آشنایی با اصطلاحات پرکاربرد سئو

آشنایی با اصطلاحات پرکاربرد سئو

سلام به همه ی شما جویندگان علم در عرصه ی وب و وردپرس

 

موضوع: آشنایی با اصطلاحات پرکاربرد سئو

کم و بیش با اطلاح سئو (به انگلیسی: Search Engine Optimization) یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو هستیم. به طور دیگری بخواهیم سئو را معنی کنیم میتوانیم بگیم که سئو یا بهینه سازی فعالیت یا مکانیزم و سری فعالیت هایی است که باعث میشود تا در صفحه ی نتایج موتورهای جستجو رتبه های نخست را تسخیر کرد. اما اهمیت سئو این است که آمار و مشاهدات و تحقیقات در این زمینه نشان میدهد که کاربران بیشتر به لینک های نخست رجوع کرده و همان وبسایت را برای دستیابی به محتوای مورد نظر بهتر میدانند.

خب خود سئو امر یا بستری است که کاربران هر روزه برای دستیابی به کار بهتر بیشتر در این زمینه تلاش میکنند و البته زمینه ی فعالیت خود را نیز تخصصی تر میکنند. امروز میخواهیم با هم مروری داشته باشیم به اصطلاحات پرکاربرد سئو تا اهمیت آن ها را نیز درک کنیم.

 

اصطلاح اول: Keyword

واژه یا لغت کلیدی و مهمی است که تمایل داریم تا به وسیله ی آنها رتبه را در صفحه ی نتایج موتورهای جستجو افزایش دهیم.

 

اصطلاح دوم: Keyword Density

تعداد دفعات استفاده از یک کلمه را در نظر بگرید که در همان صفحه چه نسبتی با تعداد کل کلمات مطلب دارد.

 

اصطلاح سوم: Keyword Staffing

به این معنی که از کلمات مرتبط با فعالیت وبسایت یا هر کلمه ی دیگری که به دفعات زیاد تکرار شود تا توجه موتور جستجو بیشتر و زودتر به محتوا جلب شود. البته استفاه از این روش نوعی تقلب در بهینه سازی تلقی میشود و اصطلاحا به آن سئوی سیاه میگویند و راهکاری فریبکارانه برای اغوای موتور جستجو محسوب میشود.

[button color=”white” size=”medium” link=”http://farishtheme.ir/?p=11770&preview=true” icon=”fa-graduation-cap” target=”true”]   چگونه متن را بهینه سازی کنیم[/button]

اصطلاح چهارم: Invisible Text

آموزش وردپرسی را در نظر بگیرید که پس از آموزش، بخش خالی و وسیعی از همان صفحه ی محتوا را که در آن آموزش ها و متن های بی کیفیتی مخفی شده اند که توسط ما انسان ها طبیعتا دیده نمیشود چرا که رنگ متن آن همرنگ پس زمینه ی صفحه انتخاب شده است. اما این محتوا توسط موتور جستجو مورد توجه قرار میگیرد، این روش هم یکی از روش های قبلی است که در زیر دسته ی تقلب های بهینه سازی دسته بندی شده و راهکاری فریبکارانه است. این مورد نیز سئوی سیاه است.

 

اصطلاح پنجم: ALT Tag

این برچسب مخصوص تصاویر است و متنی است که محتویات یک عکس را توضیح میدهد. در بهینه سازی نیز افزونه ای پیش تر معرفی کرده ایم که از این تگ نیز پشتیبانی میکند و شما را در بهینه سازی تصاویر کمک میکند

[button color=”white” size=”medium” link=”http://farishtheme.ir/optimization-seo-friendly-images-plugin/” icon=”fa-plug” target=”true”]   افزونه بهینه سازی SEO Friendly Images[/button]

اصطلاح ششم: Deep Crawl

خزیدن عمیق که در ساختمان همه ی موتورهای جستجو موجود نیست. خزیدن عمیق در موتور جستجو باعث میشود تا صفحات وبسایت شما در پایگاه داده ی موتور ثبت شده و تغییرات اعمال شده در وبسایت نیز توسط موتور جستجو پیگری شوند.

