خانه / وبلاگ / بازاریابی اینترنتی / بازاریابی شبکه اجتماعی / تاثیر شبکه های اجتماعی در بازاریابی اینترنتی

تاریخ انتشار: بهمن 5, 1394 تعداد بازدید: 1,016 بازدید تعداد دیدگاه ها: 0

تاثیر شبکه های اجتماعی در بازاریابی اینترنتی

یکی از راه های افزایش بازدید سایتتان و یا افزایش فروشتان استفاده از شبکه های اجتماعیست.

SNmarketing3

در شبکه های اجتماعی تجمع زیادی از اقشار مختلف جوامع مختلف رو شاهد هستید و شما میتوانید از این مزین شبکه های اجتماعی در جهت بازاریابی اینترنتی به نحوه احسنت استفاده کنید در این مقاله نیز به بررسی همین موضوع میپردازیم:
هرشخصی که یک محصولی رو ارائه میکند مصلما هدفش فروش آن محصول و رساندن آن محصول به اشخاصیست که بدنیال آن محصول هستند به روش های مختلفی میتوان محصول خود را به کسانی که به کالا شما نیاز دارند معرفی کنید.

E-47

روش واقعی:

در این روش شما با استفاده از بازاریابی تلفنی،تبلیغات بنری،رسانه ای(تلوزیون) کار معرفی محصول خود را انجام میدهید.

6513

روش مجازی:

در این روش شما که صاحب یک برند هستید با استفاده از رسانه های مجازی یا همون شکبه های اجتماعی محصول خود را معرفی میکنید.

به جرعت میتوان گفت که یکی از بهترین راه ها برای افزایش فروش یا بازاریابی اینترنتی همین فعال بودن در شبکه های اجتماعیست.

یک مزیت شبکه های اجتماعی یک راست بودن مراحل معرفی و خرید است،مثل تراکت پخش کردن برای یک محصول نیست که مشتری با کلی زحمت محصول شما رو پیدا کند و خریداری کند،با شبکه های مجازی میتوانید مستقیما محصول خود را به مشتری معرفی کرده و با استفاده از انواع روش های انتقال محصول خود را بدست مشتری برسانید در اصل میتوان گفت که رسانه های اجتماعی دارای تعامل مستقیم هستند و نه غیر مستقیم!

با استفاده از تعامل مستقیم با مشتری میتوانید برای آنها وقت بگذارید و سلایق و خواسته های آنها رو بسنجید و اطلاعات خوبی بدست بیاورد تا در تولید محصولتان آن چیزی را تولید کنید که مشتری و بازار به آن نیاز دارد،یکی دیگر از مزیت های بازاریابی توسط شبکه های اجتماعی وقت است چون اکثر مردم وقت خود را در این شبکه ها میگذرانند شما میتوانید وقت آنها رو بدون اعصاب خوردی آنها بگیرید و با آنها صحبت کنید و محصول خود را به نحوه احسنت به آنها معرفی کنید،اگر بخواهید مشابه همین کار رو در واقعیت انجام دهید مصلما در صورت گرفتن وقت مشتری با اعصبانیت وی مواجه خواهید شد چون به اندازه کافی وقت برای دنیای مجازی میگذارند نمیخواهند در دنیای واقعی نیز وقت آنها گرفته شود!!!

با این تفاسیر به نتایج زیر دست میابیم در باره ی بازاریابی با شبکه ها اجتماعی:

  • زیاد بودن مخاطبینی که ممکن است به مشتریان شما تبدیل شوند.
  • احتمال کمتره مواجه شدن با شکست نسبت به دنیای واقعی.
  • صرف زمان کمتر در پیدا کردن مشتری.
  • هزینه کمتر نسبت به دنیای واقعی.
  • ارتباط مستقیم با مشتری.

واقعا پیدا کردن این مزیت ها در دنیای واقعی کاریست بس دشوار که واقعا صبر،حوصله،زمان و هزینه ی زیادی رو میطلبد پس یک پیشنهاد ویژه فریش تم به شما برای موفقیت در بازاریابی اینترنتی همین استفاده از جوامع و شبکه های مجازی است.

حال به بررسی عواملی میپردازیم که باید در شبکه های اجتماعی رعایت کنید:

insta

ثبت نام درست در این شبکه ها:

هنگام ثبت نام اطلاعات خود را به عنوان یک فرد عادی وارد کنید نه به عنوان یک فروشنده اما حتما در درج ایمیل و آدرس سایت و معرفی خود کوشا باشید.

فرض کنید کسی شما رو میخواهد فالو کند اولین اقدامی که از وی سر میزند چک کردن شما و اطلاعاتیست که در پروفایل خود وارد کردید.

فکر کنم خودتان منظور رو گرفتید!،درسته وقتی کسی اطلاعات شما رو بررسی کند احتمال زیادی وجود دارد که سایت شما رو بررسی کند تا شاید سایت شما دردی از دردهایش را دوا کند!!!

به همین دلیل با همین کار خیلی راحت میتوانید هم بازدید خوبی داشته باشید هم احتمال فروش خود را افزایش دهید.

البته نحوه فعالیت شما در این شبکه ها نیز بسیار مهم است،مهم است که شما خود را چگونه جلوه دهید تا کسی بخواهد شما رو فالوو کند.

شما فرض کنید نکاتی راجع به کنترل استهلاک ماشین رو درصفحه ی خود در شبکه های اجتماعی قرار داده اید کسی که در این زمینه به دنبال مطلب باشد یا اینکه علاقه مند به این موضوع باشد مصلما بدنبال مطالب بیشتری از این دسته هست پس احتمال اینکه پروفایل شمایی رو که این مطلب رو منتشر کردید بررسی کند زیاد است.

حالا فکر کنید که با تکمیل نکردن فرم عضویت در اول شروع فعالیت در شبکه های اجتماعی چه ضرری رو ممکن است متحمل شوید و چه فرصت خوبی رو با پر نکردن اطلاعات بخصوص آدرس سایت از دست داده اید.

ما به شما پیشنهاد میکنید که حتما حتی برای یک بار هم که شده از شبکه های اجتماعی برای افزایش فروش خود استفاده کنید مطمئن هستیم که نتیجه میگیرید.

 

ارائه دهنده فریش تم،بازاریابی اینترنتی،تولید محتوا،سئو.

 

در تـلگـرام فــریــش تـم عضـو شـوید | تخفـیف های ویـژه و محصـولات جـدید
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
  • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید