خانه / وردپرس / آموزش ووکامرس / نرخ های مالیات در ووکامرس (2)
مالیات در ووکامرس

تاریخ انتشار: شهریور 22, 1394 تعداد بازدید: 1,485 بازدید تعداد دیدگاه ها: 0

نرخ های مالیات در ووکامرس (2)

در بخش اول از معرفی نرخ های مالیات در وکامرس، به تفصیل تنظیمات مالیت را توضیح دادیم.خواندید که برای تنظیم کردن این بخش سه بخش جداگانه با نام های استاندارد، نرخ های کاهش رتبه یا نرخ های رتبه صفر وجود دارد.توجه داشته باشید که این بخش ها ممکن است در برخی از وردپرس ها ترجمه نشود و با نام های لاتین خود مشاهده شوند.در تنظیمات مالیات برای استفاده در یک فروشگاه اینترنتی، بخش های دیگری نیز وجود دارد که شاید در نگاه اول ساده باشند، اما تعیین یک میزان برای هر بخش نیازمند معرفی کلی می باشد که آن را در همین مقاله می خوانید.با ما همراه باشید.

چگونه مالیات در ووکامرس را تنظیم کنیم؟

ابتدا یک بار دیگر به تصویر زیر دقت کنید:

چگونه مالیات در ووکامرس را تنظیم کنیم؟

در تصویر بالا و طبق آموزش قبلی، تا شهر ها را معرفی کردیم و معیار هایی که باید برای تعیین این بخش ها در نظر بگیرید را ذکر کردیم.

رتبه مالیات در ووکامرس

بخش دیگری که به آن می پردازیم، رتبه یا RATE می باشد.این بخش را باید با استفاده از نکاتی که در ادامه ذکر می کنیم مشخص کنید.

دقیقا مشابه با بخش های قبلی، مثل کشورها و شهر ها، خود ووکامرس بدون تعیین کردن اعداد و ارقامی که ما با استفاده از منابع موجود در هر یک از فیلد ها قرار دادیم، قادر به تشخیص آن ها نیست.بنابراین برای تشخیص رتبه های مالیات نیز باید میزان نرخ مربوط به هر یک از کشور ها را در فیلد مربوط واردکنید. لیست رتبه ی مالیات در کشور های مختلف را نگاه کنید و میزان مورد نیاز خود را در بخش مربوط قرار دهید.

تصویر زیر اطلاعات مربوط به همین نرخ ها در ویکی پدیا می باشد:

چگونه مالیات در ووکامرس را تنظیم کنیم؟

نام مالیات در تنظیمات مالیات ووکامرس

مالیات در هر یک از کشور ها نام های متعددی بر اساس سیاست های اقتصادی آن کشور دارد.به عنوان مثال در ایران یکی از تیپ مالیات هایی که به اقلام مصرفی تعلق میگیرد، مالیات بر ارزش افزوده می باشد که رایج ترین نوع مالیات کشور است که مردم پرداخت می کنند.نوع دیگری از مالیات نیز در اکثر کشور ها از جمله ایران وجود دارد که از حقوق و درآمد افراد کسر میشود.در این کادر می توانید هر نامی که دلخواه شماست را وارد کنید و با استفاده از همین نام مالیات هر یک از محصولات را از مشتریان دریافت کنید.

چگونه مالیات در ووکامرس را تنظیم کنیم؟

اولویت در مالیات ووکامرس

در صورتی که شما بیش از یک نرخ را برای مالیات ها انتخاب کرده باشید و در یک کشور نرخ های متعددی در نظر گرفته باشید، باید اولویت را برای هر یک از این نرخ ها که قبلا با عنوان رتبه مالیات ووکامرس در بالا خواندید در نظر بگیرید.

اولویت ها را با شماره 1 تا بی نهایت بر اساس رتبه های وارد شده می توانید درج کنید.

بخش کوپنی در ووکامرس

نوع خاص از مالیات همین کوپنی می باشد که برای برخی از محصولات و با سیاست های خاصی اعمال میشود. برای این که این بخش انتخاب شود کافیست چک باکس موجود را علامت بزنید.

حمل و نقل در ووکامرس

یکی از مواردی که به صورت خلاقانه در خیلی از فروشگاههای اینترنتی ارائه میشود، حمل و نقل رایگان محصولات می باشد.اما با این حال خیلی از فروشگاه ها نیز این روش را دنبال نمی کنند و مالیات را بر هزینه های حمل و نقل اعمال می کنند.در این صورت باید برای هر محصول چک باکس مربوط به حمل و نقل را بزنید تا این حالت اعمال شود.

عالوه بر بخش هایی که معرفی شد، دو کادر در پایین نیز وجود دارد:

درون ریزی csv

صدور csv

درون ریزی csv

این بخش یکی از قسمت هاییست که در جهت سهولت کار کاربران در نظر گرفته شده است.درون ریزی به معنای پیاده کردن اطلاعاتی از پیش تعیین شده در وب سایت یا سیستم دیگریست.به این معنی که می توانید با استفاده از این بخش بدون وارد کردن جزییات در هر مرحله ، یک باره اطلاعات خود را در ووکامرس فعلی پیاده کنید.

برای این کار ، باید فایل مربوط به اطلاعات را که از وب سایت قبلی  یا فروشگاه قبلی خود برون ریزی کردید ، دریافت و سپس در بخشی از سیستم خود نگه داری کنید.با این کار اطلاعات از مسیر زیر و با انتخاب فایل مربوط درون ریزی میشود:

چگونه مالیات در ووکامرس را تنظیم کنیم؟

فایل csv نمونه در ووکامرس

این فایل که با پسوند csv معرفی شده است،برای دانلود از همان بخش درون ریزی قابل دسترس می باشد.با این کار می توانید با استفاده از فایل نمونه ف تنظیمات مالیاتی که اعمال شده است را روی سایت و همچنین پشت سایت تست کنید.

فایل نمونه ای که دانلود می کنید را از کامپیوتر خود و با طی کردن مراحلی که معرفی شد، آپلود کنید.این فایل به صورت نمونه و پیش فرض sample_tax_rates.csv نام دارد.وقتی فایل را آپلود کنید، در بخش مالیات و در هر یک از بخش های استاندارد و یا نرخ های کاهش رتبه و..می توانید ردیف هایی از محصولات را که قبلا تنظیمات آن را انجام داده بودید مشاهده نمایید.

نتیجه گیری:

آن چه که خواندید ، تنظیمات ساده اما پیشرفته تری نسب به آموزش های قبل بود.یکی دیگر از سوالاتی که ممکن است ذهن کاربر را درگیر کند، شامل کردن قیمت ها به مالیات می باشد.یعنی بعد از تنظیمات عمومی مالیات، حین قرار داده هر قیمت، آن را مشمول مالیات کنیم.در بخش بعدی تعیین کلاس های مالیاتی ارسال، شیوه های محاسبه مالیات برای هر مشتری ،و نهایتا تنظیمات پیشرفته محصولات در ووکامرس را خواهید خواند

پیروز باشید.

فروش قالب وردپرس , قالب فارسی وردپرس , قالب هاستینگ وردپرس , خرید پوسته وردپرس

  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
  • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.