تاریخ انتشار: بهمن 20, 1394 تعداد بازدید: 813 بازدید تعداد دیدگاه ها: 0

سئو در بازاریابی محتوا

در این پست فریش تم قصد آموزش بکار گیری سئو در بازاریابی محتوا را دارد.

در بازاریابی محتوا و بکار بردن سئو در آن باید اینگونه شروع کرد که شما باید برای جلب نظر و توجه مخاطب نیازها و مشکلات آنها رو پاسخگو باشید و همچنین باید برای رفع آنها بکوشید.

 

Digital Marketing concept. Flat design, vector illustration

اولین راه پیشنهادی ما برای سئو در بازاریابی محتوا استفاده از یک شخصیت مجازی است!

استفاده از شخصیت مجازی!:

تاحالا شده به مغازه ای بروید و خریداری دیگر در کنار پیشنهاد های فروشنده پیشنهاد هایی رو به شما ارائه دهد؟

از این گونه مشتری ها که از فروشنده طرفداری میکنند و مشتری پرو پا قرص آنها هستند فروشندگان میتوانند خیلی راحت استفاده کنند.

پیشنهاد ما هم همین است برای جلب توجه مخاطب یک مشتری که طرفدار شما است اما اصلا وجود ندارد(مجازی است) استفاده کنید.

به هنگام معرفی محصولات برندتان از این شخص مجازی بهره ببرید کاملا قبول دارم اگر الآن فکر کنید که این پیشنهاد غیر عقلانی است.

اما برمیگردیم به همان مثال مغازه دار تا به منطق این امر پی ببریم:

شما اگر وارد مغازه شوید و مشتری دیگر به شما بگوید که من از فلان جنس استفاده کرده ام حرف نداره و خیلی خوبه در کنار آن فروشنده جنس دیگری رو به شما پیشنهاد کنه کدام جنس رو خریداری میکنید آنکه مشتری گفته یا آنگه فروشنده گفته؟

قطعا آن چیز که مشتری گفته احتمالا بیشتر به نفع شماست تا آنچه فروشنده به شما میگوید چون فروشنده به فکر شما نیست و فقط به فکر سود خود است!.

یک نکته مهم هم که در ادامه به آن میپردازیم همین نادیده گرفتن سود خودتان است!.

حالا اگر وقتی که مخاطبی مشغول خواندن مطالب شماست از یک شخص مجازی برای معرفی برندتان استفاده کنید مطمئن باشید که نتیجه مطلوب تری میگیرید زیرا در این حالت مشتری به واقعی یا مجازی بودن آن شخصیت فکر نمیکند و به این منظور به هدف شما که جلب کردن توجه مخاطب است نزدیک میشود!!!.

یک راه پیشرفت عالی که در مطالب قبلی هم به آن اشاره کردیم جابجایی فروشنده با خریدار است.

جابجایی فروشنده و خریدار:

اگر میخواهید یک فروشنده موفق شوید جای خود را با مشتری عوض کنید!

خود را جای مشتری بگذارید و از مشکلات و نیازها و خواسته های آن مطلع شوید و بعد از اینکه مطلع شدید سعی در رفع آن نیازها بکنید تا مخاطب بداند برطرف کردن نیازهایش هدف شماست نه سود خودتون!

تنها راه تبدیل به یک فروشنده خوب همین است،چه در دنیای اینترنت و چه در دنیای حقیقی.

به طور کلی اگر میخواهید به هدف خود برسید باید به هرنحوی شده به مخاطب القا کنید که او و نیازهایش برای شما در ارجعیت قرار دارند و با طراحی کردن همون کارکتر مجازی که از مصرف کننده های شماست تاثیرات خود را به خوبی اعمال کنید.

 

Flat design style modern vector illustration concept of search engine optimization, selecting relevant keywords for success SEO, optimize website for traffic growth and rank result. Isolated on stylish color background

 

کلمات کلیدی سئو:

کلمات کلیدی سئو در اصل همان هسته ی سئو هستند که کار اصلی سئو و تمام چیزهایی رو که ما میخواهیم در این کلمات هستند شما وقتی میتوانید نتیجه مطلوبی از سئویه خودتون بگیرید که بدانید این کلمات رو در کجا و به چه صورت بکار ببرید.

 

tools-social-media

 

شبکه های اجتماعی:

با پدیدار شدن شبکه های اجتماعی علاوه بهینه سازی موتورهای جستجو شما باید به بهینه سازی شبکه های اجتماعی نیز فکر کنید!!! چون یکی از جاهایی که کاربران دنبال جواب های خود میگردند همین شبکه های اجتماعی است.

