تاریخ انتشار: بهمن 2, 1394 تعداد بازدید: 453 بازدید تعداد دیدگاه ها: 0

بررسی اسپم

SPAM12

اسپم چیست؟

اسپم در معنا به معنی یک چیز هرز و بی مورد است و در بحث ایمیل به آن هرزنامه میگویند هرکس آنرا به گونه ای تعریف میکند اما تعریفی که بیشتر به کار برده میشود ارسال ایمیل های تجاری غیرعمدی هست.

تعریف اسپم در جهان یک تعریفی دارد در ایران نیز یک تعریفی دارد!!!

ماهیت ایمیل ایجاد ارتباط و تعامل است اما صاحبان کسب و کار و افرادی که صاحب بیزینس هستند ایمیل هایی ارسال میکنند که موجب آزار ما میشود که به آن اسپم میگویند.

email-spam

اگر بخواهیم پست الکترونیک را با پست فیزیکی(پست حلزونی) مقایسه کنیم اگر در واقعیت نامه های هرزی به دسته ما برسد پیگیری و رفع آزار آنها به آسانی قابل حل است اما درپست الکترونیک بدین گونه نیست ردیابی اسپمرها کارسختی است هرچند که مجازات های سختی برای اسپمرها در نظر گرفته شده اما آنها بازهم کاره خود را میکنند.

اسپمرها(تولید کنندگان اسپم) میتوانند به قدری اسپم ارسال کنند که ایمیلتان کلا مرخص شود! و به سرور آن آسیب برساند.

اسپم استفاده کنندگان پست الکترونیک رو خیلی اذیت میکنه و نتیجه ای این اذیت ارسال گزارش اسم یک کاربر به ارائه دهنده سیستم پست الکترونیک است(ISP) اما متاسفانه همانند پست فیزیکی نمیتوان آنرا پیگیری کرد و متاسفانه این یکی از مشکلات است.

همانطور که گفتیم اسپمرها در صورت شناسایی عواقب بدی دارند مثل برخوردهایی دولتی با شخص اسپمر پس مواظب باشید که اسپم تولید نکنید!

نگران نباشید در ایران تولید اسپم خود یک تجارت است پربازده است!!!

باید ها و نباید های اسپم(قوانین):

قوانین زیادی برای اسپم وجود دارد اما هر یک از ارائه دهندگان سرویس پست الکترونیک قوانین خود را دارند و در صورت نقص آنها عواقبی مانند قطع اشتراک،بسته شدن دامنه میتواند باشد اما هر ISP قوانین خود را دارد.

SpamFiltering

حالا سوال اصلی این است که چیکار کنیم که ایمیل های ما اسپم نشود؟

هیچوقت با ایمیل خود درکار کسی دخالت نکنید و موجب ناراحتی آن شخص نشوید.
هرچه ساده تر بنویسید احتمال اسپم شدن ایمیل هایتان کمتر است(اگر از عکس ها و فایل در ایمیل استفاده کنید احتمال اسپم شدن بیشتر خواهد شد)

هیچوقت اگر از تبلیغات در ایمیل استفاده میکنید عکس هایی که داخل آن ایمیل را استفاده میکنید در وبسایت خود استفاده نکنید اگر این کار را انجام دهید ایمیل ها شما همگی به اسپم میشوند و همچینین هم ایمیل و هم سایت شما توسط ارائه دهنده مثلا یاهو بلوک خواهد شد.

برای اینکه بی خطر عکسایتان را در سایت و ایمیلتان قرار دهید بدون مواجه شدن با هرگونه عواقبی بهتر است از سایتهای آپلود استفاده کنید که لینکی از عکس به شما میدهند که هرجا خواستید از آن استفاده کنید بدون بلوکه شدن.

البته اگر بیش از چندهزار ایمیل ارسال کنید باعکس هایی که در سایت های آپلود،بارگذاری شدن اند و به شما لینک داده شده است بازهم عکس شما بلوک میشود،برای رفع این مشکل باید عکس هارا دوباره آپلود کرده دریک سایت آپلود دیگر و با لینک متفاوت.

باتشکر از همراهی شما با فریش تم،ایمیل مارکتینگ،تبلیغات آنلاین.

 

در تـلگـرام فــریــش تـم عضـو شـوید | تخفـیف های ویـژه و محصـولات جـدید
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
  • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید