خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / توابع مهم و کاربردی در ورد پرس قسمت دوم

تاریخ انتشار: بهمن 9, 1394 تعداد بازدید: 792 بازدید تعداد دیدگاه ها: 0

توابع مهم و کاربردی در ورد پرس قسمت دوم

سلام و روز شما بخیر و شادی دوستان عزیز

در این قسمت در ادامه قسمت اول که مطئنا آن را به طور کامل مطالعه کردید این آموزش را در کنار شما هستیم تا بتوانیم توابعی را که در قسمت اول بیان نکردیم را برای شما در این قسمت آموزش دهیم ، پس مثل همیشه ما را همراهی کنید .

 

ادامه توابع 
دوستان همانطور که در آموزش قسمت اول هم برای شما بیان کردیم ، حتما به این نکته توجه کنید که این آموزش حرفه ای وردپرس است و شما باید برای درک این اموزش وردپرس کد نویسی وردپرس را بدانید و در صورتی که نمیدانید ابتدا ان را یادگرفته و سپس این اموزش را مطالعه نمائید جون ممکن است در میانه راه به مشکل برخورد نمائید.در صورتی که کد نویسی وردپرس را نمی دانید پس دنبال نکنید زیرا شاید برای شما گنگ شود .

 

7 . تابع   Wp_is_mobile 

 

تابع بعدی که برای شما می خواهیم آموزش دهیم و از کارایی آن برای شما بگوییم تابع Wp_is_mobile است ، از کاربرد ها این تابع این است که سیستم شما به شما نمایش می دهد که کاربرانی که سایت شما را مشاهده میکنند از طریق موبایل این کار را انجام می دهند و یا از طریق سیستم کامپیوتر و همچنین با این تابع شما می توانید با توجه به پلتفرم مورد استفاده کاربر، نحوه چیدمان و میزان محتویات نمایش داده شده در وب سایت وردپرسی خود را تعیین کنید تا در صورتی که کاربر با موبایل وبسایت شما را می بینید مجبور نباشد با داده ها و اطلاعات نمایشی حجیم درگیر شود.این یکی از بهترین تابع های وردپرس است.

 

 

8 . تابع  The Author Link
خب رسیدیم به تابع هشتم در این تابع برای شما از تابع The Author Lin می گوییم در واقع این تابع یک پیوند به وب سایت نویسنده نوشته است و همچنین  هر کاربر می تواند آدرس وب سایت یا وبلاگش را در شناسنامه اش وارد کند منظور از کاربر در اینجا نویسنده های وب سایت شما هستند. متن پیوند گزینه ای است که کاربر برای نمایش عمومی نام انتخاب کرده. این تابع باید در حلقه وردپرس استفاده شود.این تابع به صورت زیر است که میتوانید از آن استفاده کنید

 

 

دوستان عزیز توجه کنید که این تابع همانطور که میبینید پارامتری ندارد.

 

9 .  تابع  The Author Meta

 

تابع بعدی که در ارتباط با آن می خواهیم صحبت کنیم ، تابع تابع The Author Meta است. این تابع مشخصات کاربر مورد نظر شما در وب سایت وردپرسی را  می تواند که نشان دهد و همچنین اگر از این تابع در حلقه استفاده کنید، نیازی به وارد کردن آیدی نخواهد بود و اطلاعاتی که نمایش داده می شود، اطلاعات نویسنده ی نوشته فعلی در وب سایت شما خواهد بود.اما دوستان عزیز توجه کنید که اگر بیرون از حلقه از این تابع استفاده کنید، آیدی کاربر می تواند وارد شود. برای برگرداندن اطلاعات مورد نظرتان اما توجه کنید که این تابع اطلاعات را نمایش نمیدهد.این تابع به صورت زیر است:

 

 

 

2222

 

 

 

 

10 .  تابع   DOING_AJAX 
تابع دهم یعنی تابع DOING_AJAX را به تنهایی نمی توان یک تابع خطاب کرد بلکه آن تنها یک ثابت است که کرایی آن این است که در زمره توابع قرار می گیرد همچنین  شما دوستان عزیز میتوانید حالت های فراخوانی عادی و فراخوانی AJAX را تشخیص داده و با توجه به آن اقدام مورد نظر خود را انجام دهید. دوستان این تابع به صورت زیر میباشد

 

11 . تابع  Wp_redirect

به یکی دیگر از توابه رسیدیم یعنی تابع     Wp_redirectکارایی این تابع مثل ین تابع مثل wp_redirect()  است که شما باید به جای دستور بومی پی اچ پی در این رابطه یعنی تابعheader()قرار بگیرد که از این دستور بومی شما مطمئنا خیلی استفاده کرده اید. تابع مستقیم سازی وردپرس این امکان را به شما می دهد تا یک آدرس دلخواه را برای مستقیم شدن انتخاب کرده و همچنین یک کد وضعیت نیز برای آن تعیین کنید که میتواند برای شما بسیار مهم باشد و باید حتما آن را قرار دهید. این روش همچنین برای مدیریت لینک های مستقیم دائمی هم فوق العاده مفید خواهد بود برای درک بهتر این موضوع در وردپرس به کد زیر توجه کنید دوستان:

 

 

12 . تابع  Paginate_links

 

تابع آخری که ما می خواهیم در ارتباط با آن برای شما توضیح دهیم تابع  Paginate_links است که این تابع ارایی خاصی دارد با یک مثال برای شما توضیح می دهم ،
دوستان  به طور پیشفرض سیستم وردپرس لینک های بعدی و قبلی شما در وب سایت وردپرس خود را در انتهای لیست پست های شما نشان می دهد و همچنین کار این تابع نیز در وب سایت وردپرس دقیقا به این صورت است.کد نمونه زیر که از وبسایت codex گرفته شده است به شما نشان می دهد که چگونه شما می توانید آن را به یک حلقه پیشفرض اضافه کنید اما اضافه کردن آن به حلقه های سفارشی ، آزادی زیادی را برای ایجاد تغییرات دلخواه به شما نمی دهد و همان شما آن را به حلقه پیشفرض اضافه کنید برای شما میتواند بسیار بهتر باشد و شما در این حالت قدرت مانور بیشتری خواهید داشت.

 

خب عزیزان خوشحالیم که در این آموزش هم در کنار شما عزیزان بودیم و این آموزش که معرفی چندین تابع بود را با هم به اتمام رساندیم امیدورام که در نهایت شما بتوانید در ادامه کار وب سایت وردپرسی خود از ای توابع استفاده کنید و از استفاده از این توابع در سایت خود لذت ببرید .

 

و مثل همیشه نکته آخر را برای شما بیان کنم که حتما در انجام هر تغییری در وردپرس سایت خود توجه کنید که پشتیبان از آن تهیه کرده باشید .

 

از اینکه ما را در این مقاله هم دنبال کردید سپاسگزاریم .

 

ارائه شده توسط : فریش تم

 

 

در تـلگـرام فــریــش تـم عضـو شـوید | تخفـیف های ویـژه و محصـولات جـدید
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
  • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید