خانه / وردپرس / آموزش ووکامرس / افزودن محصول در ووکامرس (1)
افزودن محصول در ووکامرس

تاریخ انتشار: شهریور 11, 1394 تعداد بازدید: 761 بازدید تعداد دیدگاه ها: 0

افزودن محصول در ووکامرس (1)

ووکامرس، فروشگاه ساز رایگانی است که برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی بدون صرف کوچک ترین هزینه، یکی از بهترین افزونه های وردپرسی موجود در میان خیل غظیم افزونه های وردپرس است.

نصب و پیکره بندی ووکامرس، مدیریت وضعیت فعلی سرویس ووکامرس، بخش گزارشات و سایر توضیحات جزیی در این باره قبلا خوانددید.در ادامه بخشی کوچکی از تنظیمات پایه ووکامرس و سپس نحوه افزودن محصول در ووکامرس را می خوانید.

چگونه در ووکامرس محصولات خود را اضافه کنیم؟

سفارشات در ووکامرس

بخش دیگری که با کلیک بر روی ووکامرس در قسمت پیشخوان وردپرس خواهید دید، سفارشات است.آخرین خرید های شما، به اضافه ی سفارشاتی که دریافت کرده اید از این قسمت به راحتی قابل مشاهده است.در صورتی که محصولاتی که توسط شما عرضه میشوند دیجیتال هستند و یا از محصولات دانلودی می باشند، در این قسمت چیزی جر محصولی که سفارش داده شده است نمیبینید.اما در صورتی که محصولات شما فیزیکی هستند و شما آن را به صورت پستی برای کاربران میفرستید، در این قسمت می توانید محاسبه ی مالیات و پردازش محصولات برای ارسال و بسته بندی را پیگیری کنید.

سفارشات در ووکامرس

کوپن ها در ووکامرس

این بخش از ناحیه داشبورد وردپرس ، ووکامرس و سپس افزودن کوپن قابل مدیریت می باشد.

ووکامرس گزینه های متعددی برای افزودن کوپن به فروشگاه اینترنتی شما دارد.در واقع کوپن ها در هروب سایتی تحت عناوین مختلف مثل کارت تخفیف و…مشاهده میشوند.این بخش ها را در صورتی که فروش شما ویژه است، می توانید برای محصولات متعددی فعال کنید.

برای دسترسی به این قسمت، در صفحه ی کوپن ها ، روی افزودن کوپن کلیک کنید تا به صفحه ی زیر هدایت شوید:

کوپن ها در ووکامرس

در این قسمت سه تب جداگانه وجود دارد که شما به صورت مستقیم به تب همگانی یا عمومی هدایت میشوید.

تب همگانی در کوپن های ووکامرس

تب اول یا تب همگانی به شما اجازه ست یا تنظیم کردن اطلاعات پایه ی هر کوپن را می دهد.

در این قسمت مشابه با شکل زیر می توانید نام تخفیفی که تحت عنوان این کوپن ارئه می دهید را مشخص کنیدمثلا نام تخفیف می تواند بهترین عنوان برای هر محصولی باشد که شما در نظر دارید آن را به مشتریان خود هدیه دهید.

تب همگانی در کوپن های ووکامرس

تب محدودیت دسترسی در کوپن های ووکامرس

در این قسمت برای مدیریت سود و زیان خود، می توانید یک مقدار ثابت را به عنوان حداقل میزان خرید هر کاربر برای دسترسی به تخفیف اعمال شده تعیین کنید.به این تریب هر مشتری باید کف مبلغ را جهت بهره مندی از تخفیف بپردازد.

تب محدودیت دسترسی در کوپن های ووکامرس

در همین نب بخشی را با عنوان “استفاده فردی” میبینید که در این بخش برای جلوگیری از استفاده از یک کوپن برای سایر محصولات و تعامل با کوپن های دیگر قوانین تعیین می کنید.

در صورتی که کوپن های تخفیفی شما نباید برای محصولاتی که در حال فروش و جدید ارائه میشوند نمایش داده شوند، میتوانید از همین بخش این موضوع را نیز مدیریت نمایید.به این شکل که نوع محصول و دسته بندی خاص آن را در این قسمت مدیریت می کنید.در انتها نیز می توانید یک سری ایمیل خاص را از بهره مندی از این نوع تخفیفات مستثنی کنید.به این شکل که در این قسمت آدرس ایمیل مربوط را وارد می کنید تا این محدودیت اعمال شود.

تب محدودیت استفاده در کوپن های ووکامرس

در این قسمت می توانید برای استفاده از تخفیف ها مدت معین کنید و یا این که آن ها را به صورت دائمی در دسترس نگه دارید.در تصویر زیر نمای کلی این بخش را میبینید:

تب محدودیت استفاده در کوپن های ووکامرس

مدیریت و افزودن محصولات در ووکامرس

وقتی که ووکامرس را بر روی وردپرس خود نصب می کنید، دو بخشی که بیش از بخش های دیگر جلب توجه می کند، بخش ووکامرس و محصولات در منوی سمت راست در وردپرس فارسی می باشد.بخش ووکامرس که به صورت کامل تنظیمات آن گفته شد، برای استفاده کاربری شماست و باید جهت افزودن محصول ابتدا به ساکن تنظیم شود.بنابراین این بخش را جلوتر توضیح دادم.در بخش دیگر یعنی محصولات به مدیریت فروشگاه خود می پردازید.

برای اضافه کردن محصول باید مسیر داشبورد، محصولات و سپس افزودن محصول را طی کنید.

در صفحه ای که ظاهر میشود، دقیقا مشابه با افزودن نوشته ، در این بخش نیز عنوان و توضیح مختصری از محصول درج کنید:

مدیریت و افزودن محصولات در ووکامرس

بعد از وارد کردن این اطلاعات، کافیست که این صفحه را به پایین بکشید.در ادامه بخشی به نام اطلاعات محصول و همچنین توضیح کوتاه درباره ی محصول میبینید.

اطلاعات محصول در ووکامرس

برای دسترسی به این قسمت همانطور که گفته شد در قسمت افزودن محصول، بعد از درج عنوان و توضیح مختصر در ادیتور وردپرس، می توانید این قسمت را ببینید:

این بخش دقیقا مشابه با ابزارک های وردپرسی است و در واقع از ویجت های ووکامرس به حساب می آید.

در ابتدا باید نوع محصولی را که قرار میدهید معلوم کنید.مثلا اگر محصول شما یک فایل دانلودی است، نیاز است که تصاویری به صورت فایل های فشرده در این قسمت آپلود شود، لینک درج شود.در صورتی که محصول باید دانلود شود، با زندن تیک رو به روی آن ، بخش دیگری نمایش داده میشود که درباره ی نوع محصولی که باید دانلود شود، تاریخ انقشای دانلود و مدت زمانی که محصول برای کاربر قابل دانلود است را تعیین می کنید.

تب همگانی

در بخش اطلاعات محصول مشابه شکل زیر و در تب همگانی، قیمت محصولی را که توضیح داده اید درج کنید.به علاوه قیمتی را مثلا تحت فروش فوق العاده گذاشته اید نیز در این جا تعیین می کنید.

مدیریت و افزودن محصولات در ووکامرس

در ادامه ی این مبحث در بخش بعدی، نحوه ی افزودن محصولات را خواهید آموخت.

پروز باشید

فریش تم ارائه دهنده : قالب های حرفه ای برای وردپرس , قالب فارسی وردپرس , قالب تجاری وردپرس ,پوسته وردپرس

 

  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
  • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.