خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / راهنمای کامل مدیریت تصاویر در وردپرس – قسمت اول
راهنمای کامل مدیریت تصاویر در وردپرس

تاریخ انتشار: تیر 23, 1394 تعداد بازدید: 480 بازدید تعداد دیدگاه ها: 0

راهنمای کامل مدیریت تصاویر در وردپرس – قسمت اول

با ظهور سیستم های پیچیده و پیشرفته مدیریت محتوا مانند وردپرس، قالب کلی و نحوه طراحی و نگهداری وبسایت ها به طور کامل متحول شده است. حالا دیگر محتوای یک وبسایت فقط به متن خالی خلاصه نمی شود و المان های زیادی برای ایجاد زیبایی و کارایی بیشتر، در آن به کار می روند. یکی از این المان ها تصاویر هستند.

تصاویر اهمیت بسیار زیادی در وبسایت های امروزی دارند و برای مقاصد مختلفی به کار برده می شوند. برای مثال افزودن به زیبایی و جذابیت محتوای متنی، و یا ارائه محتوا. متاسفانه به مورد دوم، اهمیت چندانی داده نمی شود، در حالی که اگر هر دو مورد را در کنار یکدیگر رعایت کنیم، می توانیم اثربخشی و محبوبیت محتوای خود را چند برابر کنیم.

برای این که بتوانید از تصاویر خود، بیشترین استفاده را برده و آن ها را برای موتور های جستجو نیز بهینه کنید، نکات بسیاری وجود دارد. در این مطلب سعی خواهیم کرد نکات مورد نیاز را برایتان معرفی کنیم.

استفاده از تصاویر

برای این که بتوانید از محتوای گرافیکی خود بیشترین استفاده را ببرید، لازم است نحوه کارکرد آن ها در HTML را بدانید. برای قرار دادن یک تصویر در صفحه، باید تگ مربوط به آن را با صفت های مناسب، به صورت زیر اضافه کنید(مثال):

همان طور که می بینید، تگ بالا سه نوع صفت دارد که اطلاعاتی در مورد تصویر ارائه می دهند:

  • Src آدرس مربوط به تصویر است
  • Alt یا همان آلترناتیو، متنیراهنمای کامل مدیریت تصاویر در وردپرس است که هنگام عدم نمایش تصویر نمایش داده می شود. (عدم نمایش می تواند به هر دلیلی اتفاق بیفتد)
  • Title عنوان عکس را تعیین می کند. می توانید توضیحی مختصر در مورد موضوع عکس بنویسید. اگر نشانگر موس را چند لحظه روی تصویر نگه دارید، این متن نمایش داده خواهد شد.

صفت های alt و src هر دو ضروری هستند و اگر وجود نداشته باشند، HTML شما غیر معتبر است. هرچند HTML زبان سخت گیری نیست. تصاویر شما حتی بدون توضیحات alt نیز نمایش داده خواهند شد؛ که یکی از اصلی ترین معایب این زیان است.

چرا باید از صفت های alt و title استفاده کنیم؟

بزرگ ترین مزیت استفاده از alt و title این است که می توانید به تصویر خود متن اضافه کنید. شاید بپرسید چه فایده ای دارد؟ فایده اش این است که تصاویر شما برای موتور های جستجو نیز قابل رویت می شوند.

از آنجایی که موتور های جستجو امکان تشخیص تصویر ندارند، مجبورند برای شناسایی آن ها از متن هایی که بهشان متصل شده است استفاده کنند. حالا اگر شما بتوانید با هوشمندی، متونی را به تصاویر خود پیوند دهید، خواهید توانست محتوای خود را در نتایج جستجو به موقعیت بهتری برسانید.

همچنین استفاده از alt می تواند برای نابینایان نیز مفید باشد. آن ها برای خواندن صفحات اینترنتی از نرم افزار های تبدیل متن به صوت استفاده می کنند و این نرم افزار ها هنگامی که به یک تصویر میی رسند، متن مربوط به alt آن را می خوانند. پس هنگام نوشتن alt، این را در نظر داشته باشید.

به یاد داشته باشید که توضیحات alt نه تنها برای نابینایان، بلکه برای گوگل نیز اهمیت بالایی دارد.

شاید بهتر باشد نام تصویر را نیز بهبود بخشید. با این که تاثیر زیادی در بهینه سازی وبسایت شما ندارد، اما در هر صورت مفید است. استفاده از نام o290rjf.jpg تاثیری در نمایش یا عدم نمایش تصویر نخواهد داشت، اما در جستجوی کاربران نیز به هیچ وجه نمایش داده نخواهد شد. بهتر است نامی متناسب با موضوع تصویر استفاده کنید تا شاید در بعضی موتور های جستجو به کاربر نشان داده شود.

این هم ازقسمت اول آموزش وردپرس امرزومون در مورد مدیریت تصاویر..

منبع: فریش تم

در تـلگـرام فــریــش تـم عضـو شـوید | تخفـیف های ویـژه و محصـولات جـدید
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
  • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید