تاثیر کیفیت تجهیزات شبکه بر کارایی آنها

در سال‌های اخیر به دلیل رشد روز افزون دنیای شبکه و تکنولوژی، وابستگی کسب وکارها به شبکه های کامپیوتری افزایش یافته است و همچنین تنوع شرکت های سازنده‌ی تجهیزات شبکه نیز افزایش یافته است. در واقع نحوه اتصال و ارتباط دو یا چند کامپیوتر و یا شعبات مختلف یک شرکت تنها از طریق شبکه انجام می‌پذیرد. شبکه های کامپیوتری از دو بخش سخت افزار و نرم افزار تشکیل شده اند که به دلیل پیچیدگی آن عوامل متعددی می توانند بر کارایی یک شبکه تأثیر گذاشته و فعالیت آن را مختل نماید.

به عنوان مثال این عامل ایجاد کننده اختلال ممکن است یک دستگاه در دیتا سنتر بوده و یا یک نرم افزار اجرایی در آن باشد. اما آنچه که یک دیتا سنتر را می‌سازد و سبب ایجاد یک شبکه کامپیوتری می شود، تجهیزات و دستگاه هایی هستند که برای راه اندازی آن به کار رفته اند و معماری آن شبکه یکی دیگر از عوامل می باشد. لازم به ذکر است شرکت سازنده تجهیزات و کیفیت آنها نقش مهمی در شبکه دارند.

اختلال در عملکرد یک دستگاه

همان طور که گفته شد آنچه زیر ساخت یک شبکه را می سازد تجهیزات لازم جهت راه اندازی آن می باشند. اما ممکن است همین تجهیزات سبب ایجاد اختلال و وقفه در کار یک دیتا سنتر شوند. عاملی که سبب بقای یک شبکه می شود کیفیت عملکرد دستگاه های موجود هنگام نصب و راه اندازی آن می باشد.

امروزه به دلیل وابستگی زیادی که کسب و کارها به شبکه های کامپیوتری دارند لحظه ای وقفه در کار شبکه می تواند خسارات جبران ناپذیری را برایشان ایجاد نمایند به صورتی که صاحبان مشاغل مجبور شوند جهت رفع و جبران آن ، هزینه های زیادی را متحمل شوند.به همین دلیل کیفیت تجهیزات استفاده شده در زیرساخت یک دیتا سنتر بسیار مورد اهمیت می باشد.

آیا کیفیت نامطلوب تجهیزات سبب افزایش هزینه ها خواهد شد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله.
ممکن است در هنگام نصب و راه اندازی به دلیل کم کردن هزینه ها از کالاهایی نامرغوب و یا نادرست استفاده نمایید، اما باید به این نکته توجه کنید که اگر این تجهیزات در طی عملکرد شبکه دچار اختلال شوند خسارات جبران ناپذیری به کسب و کار شما ایجاد خواهند کرد که در این صورت هزینه های زیادی جهت رفع آنها را برایتان به دنبال خواهد داشت. اما شاید با راه اندازی صحیح و استفاده از تجهیزات با کیفیت این هزینه ها به کمترین حد ممکن و یا حتی به صفر برسد.

چگونه کالای با کیفیت را از کالای بی کیفیت تشخیص دهیم ؟

متاسفانه به دلیل وجود تحریم های بسیار برای کشور ما امکان وجود نمایندگی های معتبر این شرکت ها در ایران امکان پذیر نمی باشد.
از جمله شرکت های سازنده‌ی تجهیزات شبکه شرکت های : سیسکو ، HP ، میکروتیک و غیره می باشد که این عامل خود راهی برای سوء استفاده ی افراد سودجو می‌شود که به ارائه محصولات بی کیفیت با قیمت های بالا می پردازند. گاهی این افراد کالاهای دست دوم را به جای دستگاه های نو به فروش رسانده و یا حتی دستگاه هایی که دیگر قابلیت عملکرد ندارند به عنوان دستگاه سالم و بدون مشکل به مصرف کننده ارایه می دهند.

حال سوالی که پیش می‌آید این است که آیا نمی توان آن ها را از یکدیگر تشخیص داد؟

تشخیص تجهیزات با کیفیت شبکه از بی کیفیتاگر شما در خرید تجهیزات حرفه ای باشید می توانید از نوع بسته بندی آن و دیگر عوامل مهم تشخیص دهید اما در غیر اینصورت جواب این سوال منفی است. زیرا تشخیص نو و دست دوم بودن این کالاها از یکدیگر نیاز به تجربه و مهارت بسیاری داشته که گاهی این تشخیص برای کارشناسان IT نیز مقدور نمی باشد.

