل، پیوند یکتای آن را مشاهده خواهید کرد که شناسه یا ID فایل را نشان داده است.

اضافه کردن فایل‌های صوتی و ساخت پلی لیست در وردپرس

حال که شناسه فایل‌هایی را که می‌خواهید به پلی لیست اضافه کنید پیدا کردید، می‌توانید از کد کوتاهی همانند زیر استفاده کنید:

Captureفراموش نکنید که باید شناسه‌های داخل براکت را با شناسه فایل‌های خود جایگزین کنید. می‌توانید از این کد در ویدجت متنی استفاده کنید. نتیجه باید چیزی شبیه به شکل زیر باشد(البته مال شما متفاوت خواهد بود):

اضافه کردن فایل‌های صوتی و ساخت پلی لیست در وردپرس

امیدواریم این مقاله برایتان مفید بوده باشد.

منبع: فریش تم

در تـلگـرام فــریــش تـم عضـو شـوید | تخفـیف های ویـژه و محصـولات جـدید
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
  • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

یک دیدگاه

  • سلام ! حدس بزنید