خانه / وردپرس / آموزش وردپرس / نکاتی بسیار مهم برای برنامه نویس های پلاگین وردپرس – قسمت دوم
نکاتی بسیار مهم برای برنامه نویس های پلاگین وردپرس

تاریخ انتشار: تیر 11, 1394 تعداد بازدید: 410 بازدید تعداد دیدگاه ها: 0

نکاتی بسیار مهم برای برنامه نویس های پلاگین وردپرس – قسمت دوم

در قسمت اول این مطلب، از اهمیت دیباگینگ برای برنامه نویس های پلاگین وردپرس صحبت کردیم و همچنین یک ابزار مفید برای این کار معرفی کردیم. در این قسمت می خواهیم در مورد خود پروسه برنامه نویسی صحبت کنیم؛ پس همراه ما باشید.

 

برای توابع خود پیشوند بنویسید

اگر در برنامه نویسی پلاگین تازه کار باشید، بعد از چند مدت متوجه خواهید شد که دیگر توسعه دهنده ها نیز از توابعی استفاده می کنند که شما در کد های خود استفاده کرده اید. برای مثال تابع هایی مانند ()copy_file()، save_data و یا ()database_table_exists شانس زیادی برای مورد استفاده قرار گرفتن توسط دیگر پلاگین ها نیز دارند. یعنی هم پلاگین شما از این توابع استفاده می کند و هم توابع دیگر.

دلیل این مساله این است که وقتی وردپرس یک پلاگین را فعال می کند، توابع توسط PHP از پلاگین به محیط اجرای وردپرس منتقل می شوند؛ جایی که تمامی توابع مربوط به تمامی پلاگین ها، در یک جا جمع شده اند. در این محیط، هیچ گونه جداسازی صورت نمی گیرد تا معلوم شود کدام تابع مربوط به کدام پلاگین است؛ این یعنی هر تابع باید نامی مجزا و متمایز داشته باشد.

راه حل ساده این مساله اضافه کردن یک پیشوند به نام توابع است. کلمه ای که فقط مختص خود شماست. برای مثال نام گذاری توابعی که در بالا اشاره کردیم با پیشوند می توانند این طور باشند:

function myplugin_copy_file() {
}

function myplugin_save_data() {
}

function myplugin_database_table_exists() {
}

همچنین می توانید پیشوندی استفاده کنید که نام پلاگین را هم مشخص کند. به این صورت که حدوف اول نام پلاگین را در ابتدای نام توابع قرار دهید.

یک روش دیگر هم وجود دارد که دانستنش مهم است. اگر از کلاس های PHP استفاده می کنید که توابع شما را در خود دارند، دیگر نگران نباشید که احتمال دارد با تابعی دیگر هم نام باشد. برای مثال فرض کنیم در پلاگین خود کلاسی دارید که CommonFunctions نام دارد و با تابع ()copy_file استفاده شده است. و همچنین فرض کنیم یک پلاگین دیگر وجود دارد که از تابع ()copy_file استفاده کرده است – البته نه در داخل یک کلاس.

استفاده از دو تابع می تواند به صورت زیر صورت پذیرد:

// Calls the copy_file() function from your class
$common = new CommonFunctions();
$common->copy_file();

// Calls the copy_file() function from the other plugin
copy_file();

همان طور که می بینید در قسمت اول، تابع موجود در کلاس را فراخوانی کرده ایم و در قسمت دوم (خط آخر) تابع موجود در پلاگین دیگر را.

پس می توانیم نتیجه بگیریم که هنگام استفاده از کلاس ها، نیازی به پیشوند دادن به نام توابع وجود ندارد.

این را هم در نظر داشته باشید که اگر از نام تابعی استفاده کنید که قبلا استفاده شده است، وردپرس یک ارور صادر خواهد کرد، پس فایل debug.log را هر از چند گاهی بررسی کنید.

منبع: فریش تم

در تـلگـرام فــریــش تـم عضـو شـوید | تخفـیف های ویـژه و محصـولات جـدید
  • دیدگاه شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود.
  • از ارسال متن بصورت فینگلیش خودداری نموده و فارسی تایپ کنید.
  • دیدگاه و سوالات شما توسط کارشناسان ما بین 1 تا 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
  • از ارسال دیگاه جهت پشتیبانی محصولات تجاری پرهیز و برای پشتیبانی از بخش پشتیبانی سایت اقدام فرمائید

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

  • سلام ! حدس بزنید