یادگیری طراحی سایت

اولین قدم سخت ترین قدم خواهد بود.

اگر در حال خواندن این صفحه هستید به طور حتم قصد دارید در زندگی خود تغییر ایجاد کنید. تمام مطالبی که شما باید برای طراحی سایت یاد بگیرید به ترتیب برایتان آماده شده اند.قبل از شروع به یادگیری باید راجع به چند نکته توجه کنید.

شما قرار است اولین قدم برای تبدیل شدن به یک طراح سایت را بردارید و ممکن است بعضی از مفاهیم به خوبی برای شما قبل درک نباشند ولی اصلا نگران نباشید ما درکنار شما هستیم.

درکنار توضیحات هر قسمت شما با کلیک بر روی دکمه ویدئو میتوانید ویدئو های مربوط را مشاهده کنید و با کلیک روی مطالعه بیشتر توضیحات بیشتری دریافت خواهید کرد.

لطفا تمام مقالات را به ترتیب مطالعه کنید

دامنه چیست؟

دامنه یک آدرس اینترنتی منحصر به فرد است که به شما اجازه میدهد توسط آن به یک وب سایت متصل شوید.دامنه ها دقیقا مثل کد ملی افراد یکتا هستند و هر دامنه مختص یک وب سایت خاص می باشد. دامنه ها در واقع آدرس های آی پی هستند که به زبان انسان ها ترجمه شده اند، تصور کنید قصد دارید محتوای یک وب سایت در آدرس 356.456.434.543 را بررسی کنید به جای آنکه هر بار این آدرس آی پی را در مرورگر خود وارد کنید از یک دامنه اختصاری برای اینکار استفاده میکنیم. مثلا زمانی  digikala.com را در مرورگر وارد میکنیم به آدرس آی پی  آن یعنی 234.456.434.345 منتقل میشویم.

آی پی چیست ؟

زمانی که یک فرد به دنیا می آید یک کد ملی به شخض اختصاص داده می شود که منحصر به فرد است و فرد دیگری نمیتواند از آن استفاده کند در دنیای اینترنت هر دستگاهی که به اینترنت متصل میشود یک ای پی دریافت میکند که دقیقا مثل کد ملی منحصر به فرد می باشد همانطورکه کدملی شامل اطلاعاتی مثل نام ، نام خانوادگی، نام پدر، آدرس و… می باشد آی پی ها نیز شامل اطلاعات خاصی مثل آدرس هستند.

هاست چیست ؟

هاست یک کامپیوتر متصل به اینترنت است که اطلاعات مختلف را در خود نگه میدارد. برای طراحی یک وب سایت داشتن هاست و دامنه الزامی هست. دامنه ،آدرس شما در اینترنت است که حاوی یک ادرس ای پی می باشد و با زدن آن به هاست متصل میشوید.هاست هم اطلاعات وب سایت شما را در خود نگه میدارد.

سرور چیست ؟

سرور های کامپیوتر هایی با سخت افزار های قوی هستند که همیشه به اینترنت متصل هستند و به کاربرهاخدمات خاصی ارائه میدهند، هاستها فضایی از یک یا چند سرور هستند که به شما اجازه میدهند فایل های خود را در سایت بارگزاری نمایید.

یک پاساژ بزرگ فروشگاهی را در نظر بگیرید که تعداد زیادی از مغازه ها در آن فعالیت میکنند این پاساژ در نقش سرور و هر کدام از مغازه ها نقش هاست را دارند و در مجموع آدرس هر مغازه دامنه آن نامبرده می شود. سایت دفتر کار شما در سطح اینترنت می باشد که میتوانید هرنوع خدماتی در آن ارائه دهید.

اگر با مفاهیم بالا آشنا شده اید تبریک میگوییم، قدم اول برداشته شد.

اگر اصطلاحات بالارا فرا گرفته اید حالا زمان آن است که یکم بحث را تخصصی تر کنیم و سراغ مفاهیم پیچیده تر برویم، با انواع سایت ها آشنا شویم ، تفاوت سایت ها را باهم بررسی کنیم، با معماری آنها بیشتر آشنا شویم و درنهایت کار طراحی وب سایت خودمان را شروع کنیم.

این صفحه هر هفته می شود.