alt-tag

تفاوت متن alt تصویر با عنوان تصویر در وردپرس

تصاویر، بخش زیادی از محتوای وب را در بر میگیرند. با وجود گزینه های جدید برای افزودن متن جایگزین (Alt) و نام تصویر در وردپرس که به بهبود سرعت وبسایت و رتبه بندی آن کمک میکند؛ بسیاری از صاحبان وبسایت ها تصاویر خود را بهینه سازی نمی کنند.

در این مقاله تفاوت بین Alt و title در تصاویر وردپرس را شرح خواهیم داد.

متن alt و متن title چیست؟

متن alt و یا alternate (به معنای جایگزین) صفتی است که به تگ image در html افزوده میشود. هنگامی که تصویر بارگذاری نمی شود یا نشان داده نمی شود، این متن در محتوای تصویر دیده میشود. متن alt به موتورهای جستجو کمک میکند تا بفهمند که موضوع یک تصویر در چه موردی است.

متن Title یا همان “نام” صفت دیگری است که می توان در تگ image در html اضافه کرد و برای عنوان تصویر شما استفاده میشود. متنی که شما در تگ title وارد میکنید هنگامی که تصویر بارگذاری نمی شود، دیده نخواهد شد. در عوض هنگامی که کاربر موس را روی تصویر نگه میدارد این متن نشان داده می شود.

تگ alt و title هر دو برای بهبود دسترسی به وبسایت شما میباشند.

نحوه افزودن متن Alt به تصاویر وردپرس

وردپرس به شما اجازه افزودن متن alt به تصاویرتان هنگام بارگذاری آن ها در کتابخانه چند رسانه ای را می دهد.

می توانید متن alt را در قسمت رسانه و سپس کتابخانه و با کلیک بر لینک ویرایش در زیر تصویر اضافه کنید. همچنین هنگام آپلود تصاویر می توانید این کار را انجام دهید.

متن alt و title

نحوه افزودن متن title به تصاویر وردپرس

هنگامی که تصویری را بارگذاری می کنید و از کتابخانه چندرسانه ای وردپرس استفاده می کنید؛ یک فیلد نام (title) میبینید که برای مدیریت فایل های کتابخانه شما استفاده می شود و نباید آن را با فیلد صفت عنوان که در تگ image استفاده میشود اشتباه بگیرید(در تصویر بالا نشان داده شده است). چرا که عنوانی که هنگام بارگذاری تصویر اضافه می کند فقط توسط کتابخانه چندرسانه ای، برای نمایش لیست فایل های چندرسانه ای استفاده میشود.

در اینجا نحوه افزودن صفت عنوان به تصاویرتان در وردپرس را نشان میدهیم.

اگر از ویرایشگر تصویری نوشته استفاده میکنید، نیاز به کلیک روی تصویر و سپس کلیک روی دکمه ویرایش در تصویر دارید. مانند تصویر زیر:

انتخاب گزینه edit

هنگامی که بر روی گزینه تنظیمات پیشرفته کلیک می کنید، قسمتی برای افزودن تگ Title ظاهر میشود که “ویژگی عنوان تصویر” نام دارد و در تصویر زیر با فلش نشان داده شده است. از اینجاست که می توانید صفت Title را اضافه کنید.

title

همچنین میتوانید از پلاگینی به نام Restore Image Title برای افزودن فیلد عنوان به تصویر، در قسمت بارگذاری تصاویر استفاده کنید.

چرا و چگونه از متن alt و متن title تصاویر استفاده کنیم

ما به کاربران خود استفاده از متن alt و عنوان تصویر را در تصاویرشان توصیه میکنیم. یکی از فواید آشکار این کار کمک به موتورهای جستجو برای تصاویر و نمایش آن ها در نتایج جستجوی تصاویر میباشد. فایده دیگر این کار بهبود دسترسی به سایت شما و توضیح تصاویر به افراد میباشد.

موتورهای جستجو به خصوص گوگل ادعا میکنند که فقط بر روی تگ alt به عنوان یک فاکتور رتبه بندی برای تصاویر تمرکز دارند. هرچند به این معنا نیست که کاملا از صفت عنوان غافل باشند. برای صفت عنوان و alt متن های مناسب و کلمات کلیدی مناسب انتخاب کنید تا بتوانید به خوبی توسط آن ها تصویر خود را شرح دهید. اما توجه داشته باشید به جای استفاده از کلمات کلیدی زیاد و عبارات طولانی، از توضیحی مختصر و مفید استفاده کنید.

امیدواریم که این مقاله به شما برای فهم متن alt تصویر و صفت عنوان تصویر در وردپرس کمک کرده باشد.

منبع: فریش تم ارائه دهنده : قالب وردپرس املاک ، پوسته وردپرس مجله خبری ، افزونه وردپرس ، آموزش وردپرس

 • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
 • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
 • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
 • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

6 دیدگاه

 • سلام , مهمان
 • سلام وسپاس آیا عنوان tilt و alt تصویر بهتراست فارسی باشد یا انگلیسی از لحاظ سئو ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ وآیا بهتراست یکی باشند هردو؟ یا متفاوت؟؟؟
  • سلام هر دو باید یکی باشه و تفاوتی بین فارسی و انگلیسی نیست. البته بنده به شخصه انگلیسی رو پیشنهاد می کنم به دلیل تجربه موفق باشید
 • درود بر شما "متن جایگزین" به کوچکی یا بزرگی حروف انگلیسی حساس نیست؟ و برای مثال اگر عکس های یک پست با هم در ارتباط باشند (برای یک شخص خاص باشند)، آیا باز هم نیازه که برای همه alt text بگذاریم؟ با سپاس
  • سلام نه مشکلی نیست در بزرگ یا کوچیک بودن حروف نیست . برای سوال بعدیتون نیز alt تصویر برای توضیح عکس مربوطه هستش و زمانی اگر تصویر لود نشد یا دیر لود بشه متن تصویر مورد نظر رو توضیح بده و برای هر عکس نیز باید قرار داد. با احترام