برنامه ریزی:

بیشترین عامل دخیل در موفقیت شما در این زمینه برنامه ریزی صحبح شما میباشد.

اکثر شرکت های بزرگ و صاحبین برندهای مشهور از برنامه ریزی های دقیق و زمانبندی شده استفاده میکنند شما نیز با توجه به این مسئله باید یک برنامه ریزی برای خود تعیین کنید بخصوص اگر کسب و کار تازه ای را راه انداختید یا وبسایت جدیدی راه اندازی کرده اید با برنامه بودن خیلی میتواند به شما کمک کند.

اما شاید شما از آن دسته از افرادی باشید که حوصله چیدن یک برنامه ریزی درستو حسابی رو نداشته باشید در ادامه به نکات ضروری که در چیدن برنامه برای سئوی بازاریابی محتوا لازم دارید گفته میشود:

دسته بندی:

ابتدا باید موضوعات سایت خود را دسته بندی کرده و برای خود این موضوعات رو عدد گذاری و اولویت بندی کنید طبق همین اولویت عمل کنید.

این دسته بندی ها به شما کمک میکنند تا کلمات کلیدی مربوط به تجارت و بیزینس خود را راحت تر پیدا کنید و از آنها به طور خلاقانه ای در بنرها،تبلیغات و سایر مکان ها استفاده کنید.

خلاقیت در سئو:

همه ی اینهایی که تا کنون گفته شد بدون داشتن خلاقیت هیچ هستند شما با خلاقیت به خیلی چیزها خواهید رسید خیلی راحت میتوانید هرچقدر که مخاطب میخواهید جذب کنید و سبب شوید تا آنها دنبال شما باشند نه شما دنبال آنها!!!.

تشنه گذاشتن مخاطب:

در بازاریابی بخصوص بازاریابی محتوا باید مخاطبین خود را تشنه نگه دارید با آنها طوری برخورد کنید تا آنها پیگیر تر از شما باشند و اما شاید بپرسید چطور برخورد کنیم:

کاملا غیر مستقیم با مخاطب صحبت کنید وقتی یک مطلب مینویسید 50 خط منظور خود را در همان ابتدای کار بیان نکنید بلکه در هر پاراگراف تیکه از منظور و هدف خود را بیان کنید تا مخاطب کنجکاو شده و شما را دنبال کند به هیچ وجه حتی مخاطب حدس هم نباید بزند که شما چه میخواهید بگویید در مطلبتان.

 

SEO-Keyword-research

 

استفاده از کلمات کلیدی استخراج شده در متن:

کلمات کلیدی را باید به طور کاملا حرفه ای در متون بکار ببرید تا نتیجه ی مطلوب تری هم داشته باشید و تمام این به همان خلاقیت در سئویی وابسته است که در پیشتر گفته شد.

مثال بارز آن همین مطلبیست که در حال مطالعه آن هستید!.

احترام به مخاطب به شیوه های مختلف:

مخاطبین شما بدنبال زیاد کردن اطلاعات خود هستند و اگر شما این اطلاعات رو در کنار احترام به آنها تقدیم کنید چقدر بهتر میشود؟!

برای این منظور پیشنهاد ما این است راجع به دسته بندی های سایت خود نظر سنجی هایی بذارید و بپرسید که دوست دارند راجع به کدام دسته از مطالب سایت شما بیشتر بدانند؟

در نظر سنجی به بیشترین رای ها توجه کنید،این امر موجب میشود تا مخاطبین به این پی ببرند که خواسته های آنها برای شما مهم است و شما به آنها احترام میگذارید.

نتیجه گیری:پیشنهاد ما در آخر این است با بکار گیری تک تک مواردی که گفته شد به سئو بپردازید اگر به یک گزینه بی توجه یا کم توجه باشید ممکن است قضیه کلا برعکس شود و بجای ازدیاد مخاطب دچار کسری مخاطب شوید.همه ی مواردی که گفته شد باهم شما را به جواب و نتیجه ایده عال میرسانند.

 

ارائه دنده فریش تم،وردپرس،ایمیل مارکتینگ.

باتشکر از همراهی شما عزیزان.

 

در تـلگـرام فــریــش تـم عضـو شـوید | تخفـیف های ویـژه و محصـولات جـدید
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
  • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید