gf

وب هوک در فروشگاه ووکامرس

با سلام و عرض ادب خدمت شما دوستان عزیز همراه
با اموزش جدیدی از فروشگاه ووکامرس همراه شما  دوستان هستم . سوالی که در اینجا مطرح می باشد این است که آیا شما دوستان عزیز می دانید که وب هوک چیست؟ اگر شما نمی دانید که منظور از وب هوک چیست و چه کاربردی می تواند در فروشگاه ووکامرس داشته باشد ،پس تا انتهای این مطلب همراه من باشید ، تا با وب هوک و طرز فعال سازی و همچنین با نحوه کار با آن آشنا شوید.

در واقع می توان وب هوک را این گونه تعریف کرد که یک روش و رویداد اطلاع رسانی می باشد که به URL انتخابی شما ارسال می شود . کاربران می توانند این رویدادهایی که اتفاق می افتد بر روی یک سایت فراخوانی و بر روی یک سایت دیگر پیکربندی کنند.وب هوک برای پشتیبانی از خدمات API های خارجی ،بسیار مفید است.

در ادامه به بررسی وب هوک در فروشگاه ووکامرس می پردازم:
وب هوک ها در ووکامرس 2.2 معرفی شدند و از آنجا فعالیت خود را شروع کردند. وب هوک ها توانایی حذف و ویرایش کوپن ها ،سفارشات ،محصولات و مشتری ها را دارند و امکان استفاده از وب هوک با اعمال ووکامرس وجود دارد،به عنوان مثال :با استفاده از دستور زیرین شما می توانید یک وب هوک برای اضافه شدن محصول جدید به سبد خرید در هر زمانی استفاد کنید :

woocommerce_add_to_cart.

در ووکامرس 2.3 محیط کاربری زیبایی برای حذف و ویرایش و همچنین افزودن وب هوک ها طراحی شده و وجود دارد.که در تصویر زیر دسترسی به وب هوک را نشان می دهم :

وب هوک در فروشگاه ووکامرس

برای ساختن وب هوک تنها کافی است در تصویر بالا بر روی ” افزودن وب هوک ” کلیک کنید که با تصویری همانند زیر روبرو می شوید،که دارای بخش های متفاوتی می باشد :

وب هوک در فروشگاه ووکامرس

نام : همانطور که در شکل بالا مشاهده می کنید ،نام به صورت پیش فرض بر روی ساعت و تاریخ تنظیم شده است،که شما می توانید به دلخواه آن را تغییر دهید
وضعیت : که می تواند سه حالت ، فعال یعنی ارائه محموله و غیر فعال یعنی عدم ارائه بخاطر شکست در تحویل و متوقف یعنی عدم ارائه را داشته باشد
موضوع : شما باید با توجه به نیاز خود یکی از موضوعات را انتخاب نمایید
پیوند تحویل : در بخش URL می باشد،بار وب هوک تحویل داده شده است
محرمانه : یک کلید محرمانه که یک هش از وب هوک تحویلی می سازد و در هدر درخواست ارائه می شود
در نهایت بعد از انجام تغییرات لازم ،انها را ذخیره نمایید و وب هوک جدیدی برای فروشگاه خود درست نمایید.

ویرایش و حذف وب هوک ها
پس از ذخیره سازی وب هوک ها برای حذف و یا ویرایش آنها می توانید به لیست وب هوک بروید و گزینه ی ویرایش و یا حذف را انتخاب نمایید و حتی شما می توانید که وب هوک را به زباله دان منتقل نمایید و اگر می خواستید، می توانید دوباره آنها را از زباله دان به لیست وب هوک ها انتقال دهید ، و با انتخاب ویرایش می توانید اطلاعاتی درباره وب هوک و زمان ساخت بدست آوریدو یا همچین می توانید اطلاعات انها را تغییر دهید. در تصویر زیر شما یک لیست وب هوک را مشاهده می کنید:

وب هوک در فروشگاه ووکامرس

همانطور که در تصویر بالا مشاهده کردید، یک لیست وب هوک می باشد که می توانید هر کدام را حذف یا ویرایش کنید و یا وب هوک جدیدی را به لیست وب هوک های خود اضافه نمایید.

دوستان عزیز این آموزش ووکامرس به پایان رسید. در صورت داشتن سوال ان را با ما در میان بگذارید
ازهمراهی شما عزیزان،سپاسگزارم
در اموزش های بعدی ووکامرس همراه من باشید

منبع : فریش تم ارائه دهنده قالب های وردپرس مجله خبری و قالب های وردپرس تک صفحه ای

  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
  • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

  • سلام , مهمان