 

اصطلاح هفتم: Robotss.txt

این فایل در واقع قوانین و شرایط شما را برای موتورهای جستجو تعیین میکند. در صورتی که موتور جستجو مودب باشد و قبل از بررسی وبسایت شما، قوانین شما را بخواند به قیمت های که شما مجاز نموده اید دسترسی پیدا خواهد کرد. پس شما با این فایل میتوانید دسترسی موتورجستجویی خاص را به قسمت های خاص از وبسایت خود محدود یا مجاز کنید.

 

اصطلاح هشتم: Meta Robot Tag

تفاوت این مورد با مرود بالا در این است که فایل بالا به صورت یک فایل متنی بوده اما این مورد یا این اصطلاح، یک برچسب یا تگ HTML است و البته به شیوه ای دیگر میزان دسترسی موتورهای جستجو به یک وبسایت را مشخص میکند.

 

اصطلاح نهم: Link

لینک یا همان پیوند فارسی خودمان، یک راه ارتباط و پل بین دو صفحه است که پیوند صفحه ی دیگر یا دریچه ی عبور به صفحه ی “ب” را در صفحه ی “الف” ممکن میکند.

 

اصطلاح دهم: Link Popuarity

میزان محبوبیت یک لینک یا پیوند است که مفهوم و معنی آن اینست که چه میزان از سایت های غیر به این پیوند، راه ارتباطی ارائه داده اند و با اصطلاحی امروزی به این صفحه لینک داده اند.

 

اصطلاح یازدهم: Learn Frequency

گرچه این ویژگی را همه ی موتورهای جستجو ندارند اما کاربرد آن به این صورت است که روند تغییر محتوا و بروز شدن مطالب وبسایت شما در موتور جستجو ثبت میوشد و به این شیوه موتور جستجو نوع رفتار شما در رابطه با بروز کردن وبسایت را در نظر میگیرد و در نتیجه ایندکس مطالب وبسایت شما نیز توسط موتور جستجو نیز زمانبندی میشود. بنابراین توصیه میشود همیشه مطالب خود را در یک زمانبندی مشخص قرار دهید.

 

اصطلاح دوازدهم: URL

نشانی منحصر به موردی که در اینترنت برای امنه های وبسایت ها صدق میکند. سپس در زیر مجموعه ی وبسایت است که در یک وبسایت نمیتوانید دو فایل را با یک آدرس یکسان قرار دهید چرا که اختلال به وجود خواهد آمد.

 

اصطلاح سیزدهم: Meta Tag

تگ ها یا برچسب هایی هستند که اطلاعات لازم در مورد صفحه را در اختیار موتورهای جستجو قرار میدهند.

 

اصطلاح چهاردهم: Meta Keyword

کلمات کلیدی و اطلاعات آن توسط این مورد در اختیار موتورهای جستجو قرار داده میشود.

 

اصطلاح پانزدهم: Meta Description

تا بحال دقت کرده اید که در هنگام جستجو در بینگ و گوگل به نوشته ی سیاه رنگی که در زیر عنوان آبی رنگ نمایش داده میشود، این مورد همان توضیحات متای نوشته است.

 

اصطلاح شانزدهم: Stemming

این ویژگی، که مختص برخی موتورهای جستجو است، صورت های مختلف یک کلمه را برای شما جستجو میکند. مثلا کلمه ی وردپرس را در نظر بگرید، این ویژگی در موتور جستجو باعث میشود پس از جستجوی کلمه ی اصلی به کلمات مرتبط با آن مانند افزونه ی وردپرس یا قالب وردپرس نیز بگردد.

 

اصطلاح هفدهم: Rank

رنک یا رتبه، همان درجه ی بالا و پایین و متغییر یک صفحه از یک سایت در فهرست نتایج موتورهای جستجو است.

 

اصطلاح هجدهم: Spam indexing

ایندکس هرزگی های وب که باعث میشود کیفیت جستجو در وب افت داشته باشد. خب صفحاتی تکراری و همانند و استفاده از کلماتی تکراری آن هم به میزان زیاد میتواند از این مورد باشد.

 

دوستان امیدواریم این آموزش سئو اندکی به دانش ما و شما افزوده باشد.

منبع: فریش تمارائه دهنده: قالب بازی وردپرسقالب شخصی وردپرسقالب گرافیکی وردپرس

  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
  • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

  • سلام , مهمان