;m.m

آموزش تغییر آدرس سایت وردپرس

با سلام خدمت همراهان عزیز
گاهی اوقات که البته خیلی کم اتفاق می افتد شما بنا بر دلایلی نیاز به تغییر آدرس وب سایت وردپرسی خود دارید.این تغییرات از دیدگاه شما فقط تغییر دامنه و سپس همگام سازی آن با DNS های با سرور سایت است.اما خیر اینطور نیست!!!

اگر اعمال گفته شده را انجام دهید و با خیال راحت شروه به استفاده از سایت کنید میبینید که فاجعه ای رخ داده.هیچ یک از آدرس های سایت با دامنه جدید عملی انجام نمیدهند.پس چه باید کرد؟ با دقت ادامه دهید.

ابتدا باید آدرس کلی سایت را تغییر داده و به دامنه جدید انتقال دهید.برای انجام اینکار فایل wp-config.php را از پوشه اصلی وردپرس بیابید و سپس قطعه کد زیر را درون آن قرار داده و ذخیره نمائید:

حال در این لحظه پنل وردپرس شما با آدرس جدید همگام شده است اما در ادامه یک مشکل بزرگ وجود دارد و آن هم آدرس های مطالب است.آدرس های مطالب قبلی را هم باید به اینصورت تغییر دهید که ابتدا افزونه Search and Replace را دریافت کرده و نصب نمائید.
پس از نصب آن را فعال کرده و همانند شکل زیر وارد پنل کاربری آن شوید:

 

آموزش تغییر آدرس سایت وردپرس

در کادر بالایی آدرس قدیمی را نوشته و در کادر پائیتی آدرس جدید را بنویسید و سپس گزینه All – search and replace! را انتخاب کرده و GO را بزنید.
حال آدرس های سایت خود را امتحان کنید؟ درست شد؟

در صورت وجود مشکل و با سوالی آن را با ما و کاربران فریش تم به اشتراک بگذارید
با آرزوی بهترین ها برای شما

  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
  • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

4 دیدگاه

  • سلام , مهمان
      • سلام یعنی شما میگید این سایتهای موزیک که بعد از مدتی فیلتر میشوند و یک عدد به ادرس اضافه میکنند هی باید دامنه بخرند مثال: bbbb4.com – bbbb3.com – bbbb2.com – bbbb1.com , والی اخر همه با دمنه com هستند فقط ادرس تغیر میکنه پس باید دوباره هزینه دیگری برای تغیر پرداخت کنم