با توجه به توضیحات گفته شده تنها عاملی که سبب اطمینان خاطر برای خرید تجهیزات با کیفیت می شود خرید از جای مطمئن است.
شما می توانید با سرچ در گوگل شرکتهای زیادی را جهت خرید تجهیزات شبکه بشناسید اما حتما از میان آن ها شرکتی را انتخاب کنید که اولاً کالاهای خود را از طریق مبادی قانونی به کشور وارد کرده و بعبارتی خود وارد کننده باشد نه واسطه ، دوماً شرکتی که از نظر قیمت، قیمتی مناسب داشته باشد این بدان معناست که خدمات اریاه شده به همراه دستگاه بر قیمت دستگاه تاثیر گذار است و هر چه گارانتی و خدمات معتبرتر باشد طبیعتا قیمت دستگاه نیز بالاتر خواهد بود و سوماً خدمات پس از فروش مناسبی را ارائه می نماید.

پیشنهاد ما به شما
تا سال های اخیر در کشور ما فروشگاهی اینترنتی تخصصی که بعنوان مرجع اطلاعات و فروش محصولات شبکه باشد وجود نداشت البته مواردی بودند که یا فعالیت مداوم نداشته و یا تمامی محصولات و توضیحات صحیح و کاملی نداشتند. اما مدتی است که فروشگاه های اینترنتی روند کار خود را بهبود بخشیده اند. که در میان این فروشگاه ها می‌توان به فعالیت فروشگاه اینترنتی مسترشبکه ، فروشگاهی تخصصی جهت کلیه محصولات شبکه اعم از سوئیچ های سیسکو ، سرور های اچ پی ، روتر های سیسکو و کلیه محصولات پسیو و اکتیو شبکه در کلیه برندهای معتبر می باشد ، اشاره کرد.

پیشنهاد مستر شبکه به شما

این فروشگاه از اولین روزهای فعالیت خود همواره در تلاش است تا کالاهای باکیفیت را با قیمت های مناسب به مصرف کنندگان ارائه نماید. دیگر مورد با اهمیت در خرید تجهیزات شبکه گارانتی معتبر می باشد. زیرا این تجهیزات بسیار گران قیمت بوده و هزینه جایگزینی آن می تواند خسارات زیادی را به صاحبان مشاغل وارد نماید. فروشگاه اینترنتی مستر شبکه کلیه محصولات خود را با گارانتی معتبر مستر شبکه عرضه می نماید. شما پس از خرید از این فروشگاه دغدغه ای در رابطه با خرابی و یا هر گونه ایراد در عملکرد دستگاه نخواهید داشت زیرا بر اساس شرایط گارانتی این فروشگاه دستگاه تعمیر و یا تعویض خواهد شد.

کلام آخر

در دنیای امروز به دلیل مشغله کاری بسیار زیاد ، اکثر مصرف کنندگان ترجیح می‌دهند کالای خود را به صورت اینترنتی خرید و آن را در محل مورد نظر تحویل بگیرند. البته یکی از موارد مهمی که سبب تحقق این امر می گردد اطمینان خاطر مشتریانی مانند سازمان ها و شرکت ها از کالای عرضه شده در این فروشگاه ها می باشد.
البته این را نباید فراموش کرد که امروزه هیچ کسب و کاری بدون رضایت مشتری و ارائه خدمات پس از فروش پیشرفت نکرده و البته در این بین کسب رضایت مشتریان فروشگاه های اینترنتی به دلیل خرید از راه دور بسیار سخت می باشد. فروشگاه مستر شبکه از ابتدای فعالیت خود همواره در تلاش بوده تا بهترین تجهیزات ، بهترین کیفیت و برترین خدمات پش از فروش را به مشتریان خود ارائه و رضایت 100% آنان را کسب نماید.

چرا

قالب و افزونه های مختلف

؟؟؟؟؟

با سرویس ویژه ما شما هیچ گاه نیاز به خرید قالب و افزونه نخواهید داشت و قادر خواهید بود هرنوع قالبی که دوست دارید طراحی کنید بدون دانش کد نویسی یا تسلط به وردپرس ؟! 

 

به راحتی کشیدن نقاشی!!

برای مشاوره تماس بگیرید

09017420201

melipayamak

با عضویت در خبرنامه

آخرین آموزش ها را در ایمیل خود دریافت کنید

ما هم مثل شما از ایمیل های اسپم خوشمان نمی آید پس خیالتان در مورد  ایمیل ها راحت باشد.