خانه / وردپرس / آموزش ووکامرس / نرخ های مالیات در ووکامرس (1)
مالیات در ووکامرس

تاریخ انتشار: شهریور 19, 1394 تعداد بازدید: 895 بازدید تعداد دیدگاه ها: 0

نرخ های مالیات در ووکامرس (1)

ووکامرس ، فروشگاه ساز رایگان وردپرس ،جلوه های متنوعی دارد که  به صورت مفصل به پیکره بندی ووکامرس و تنظیمات افزودن محصول در ووکامرس پرداخته ایم.یکی از بخش هایی که در ووکامرس وجود دارد و نیاز به تنظیمات پیشرفته تری دارد، مالیات می باشد که از بخش پیکره بندی ووکامرس به سادگی قابل دسترس می باشد. این بخش به صورت کلی در بخش های قبلی معرفی شده است.اما تنظیمات مالیات می تواند خیلی حرفه ای تر باشد و برای ست کردن آن شاید نیاز به توضیحات بیشتری باشد تا بتوان به خوبی از قابلیت های ووکامرس بهره مند شد.مالیات کلاس بندی محدودی در ووکامرس دارد که در این مقاله برای تنظیم آن به صورت خلاصه توضیحاتی را می خوانید .با ما همراه باشید.

کلاس های مالیات در فروشگاه ساز ووکامرس

ابتدا به کلاس های مالیات که از بخش ووکامرس، پیکره بندی و تب مالیات قابل مشاهده است دقت کنید:

کلاس های مالیات در فروشگاه ساز ووکامرس

تب استاندارد در مالیات وکامرس

این تب، بخش استاندارد یا نرمال برای تنظیمات مالیات است که به صورت پیش فرض از سمت خود ووکامرس حین راه اندازی جادویی ( آغازی نو با ووکامرس بخش اول) تنظیم میشود.

تب نرخ های reduced rates

این بخش متناسب با قوانین و استاندارد های مالیاتی هر کشور که از نظر مالی و اقتصادی کاملا متغیر است می باشد.این بخش برای آیتم های خاصی که ممکن است در فروشگاه شما فروخته شود در نظر گرفته می شود.به عنوان مثال در صورتی که شما در فروشگاه اینترنتی خود خواروبار را عرضه میکنید، این بخش کاملا مناسب است.این بخش به گونه ای ست که بر اساس زمان نصب ووکامرس و موقعیت ماکنی شما که از ابتدا در تنظیمات ووکامرس تعیین می کنید، به صورت اتومات تنظیم میشود.

تب نرخ های Zero Rate در ووکامرس

در کنار محصولات فروشگاه ها که عمدتا شامل مالیات می شوند، برخی از محصولات ممکن است بر اساس سیاست های موجود و یا سلیقه ی شما ، از مالیات معاف شده باشد.لذا خود ووکامرس بخشی حدا را با عنوان Zero Rate در نظر گرفته است که برای محصولات بدون مالیات است.

تنظیم هر یک از تب های مالیات در ووکامرس

تنظیم هر یک از این تب ها در ووکامرس ، مستلزم وارد کردن یک سری از اطلاعات است.در ردیف هایی که توسط خود ووکامرس در نظر گرفته شده است می توانید مالیات را به صورت دستی تعیین کنید.مسلما در صورتی که فروشگاه شما سیاست های خاصی را دنبال کند، این میزان به صورت خودکار و ثابت برای همه ی محصولا در نظر گرفته می شود.

در هر یک از تب ها بخش هایی دیده می شود که برای تنظیمات آن به توضیحات زیر دقت کنید:

کد کشور

کد هایی که وارد می کنید عمدتا دو رقمی و به صورت اختصاصی ناحیه های جغرافیای خاصی را مشخص می کنند.در ووکامرس به صورت پیش فرض از کد

ISO 3166-1  استفاده میشود.این کد یک شناسه استاندارد برای شناسایی خودکار مناطق از نظر ویژگی های جغرافیایی ست.برای آن که هر کشور این شناسه را داشته باشد باید ویژگی های خاصی داشته باشد که اطلاعات بیشتر را می توانید مطالعه کنید.

استفاده از چنین کدهایی مشکل است به خصوص اگر شما بخواهید از کد چندکشور استفاده کنید.بنابراین برای حل این مشکل راه حل های دیگری را پیشنهاد می کنیم:

تنظیم کد کشور برای مالیات ووکامرس

برای این که یک کد برای کشور در نظر بگیریم و سپس کشور های دیگر را تکمیل کنیم، لازم است که ابتدا روی افزودن ردیف مطابق با شکل زیر کلیک کنید تا فیلد های خالی مشخص شوند:

نرخ های مالیات در ووکامرس

کد کشورهای آلفا 2 را با استفاده از ویکی پدیا و همچنین صفحه ای که در آن قرار دارید می توانید بیابید.

به عنوان مثال کد کشور ایران، ISO 3166-2:IR می باشد.

برای افزودن کشور های دیگر همین فرآیند را انجام دهید و روی افزودن ردیف کلیک کنید.توجه داشته باشید که در صورتی که این فیلد خالی بماند، به منزله ی همگانی بودن تنظیمات برای هر کشوری می باشد.

کد استان برای مالیات ووکامرس

بخش دیگری که باید تنظیم کنید، کد استان است.برای کد استان ها نیز یک لیست کامل وجود دارد که کد های استان های ایران را می توانید ببینید.علت تعیین این کد برای کشور های خارجی و به ویژه آمریکاست که سیاست های هر ایالت یا استان با دیگری متفاوت است. اما برای ایران سیاست ها به صورت عمومی است.بنابراین می توانید این فیلد را با خیال راحت خالی بگذارید.

کد پستی در مالیات ووکامرس

بخش بعدی که اهمیت بالایی در ارسال مرسوله های پستی دارد، کد پستی می باشد که در ایران ترکیبی نیست و فقط از اعداد تشکیل شده است.

برای هر کشور به صورت جداگانه یک فرمت برای کد پستی در نظر گرفته می شود که برای ایران این فرمت به صورت NNNNNNNNNN می باشد.دسترسی به فرمت های کد پستی کشور ها را ببینید.

مجددا در این بخش خالی گذاشتن کد پستی به معنای همگانی بودن برای تماما کشور هاست.

شهر ها در مالیات ووکامرس

ادمین یک فروشگاه اینترنتی می تواند بر حسب پرداخت ها و میزان مبالغی که پرداخت می کند، برخی از شهر ها را مستلزم پرداخت مالیات و برخیاز شهر ها را از پرداخت مالیات معاف کند.به صورت کلی معمولا پرداخت مالیات برای همه ی افراد و در همه ی شرایط در ایران در نظر گرفته میشود.اما در صورتی که می خواهید استثنا قائل شوید ، شهر ها را به دلخواه انتخاب کنید.بدین منظور روی افزودن ردیف کلیک کنید.

ادامه ی آموزش را در بخش بعدی دنبال کنید.

پیروز باشید

فریش تم ارائه دهنده : قالب های حرفه ای وردپرس , قالب وردپرس فارسی , قالب تجاری وردپرس ,پوسته وردپرس

  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
  • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.