خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / آموزش قرار دادن اسلش در انتهای لینک ها

تاریخ انتشار: شهریور 25, 1394 تعداد بازدید: 373 بازدید تعداد دیدگاه ها: 0

آموزش قرار دادن اسلش در انتهای لینک ها

سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما دوستان و همراهان عزیز
بار دیگر همراه شما هستیم با یکی دیگر از آموزش های وردپرس و همچنان در مورد موارد مهم در سئو صحبت میکنیم.
یکی از مواردی که در آموزش های سئو وب سایت ها بسیار مورد توجه است قرار دادن اسلش در انتهای لینک ها است.اما این یک مورد اشتباه است و قرار دادن اسلش در انتهای لینک ها تاثیری بر سئو وب سایت شما ندارد و یک اشتباه رایج است.

در فایل htaccess وردپرس تکه کدی وجود دارد که اگر لینک درخواست شده یک فایل استاتیک یا یک پوشه بود و در سرور وجود داشت، آن فایل یا پوشه به کاربر نمایش داده شود. در غیر اینصورت همه درخواستها به فایل index.php ارسال شوند و کدهای درون این فایل هستند که برای محتوای قابل نمایش در لینک تصمیم گیری میکنند.

اما برخی از سئو کاران معتقدند که قرار دادن اسلش در انتهای لینک ها باعث سرعت گرفتن وب سایت میشود که این مورد به هیچ وجه صحیح نیست زیرا همانطور که گفته شد برای هر درخواست، ابتدا وب سرور آپاچی چک میکند که آیا یک فایل یا پوشه در سرور وجود دارد یا خیر و در صورتی که یک فایل درخواست شود این فایل سریعا برای کاربر ارسال میشود.

اما اگر یک پوشه درخواست شود و این پوشه در سرور وجود داشته باشد، وب سرور ابتدا باید به دنبال فایل پیش فرض index.html درون این پوشه بگردد و محتوای آن فایل را به کاربر نمایش دهد. در اینجا اگر در انتهای لینک از اسلش استفاده نشود مشکلاتی به وجود می آید.

برای فهم بهتر به توضیحات زیر توجه کنید:
فرض کنید شما این لینک را درخواست کرده اید:
farishtheme.ir/wordpress

حال سرور وب تشخیص میدهد که کاربر یک پوشه را درخواست داده است و باید به دنبال فایل پیش فرض درون پوشه wordpress بگردد و آن فایل را برای کاربر نمایش دهد.لذا باید یک اسلش به انتهای لینک اضافه کند و کاربر را به آدرس جدید ریدایرکت کند:
farishtheme.ir/wordpress/

کاربر به این آدرس ریدایرکت میشود و فایل index.html به کاربر نمایش داده میشود. اما این ریدایرکت شدن چند میلی ثانیه زمان نیاز دارد و همین چند میلی ثانیه باعث کند شدن سرعت دسترسی به فایل پیش فرض درون پوشه میشود.به همین دلیل باید فقط در انتهای لینک هایی که به یک پوشه ختم میشود از اسلش استفاده کرد

از همراهی شما دوستان و همراهان عزیز بسیار ممنونم
موفق و پیروز و سربلند باشید دوستان
منیع: فریش تم

  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
  • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.